13. Decembar 2018, 19:46:05 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: [1] 2 3 ... 7   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Rakije koje smo probali  (Pročitano 62925 puta)
Brankopo i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
lozar
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 51

Windows XP
Browser:
Firefox 3.6

« Poslato: 12. Oktobar 2010, 21:49:13 »

o rakijama koje smo probali(ili kušali, meni je potpuno svejedno).
kad već ljubitelji vina imaju priliku da komentarišu vina zašto to ne bi radili i ljubitelji rakija.
razmišljao sam da li treba da ovu temu počnem negativnim komentarom i zato sam čekao neko vreme hoće li se neko setiti da je otvori pa da se ja nadovežem Cool.nažalost, nije niko pa ću početi onim što me je i podstaklo da načnem temu.
elem, rakija nije moja prva ljubav pa je ne konzumiram preterano često. ovu bocu sam dobio na poklon od jednog prijatelja koji je verovatno mislio da mi čini uslugu. kažem, nije mi prva ljubav ali nisam baš ni analfabeta pa kad sam je otvorio uhvatila me je muka.
znači bilo je kao da žvaćem veliku orbit žvaku sa ukusom dunje!
potpuno pogrešno doziranje arome a o ostalim kvalitetima da i ne pričamo jer je aroma i dodata u tolikoj količini da bi sakrila ostale nedostatke. dakle, proizvod od koga treba bežati. moj ćale je dobio na poklon "Viljamovku" iste firme i jedva čekam da se prevari i da je otvori. ja sam flašu zatvorio i služi mi trenutno za pokazivanje kako ne treba da se aromatizuje rakija. kad već muvaš bar bi trebalo da imaš čulo ukusa. ovaj tip kao da nije imao nepca i jezik.

radi se o STZR"PODRUM PIĆA ĆIRIĆ" iz Aleksandrovca i slobodno bežite kad ih sretnete u nekom rafu.
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 3.6.10

« Odgovor #1 Poslato: 12. Oktobar 2010, 22:00:55 »

Bravo lozar, nekako se mora probiti led.
Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
timke037
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Opera 9.80

« Odgovor #2 Poslato: 09. Decembar 2010, 22:09:44 »

Grin Grin Grin Interesantan komentar... Iako sam nov dohfly na ovom sajtu, smatram da sam naučio ponešto o pečenju rakije. Probao sam dosta različitih vrsta kupovne rakije. SA LICENCOM. Možda sam subjektivan, ali retko koja da mi se svidela. Po meni, sve su aromatizovane, a načuo sam da postoje i mnoge druge malverzacije koje baš i ne razumem :'( 
     Usvakom slučaju (ja sam ljubitelj dobre žestoke kapljice) smatram da su dobre rakije samo od šljiva ili loze...
     Posle 90"ih , ne pamtim da sam probao, dobar, ovakav proizvod (flaširani, sa licencom) i postao sam totalni protivnik licenciranih pića. Pogotovo kad čujem da su iz Aleksandrovca ili Brusa. Poznati su, brate, po vinima i rakijama sa aromatima. Ne razumem , uopšte, zašto stavljati arome u piće ako imaš kvalitetan proizvod.
     Svako ko proba( malo više) bilo kog pića... znaće ujutro, kako je napravljeno.... Embarrassed Inormalno, neće više, ako nije dobro.
     Zato pzdravljam ovaj Lozarov komentar

Sačuvana
Kratkoglavi
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Starost: 43

Ako kaniš pobjediti nemoj izgubiti

Windows XP
Browser:
Opera 9.80

« Odgovor #3 Poslato: 12. Decembar 2010, 19:56:58 »

Juče na RAKIA FEST-u probavao sam isključivo šljivovice.

Želim da izvestim javnost da mi je jako žao budućnosti koja čeka Srbsku šljivovicu. Vreme je za zamagljene  Drugosrbijanske brendove, za mnoštvo maskiranih kravataša iz istog centra obuke, koji svoje noseve uperiše na istok jer ih smrad lešine zapadnog društva izmami iz rašomonskih skrovišta. I izneše svoju vatrenu vodicu, našminkanu, da je mirišu, uzdišu i ocenjuju isti takav ološ, kome nude franšizu, kompenzaciju i promiciju. Jer kroz promociju golig guzica usvajamo miris kajsije koja na prvu štipa, dok oči traže prekrštene noge maznih promoterki. Kažu to je banjaluka, to je osvojilo Rusiju. Veliku Rusiju osvojili sa malim bočicama mirisa i jevtinom slikom patrijahalne ljubavi. Hvala Vam lepo za vaše barove, brendove i štandove.

I svako izneo Šljivovicu, našu kraljicu, ali nekako stidljivo, bedno, kao da mu smeta što postoji, ona smerna, ponosna i svoja. Jer nije, kao ona, jeftina ulična frajla, što svakome lako pokaže svoje čari, jer ako je platiš moraš je imati. I retki su bili oni hrabri, što izneše samo nju, samo jednu i jedinu "NAJBOLJU". I sa njom jadnom sirotom kraljicom probija poput šila, u udaru falange, kroz horde azijske, kao Aleksandar u Carstvo Persijsko.
I dokaza svoju veličinu Srbskoj deci, koja je najpre bojažljivo, a zatim okuraženo probala "zabranjeno voće", sa drveta Srbskog znanja, drveta šljivovog. Jer probudi se duboko u njima one sokole, zagare i zmajeve, što stadoše pred Mamona prvi, hrabri i najveći - jedini svoji i slobodni. Slava im!!!

BRAVO DEKI - bio si najbolji !!!!!!!!!!!!!
Sačuvana
bane30
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Microsoft Internet Explorer 7.0

« Odgovor #4 Poslato: 13. Decembar 2010, 07:55:46 »

Matori jes ti pesnik? Da dodam ovde svoje skromno misljenje posto nisam ni strucnjak ni neki osobeni poznavaoc, jedino znam sta mi se svidja. Probao sam pet rakija(iskljucivo viljamovku) ali necu navoditi koje su jer nisam pozvan da sudim ali to sto sam probao mislim da voce nije videlo ni na reklami a ukusi su uzasni, toliko!
Sačuvana
lozar
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 3.6

« Odgovor #5 Poslato: 19. Decembar 2010, 22:44:39 »

da parafraziram:"...nije lepo ono što je lepo već je lepo ono što nam se sviđa..."
u tome i leži suština.
dakle, treba imati neko osnovno znanje o pićima ali uvek na kraju naša nepca presuđuju!
i kad neko kaže da je(nije) poznavalac pića, uvek se setim mog dobrog prijatelja koji je voleo da kaže kako je sa svim pićima na "dobar dan" ali da postoje i ona sa kojima se "poznaje" duže pa je sa nekima od njih i na "per tu"!
nažalost, sa nekima od njih je bio isuviše blizak.
Sačuvana
armin1
Zlatni član

Van mreže Van mreže

JEDNOM CU BITI NAJBOLJI

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #6 Poslato: 08. Februar 2011, 03:17:14 »

Ne bi bilo lose da za nas pocetnike neko stavi osnovne  postulate  probanaja i provere rakije, pa cisto da znamo sta treba a sta ne, da sadrzi. Mene  koknkretno interesuje dunja odnosno dunjevaca, al stvarno ne bi bilo lose da se opise za svaku vocnu rakiju kako bi trebala da izgleda. Verujem da je to tesko uraditi al ajd da probamo. Naravno ne mislim pritom na brendirana i licencirana  pica vec na  ova nasa domaca.

licno sam ispostvao osnovne stvari pri pravljenju dunjevace ove godine za  prvi put, al bih voleo da znam koliko je dobra ili losa u stvari, jer sam probao jos nekoliko domacih i sve su bile totalno drukcije a navodim za primer samo jednu  od lika koj je  uspeo da od 250 kg dunje i 8% secera izvuce 42 litre rakije, a ja jadan jedva od 120kg kolicine dobih 10 litara i to bez da sam je  prepecao.
Sačuvana

IMA TU NECEGA
dioda
Osnivač foruma

Van mreže Van mreže

Starost: 38

Windows XP
Browser:
Firefox 3.6.12

« Odgovor #7 Poslato: 08. Februar 2011, 10:58:09 »

Citat
ne bi bilo lose da se opise za svaku vocnu rakiju kako bi trebala da izgleda.

Ne znam na sta tacno mislis...
Treba da bude potpuno bezbojna i bistra, to je ono sto vidis ocima. Za nos i nepca ti je najbolje da isprobavas sto vise prirodnih rakija da ti se mirisi i ukusi urezu u glavu. Onda ces vremenom znati sta treba da trazis u odredjenoj rakiji i da razlikujes pravu kajsiju od "DrOetker" kajsije whistlefly
Samo da napomenem da treba da treniras sa proverenim rakijama jer ako losu usvojis kao standard onda ce ti prava biti losa Cool
Sačuvana
armin1
Zlatni član

Van mreže Van mreže

JEDNOM CU BITI NAJBOLJI

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #8 Poslato: 09. Februar 2011, 02:26:02 »

ZNACI SA RAKIJADAMA DA  KRENEM I  OPROBAVAM ONE STO SU  POBEDILE, JEL TAKO DIODA !!!!
Sačuvana

IMA TU NECEGA
dioda
Osnivač foruma

Van mreže Van mreže

Starost: 38

Windows XP
Browser:
Firefox 3.6.13

« Odgovor #9 Poslato: 09. Februar 2011, 18:49:15 »

Tako nekako Smiley
Mada ti i to nije garancija da ces probati 100% prirodnu rakiju, svasta prolazi na rakijadama.
Bolje nadji proverene proizvodjace, ima ih i na forumu, Hubert 1984 npr...
Sačuvana
lozar
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Microsoft Internet Explorer 7.0

« Odgovor #10 Poslato: 11. Maj 2011, 02:12:32 »

pošto sam već pokrenuo ovu temu a u kasne sate(otero sam i savu savanovića u krevet) pade mi napamet nešto za šta mi je bistrica dao ideju a ona je samo prošla kroz moju glavu(doduše i vratila se): da nekako organizujemo druženja sa akcentom na degustacije rakije gde bi se ljudi susretali(u malim bočicama) sa najvažnijim segmentima iste ili bar sa njenim izraženim manama.
za etil-acetat,acet-aldehid,n-butanol i izo.butanole i pentanole prijavljujem se dobrovoljno za besplatnu nabavku.
za ostatak da tražimo sponzore. iskreno, mislim da bi to bila siombolična para.
doduše, moraću malo da se raspitam pa ovo nek ostane uslovno.
cilj je da neku vrstu besplatne škole degustacije upriličimo prilikom nekog našeg sledećeg druženja.
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 4.0.1

« Odgovor #11 Poslato: 11. Maj 2011, 10:23:07 »

Jako dobra i zanimljiva ideja koja bi realizacijom bila i meni lično interesantna i korisna. Nadam se i ostalima. Znam da su i u Srbiji jako česti kursevi vođenih degustacija vina, mislim da ih ne bi bilo teško malo prilagoditi ili dopuniti i sa rakijama, tako da bi krug zainteresovanih forumaša bio i veći.  
Sačuvana

U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
bane30
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Microsoft Internet Explorer 8.0

« Odgovor #12 Poslato: 11. Maj 2011, 18:50:47 »

Moze, tu se sigurno mnogo toga moze nauciti a bogami voleo bih da vas upoznam!
Sačuvana
Kratkoglavi
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Ako kaniš pobjediti nemoj izgubiti

Windows XP
Browser:
Opera 9.80

« Odgovor #13 Poslato: 09. Avgust 2011, 19:20:32 »

Ja sam za.
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 5.0

« Odgovor #14 Poslato: 09. Avgust 2011, 21:02:46 »

Još samo da nam javiš kako da te obavijestimo ako slučajno nešto i bude od toga. Grin
Ovo aludira na duže odsustvovanje sa foruma, i ujedno je pozdrav dobrodošlice.
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3 ... 7   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.02 sekundi sa 21 upita.