11. Decembar 2018, 12:47:26 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Rakije koje smo probali  (Pročitano 62498 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Kratkoglavi
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 43

Ako kaniš pobjediti nemoj izgubiti

Windows XP
Browser:
Opera 9.80

« Odgovor #15 Poslato: 09. Avgust 2011, 21:38:02 »

Poslaću CV administratoru. Hvala na dobrodošlici.  Poslaću broj telefona na PP.
Sačuvana
timke037
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Opera 9.80

« Odgovor #16 Poslato: 10. Avgust 2011, 22:59:09 »

Uvek sam za ovakva druženja, samo što mislim da to treba prevesti u manifestaciju gde neće veliki proizvodjači da progutaju one manje. Treba praviti zdravu konkurenciju, a ne samo bolji plasman diskutabilnih rakija...  Evil
  Drugo: Ja sad uveliko berem šljive, tako da nemam vremena da se bavim degustacijom bilo čega. To treba ostaviti za početak zime... Pa doneti one stare uzorke, a i nove koji još mirišu na LULU.
                                                                                                                             Pozdrav svima...
Sačuvana
lozar
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Starost: 51

Windows NT 6.1
Browser:
Microsoft Internet Explorer 7.0

« Odgovor #17 Poslato: 05. Oktobar 2011, 17:03:47 »

još sam pod utiskom pa je bolje da sad napišem:
dakle malo popio a malo više prosuo jer je zaista loša.
"Sokolova rakija"-Kajsija http://img4.imagetitan.com/img4/small/1/1_stara-sokolova-rakija-global-slika.jpg[/img]]
ta ne da nije videla kajsiju, ta je videla dok je prelazila u tabarku kako se gasi vatra i pecari skupljaju da idu kući. ovo je čista džibruša!
dakle, bežite glavom bez obzira kada je vidite.
prosuo sam celu bocu.

pozdrav
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 7.0.1

« Odgovor #18 Poslato: 03. Novembar 2011, 20:37:46 »

Prije nekih sat vremena probao sam ovogodišnju rakiju od kajsije, našeg kolege forumaša. Naprosto ne mogu da ne iznesem svoje utiske.
Miris tipičan za pravu kajsijevaču, čist i dugotrajan, već je razvio onu izraženu luksuznost i plemenitost, još samo par mjeseci pa će dobiti i zrelu zaokruženost. Njegova opojnost, svježina i razigranost me naprosto oduševljavaju. Nevjerovatno je kako ispunjava cijelu prostoriju. Već sad je za ocjenu 10 (desetka).
Okus fenomenalan za ovu fazu razvoja, a i inače. To je ono što sam i očekivao od ove rakije. Postignut je i izražen onaj drugi profil arome pored terpenskog, koji se nažalost tako rijetko viđa kod kajsijevače. Njegov naglasak nosi vrijeme. Ovdje je to jako blizu, već se debelo osjeti, samo još malo zaokruživanja odležavanjem. Ko ovoj rakiji da ispod 19 trebao bi posao ocjenjivača ostaviti drugima. Lična ocjena, pogotovo za par mjeseci odležavanja, fino iznad 19. Jagnjilac svaka čast, pošalji je na ocjenjivanje u Novi Sad.
Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
peca50
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Starost: 68

Windows XP
Browser:
Firefox 3.6.23

« Odgovor #19 Poslato: 03. Novembar 2011, 20:54:27 »

Ih, ala ga izhvali, da nemam podatak da je nemoguće podmićivanje u ovom slučaju, rekao bih Bistrice kolko si love uzeo Jagnjilcu  za ovakav komentar-ocenu?,  normalno ovo je bila samo šala u komentaru za ocenu rakije i podmićivanje. Pa nisi jedini Bistrice, a koji je probao ovu rakiju od kajsije, i ja sam imao tu čast, i što je još interesantno, mišljenja u smislu kvaliteta su nam istovetna, samo što ja to nisam umeo lepo da objasnim mom imenjaku i drugu Jagnjilcu. Doduše on je mene podmitio, ili je platio savet za proizvodnju, celom jednom gajbom kajsije za džem. Ali je generalna ocena i realna da je Jagnjilac odradio školski kompletnu tehnologiju proizvodnja rakije od kajsije, bez nekih savremenih destilerija, već poštujući pravila tehnologije, čistoća, pravovremenost i prirodne zakonitosti tehnološkog postupka primenjene na date uslove proizvodnje. A da je blagovremenost, ili pravo vreme određenog tehnološkog postupka, bitan faktor, uverio se sa drugom turom gde je zakasnio zbog godišnjeg odmora, a rezultat je drugačiji!
Sačuvana

Sve sto trazim od vina je da uzivam u njemu!
Hemingvej
deki
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Starost: 49

Windows XP
Browser:
Firefox 3.6.23

« Odgovor #20 Poslato: 04. Novembar 2011, 08:00:51 »

Eeee Kratkoglavi brate, sećam se kako je bilo prošle godine. Ništa se nije promenilo i ovaj put će pobediti zemunci i njima slični, čast našoj braći iz Kikinde. Ipak ovaj put bez mene.
Sa vama sam forumaši, degustacije, druženja, ocenjivanja. Samo bez sokola, zmajeva, osa, zemunaca...
ili sa njima  Huh?
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 7.0.1

« Odgovor #21 Poslato: 04. Novembar 2011, 11:12:33 »

Citat
Ipak ovaj put bez mene.
He, he, i bez mene. Nisam slučajno napisao ovu rečenicu.
Citat
Ko ovoj rakiji da ispod 19 trebao bi posao ocjenjivača ostaviti drugima.
Svima je jasno šta radi Nikićević, kad za to ima priliku, a u Novom Sadu je očito ima, ali to nije razlog da se tamo ponekad ne ode. Za ličnu satisfakciju ima lijeka i za to. Odeš na neki „objektivniji“ sajam, pod pokroviteljstvom i kontrolom najprestižnijih međunarodnih organizacija za ocjenjivanje vina i jakih alkoholnih pića. Na jednom od njih ocjenjuje i dotični gospodin, da ga vidiš samo kako tamo ocjenjuje raznorazne rakije, i one „svoje“ i one druge. Diskriminacija je bar po mojim analizama cca. 1 bod, na jednu i drugu stranu kako bi se postigao „obećani“ cilj, pa Novi Sad onom ko ga ne doživi isuviše emotivno i lično ipak daje neki orijentir. Da ipak ne skrećemo temu, pridružio bih se tvom pozivu za degustacije i iskoristio priliku za ono što je Lozar jednom prilikom dobro naglasio i predložio. Bilo bi dobro organizovati obuku bar u osnovnim elementima degustacije jakih alkoholnih pića, nakon toga razviti ovu temu svako svojim doprinosom, i onda nam toliko ne bi ni trebala „stručna“ i zvanična ocjena.
Sačuvana

U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
jagnjilac
Prijatelj foruma

Van mreže Van mreže

Starost: 57

Windows XP
Browser:
Microsoft Internet Explorer 8.0

« Odgovor #22 Poslato: 04. Novembar 2011, 20:16:29 »

Hajde da i ja kazem nesto u svoju odbranu.
Moram da priznam, da sam svo do sada steceno znanje iz oblasti proizvodnje rakije stekao, odnosno zaokruzio ovde, druzeci se sa vama. Neke sam imao cast i da licno upoznam, sto se kaze, uzivo. Daleko sam jos, da se ne lazemo, od situacije kada mogu reci da znam sve o mucenici. Ovo sto sam odradio ove godine sa kajsijom, predstavlja postovanje apsolutno svakog koraka koji je deo jednog tehnoloskog procesa, u ovom slucaju proizvodnje kajsijevace. Mnogo ulozenog truda, vremena i veoma sam zadovoljan sto je to urodilo plodom.

Bila mi je cast da posaljem bistrici i peci uzorke na ocenjivanje. Oni su je ocenili, kao da su sedeli za istim stolom, sto je meni posebno drago. Moram da priznam da sam i pored ociglednosti da je rakija koju sam dobio ove godine, za klasu bolja od svih dosadasnjih, koje sam dobijao proteklih godina od kajsije koja potice iz istog vocnjaka, strepeo od njihovog ocenjivanja.

Siguran sam da su oni to, u skladu sa svojim sposobnostima, krajnje iskreno i objektivno odradili. Nisu imali ama bas nikakav razlog da ne budu objektivni.

Provericu ih pocetkom februara, kada ce u Mladenovcu po tradiciji, Nikicevic vrsiti ocenjivanje rakija lokalnih proizvodjaca, medju kojima ce biti i ova moja. Grin

Do kraja godine me ocekuje jos jedna aktivnost za svoju dusu.
Proizvodnja dunjevace, po istom, skolskom priincipu. One odlezavaju vec nedelju dana i za jos toliko sledi prepada i stavljanje na fermentaciju. S obzirom na kvalitet dunje, koji je odlican, nadam se da cu i u ovom pohodu za kvalitetom uspeti. Svakako cu javiti rezultate.

Peco, nista bez termostata! Thumb
Sačuvana

Jelo je potreba, a razumeti se u jelo i pice predstavlja umetnost
jagnjilac
Prijatelj foruma

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:

« Odgovor #23 Poslato: 04. Novembar 2011, 20:47:15 »

Zaboravio sam da iznesem moje iskustvo iz Novog Sada 2009.godine.
Pocetkom godine (februar) u Mladenovcu, Nikicevic je dao ocenu mojoj kajsijevaci koliko se secam, 17.95. Iste godine (maj) u Novom Sadu, istu rakiju je ocenio sa 16.77.

Poceo sam da razmiljam, majku mu, da li to rakija sa odlezavanjem gubi na kvalitetu. Scratchhead
Sačuvana

Kratkoglavi
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Ako kaniš pobjediti nemoj izgubiti

Windows 2000
Browser:
Opera 9.80

« Odgovor #24 Poslato: 09. Novembar 2011, 19:46:07 »

Ma profa se zbunio, zaneo se u brojanju, jer voli da broji p..., a rakiju ocenjuje onako uzgred - sekundarno.
Šteta je tako srozati ugled i harizmu. Ali dobro.

Deki svi mi znamo koliko vrediš, a još imaš i baner. Kad dođeš u BG pozovi Kratkoglavog i navrati poziv uvek stoji za sve prijatelje. Treba sadnice povaditi iz rastila i saditi na sadno mesto - onako uzgred.

Čestitke kolega Jagnjilcu na uspešnom radu!
Sačuvana
deki
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 3.6.23

« Odgovor #25 Poslato: 10. Novembar 2011, 10:02:16 »

Citat
Deki svi mi znamo koliko vrediš, a još imaš i baner.
Za baner hvala Atili i diodi. A svim prijateliteljima, ljubiteljima i obozavaocima RR obecavam da cu biti jos bolji
Citat
Kad dođeš u BG pozovi Kratkoglavog i navrati poziv uvek stoji za sve prijatelje
Cujemo se uskoro, i ocekujem te u Rakiji 10.12. tekuce godine, a ujedno i poziv za sve forumase da posete Rakiju na taj dan. Sam dogadjaj cu najaviti uskoro.
Citat
Treba sadnice povaditi iz rastila i saditi na sadno mesto - onako uzgred.
Mrka kapa Kratkoglavi, susa nas ubi i nemogu mesecima da poorem parcelu ( tvrdo ko kamen ) koju sam namenio za sadnice iz rastila. Cim bude prilike je uskacem
Sačuvana
bane30
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:

« Odgovor #26 Poslato: 10. Novembar 2011, 22:01:02 »

Zaboravio sam da iznesem moje iskustvo iz Novog Sada 2009.godine.
Pocetkom godine (februar) u Mladenovcu, Nikicevic je dao ocenu mojoj kajsijevaci koliko se secam, 17.95. Iste godine (maj) u Novom Sadu, istu rakiju je ocenio sa 16.77.

Poceo sam da razmiljam, majku mu, da li to rakija sa odlezavanjem gubi na kvalitetu. Scratchhead
Evo i ja znam da ocenim rakiju, da posaljem adresu gde da stigne???
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 7.0.1

« Odgovor #27 Poslato: 10. Novembar 2011, 22:15:50 »

Očito si propustio neka nepisana pravila na forumu, na tu povlasticu imaju pravo samo oni koji su u trenutku pečenja rakije imali preko 150 poruka.  Grin
Sačuvana

jagnjilac
Prijatelj foruma

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:

« Odgovor #28 Poslato: 10. Novembar 2011, 22:23:14 »

Bane i ja smo blizu tog kluba! Thumb
Sačuvana

deki
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 3.6.23

« Odgovor #29 Poslato: 10. Novembar 2011, 22:49:11 »

jagnjilac ja čekam Cool
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.026 sekundi sa 21 upita.