18. Decembar 2017, 23:27:28 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 2 3 [4]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Rakije koje smo probali  (Pročitano 34098 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #45 Poslato: 05. Decembar 2016, 18:37:25 »

Citat
...ali je to očigledno pretenciozno s moje strane...
Ponekad nije dovoljno samo imati zahtjev, potrebno je pronaći način ili put koji vodi do njegovog ostvarenja.
Ako ga ne vidiš kod ljudi probaj kod ptica. Mnoge na ovaj način dolaze do onog što žele.

Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
ogarski
Stariji član

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #46 Poslato: 05. Decembar 2016, 18:57:49 »

Radije bih preispitao svoj zahtev. U stvari to i nije zahtev...A i ne mora se dobiti bas sve sto se zeli, je lda?
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #47 Poslato: 05. Decembar 2016, 19:23:37 »

Ne vjerujem da bi ti ovaj sa repom baš potvrdno odgovorio na ovo pitanje.  Cheesy
Ovdje normalno nastavljam u šaljivom stilu, ali je stvarna poruka bila da ponekad treba malo truda i angažovanja da bi se voda navela na svoj mlin. Pa možda i pokoji slikoviti opis kako bi se pobudila zainteresovanost.

Sačuvana

U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
Zota
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.3
Browser:
Firefox 50.0

« Odgovor #48 Poslato: 06. Decembar 2016, 21:42:26 »

Evo, ja recimo priznajem da imam negativnu predrasudu u vezi s kvalitetom pomenute vilijamovke Takovo. Mislim da (iako je nisam probao nekoliko godina) to više nije ona rakija po recepturi Mareta Gojkovića. 
Sačuvana
Goja
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Windows NT 10.0
Browser:
Firefox 53.0

« Odgovor #49 Poslato: 12. Maj 2017, 21:09:39 »

Da iznesem svoje iskustvu.Sa industriskim rakijama imam loše iskustvo previše je aromatizovano i prosto rečeno ne pašemi.Mali proizvođači brendiranih rakija po pravilu su gotovo svi odlični počev od stare sokolove,bojkovčanke,gorde i td.To su rakije izuzetnog kvaliteta i višegodišnji dobitnici raznih nagrada i priznanja.Šljivova rakija ne prelazi 45% a druge voćene rakije su od 39-45% uglavno su gotovo sve veoma pitke ne pale u ustima i greju u stomaku.Naročito mi se svidela bojkovčanka koju baš dugo nisam sreo ni u radnji ni na nekom sajmu rakija.Gorda je takođe odličnog ukusa.Po pravilu su takve rakije u cenovnom ranku od 1200 din do 2500 din što je za naše uslove poprilično skupo.Takve odlične rakije gotovo da nemaju dodirnih tačaka sa rakijama koje se u Šumadiji prave u domaćinstvu za svoje potrebe i za neku prodaju lokalnom stanovništvu.Te lokalne rakije se prodaju po 400 dinara za litar i moraju da budu 50% jačine jer je to sinonim za gromovaču dobru rakiju.Od deset probanih rakija jedva da mi se svidela jedna do dve rakije.Na kraju se svodi na lični izbor stav i mišljenje.Ja zaista imam veliko poverenje u nagrade koje potpisuje dr.Ninoslav Nikićević tu promašaja nema.
Ja sam veliki ljubitel šljivovice prepečenice a moj kum voli balantain a rakiju po nekad pije, polako ga odvlačim od viskija i u to ime sam mu i napravio majicu kako bi spojili dva dobra pića.

Uz dobro društvo i rakija bude malo bolja živeli.
« Poslednja izmena: 12. Maj 2017, 21:27:17 Autor Goja » Sačuvana
Posavac
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Firefox 57.0

« Odgovor #50 Poslato: 21. Novembar 2017, 20:30:52 »

Postovani forumasi, da li je neko od vas probao RAKIJU IZ RAKIJE brend o kome se ponekad moze nesto cuti ali ne i pronaci da se kupi i da se proba. Naime rakija koju proizvode je od sorte crvena ranka i navodno je izuzetna. Zanima me gdje moze da se nabavi i ukoliko je neko probao, kakva je, vrijedi li paznje Smiley Huh? Slao sam ovo isto pitanje i na mail koji je dat u kontaktima na zvanicnom sajtu, medjutim odgovora nije bilo...
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #51 Poslato: 21. Novembar 2017, 20:50:58 »

Deki je stari član foruma. Nije baš aktivan u posljednje vrijeme ali ga možeš naći ovdje...
https://www.facebook.com/dejan.rakijaizrakije?viewer_id=100020447732217

Znam da mu je rakija bila jako dobra, ali je sada u godinama u kojima se najčešće dostiže kulminacija pa pretpostavljam da je još bolja...  Wink
Sačuvana

Posavac
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Firefox 57.0

« Odgovor #52 Poslato: 21. Novembar 2017, 21:59:40 »

Hvala Bistrice, stupili smo u kontakt. Kada probam, javljam iskustva  Roll Eyes
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #53 Poslato: 21. Novembar 2017, 22:13:38 »

Thumb
Sačuvana

Stranice: 1 2 3 [4]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.017 sekundi sa 21 upita.