25. Maj 2018, 01:30:37 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 3 [4] 5 6   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Rakije koje smo probali  (Pročitano 42305 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
bistrica
Administrator

Na mreži Na mreži

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #45 Poslato: 05. Decembar 2016, 18:37:25 »

Citat
...ali je to očigledno pretenciozno s moje strane...
Ponekad nije dovoljno samo imati zahtjev, potrebno je pronaći način ili put koji vodi do njegovog ostvarenja.
Ako ga ne vidiš kod ljudi probaj kod ptica. Mnoge na ovaj način dolaze do onog što žele.

Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
ogarski
Stariji član

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #46 Poslato: 05. Decembar 2016, 18:57:49 »

Radije bih preispitao svoj zahtev. U stvari to i nije zahtev...A i ne mora se dobiti bas sve sto se zeli, je lda?
Sačuvana
bistrica
Administrator

Na mreži Na mreži

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #47 Poslato: 05. Decembar 2016, 19:23:37 »

Ne vjerujem da bi ti ovaj sa repom baš potvrdno odgovorio na ovo pitanje.  Cheesy
Ovdje normalno nastavljam u šaljivom stilu, ali je stvarna poruka bila da ponekad treba malo truda i angažovanja da bi se voda navela na svoj mlin. Pa možda i pokoji slikoviti opis kako bi se pobudila zainteresovanost.

Sačuvana

U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
Zota
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.3
Browser:
Firefox 50.0

« Odgovor #48 Poslato: 06. Decembar 2016, 21:42:26 »

Evo, ja recimo priznajem da imam negativnu predrasudu u vezi s kvalitetom pomenute vilijamovke Takovo. Mislim da (iako je nisam probao nekoliko godina) to više nije ona rakija po recepturi Mareta Gojkovića. 
Sačuvana
Goja
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Firefox 53.0

« Odgovor #49 Poslato: 12. Maj 2017, 21:09:39 »

Da iznesem svoje iskustvu.Sa industriskim rakijama imam loše iskustvo previše je aromatizovano i prosto rečeno ne pašemi.Mali proizvođači brendiranih rakija po pravilu su gotovo svi odlični počev od stare sokolove,bojkovčanke,gorde i td.To su rakije izuzetnog kvaliteta i višegodišnji dobitnici raznih nagrada i priznanja.Šljivova rakija ne prelazi 45% a druge voćene rakije su od 39-45% uglavno su gotovo sve veoma pitke ne pale u ustima i greju u stomaku.Naročito mi se svidela bojkovčanka koju baš dugo nisam sreo ni u radnji ni na nekom sajmu rakija.Gorda je takođe odličnog ukusa.Po pravilu su takve rakije u cenovnom ranku od 1200 din do 2500 din što je za naše uslove poprilično skupo.Takve odlične rakije gotovo da nemaju dodirnih tačaka sa rakijama koje se u Šumadiji prave u domaćinstvu za svoje potrebe i za neku prodaju lokalnom stanovništvu.Te lokalne rakije se prodaju po 400 dinara za litar i moraju da budu 50% jačine jer je to sinonim za gromovaču dobru rakiju.Od deset probanih rakija jedva da mi se svidela jedna do dve rakije.Na kraju se svodi na lični izbor stav i mišljenje.Ja zaista imam veliko poverenje u nagrade koje potpisuje dr.Ninoslav Nikićević tu promašaja nema.
Ja sam veliki ljubitel šljivovice prepečenice a moj kum voli balantain a rakiju po nekad pije, polako ga odvlačim od viskija i u to ime sam mu i napravio majicu kako bi spojili dva dobra pića.

Uz dobro društvo i rakija bude malo bolja živeli.
Sačuvana
Posavac
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Firefox 57.0

« Odgovor #50 Poslato: 21. Novembar 2017, 20:30:52 »

Postovani forumasi, da li je neko od vas probao RAKIJU IZ RAKIJE brend o kome se ponekad moze nesto cuti ali ne i pronaci da se kupi i da se proba. Naime rakija koju proizvode je od sorte crvena ranka i navodno je izuzetna. Zanima me gdje moze da se nabavi i ukoliko je neko probao, kakva je, vrijedi li paznje Smiley Huh? Slao sam ovo isto pitanje i na mail koji je dat u kontaktima na zvanicnom sajtu, medjutim odgovora nije bilo...
Sačuvana
bistrica
Administrator

Na mreži Na mreži

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #51 Poslato: 21. Novembar 2017, 20:50:58 »

Deki je stari član foruma. Nije baš aktivan u posljednje vrijeme ali ga možeš naći ovdje...
https://www.facebook.com/dejan.rakijaizrakije?viewer_id=100020447732217

Znam da mu je rakija bila jako dobra, ali je sada u godinama u kojima se najčešće dostiže kulminacija pa pretpostavljam da je još bolja...  Wink
Sačuvana

Posavac
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Firefox 57.0

« Odgovor #52 Poslato: 21. Novembar 2017, 21:59:40 »

Hvala Bistrice, stupili smo u kontakt. Kada probam, javljam iskustva  Roll Eyes
Sačuvana
bistrica
Administrator

Na mreži Na mreži

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #53 Poslato: 21. Novembar 2017, 22:13:38 »

Thumb
Sačuvana

jamsy69
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Starost: 48

Увенуће шљива ранка, падај кишо без престанка

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #54 Poslato: 25. Decembar 2017, 17:08:23 »

Dobar dan svim clanovima foruma i ljubiteljima rakije,
Ovo je moj prvi post na ovom forumu pa je red da kazem koju o sebi. Nisam proizvodjac rakije niti imam bilo kakve veze sa bilo kojim proizvodjacem(radim u vazduhoplovstvu), ali sam VELIKI ljubitelj pravih srpskih rakija, posebno od starih vocnih sorti. Rodom sam iz Avaskog kraja selo Ripanj. Pokojni deda je imao 10ak stabala madzarke kako je on zvao pozegacu od koje smo uvek imali vrlo kvalitetnu rakije za sopstvene potrebe. Nazalost tog vocnjaka vise nema, ali ljubav je ostala. Ja sam trenutno u fazi "studiranja"(citanja/slusanja/gledanja i obilazenja raznih destilerija kad god to mogu) tj sticanja znanja jer po meni istinsko uzivanje moze biti samo ako covek poznaje dobro to u cemu uziva i samo tako moze da uziva na pravi nacin. A od viska znanja nikad ne moze biti lose. Za jedno 10ak godina kad odem u penziju, to znanje moze da se iskoristi za neki lep hobi a ko zna mozda i nesto vise, videcemo.
Hteo bi i da dam svoj skromni doprinos i iznesem svoje licno misljenje o rakiji iz Rakije. Imao sam tu cast da posetim gospodju Veljovic i njeno domacinstvo u zaseoku Rakije u Oktobru ove godine. Iako je do njih malo teze doci jer je put vrlo los(isto iskustvo i sa nekim drugim malim destilerijama), vredelo je truda. Lepotu prirode je tesko opisati recima. Tamo treba otici i sve to videti. Ja kao ljubitelj  autohtonih sorti kao sto je crvena ranka sorta od koje je napravljena rakija iz Rakije, mozda nisam objektivan sudija, ali po meni rakije je izvanredna. Ono sto nije bio samo moj utisak vec sam isto misljenje nalazio i na nekim drugim forumima, jeste da bi trebalo videti kakva ce rakija iz Rakije biti kada malo odlezi. Pre nekoliko dana sam dobio od gospodje Veljovic dve flase Black Edition izdanja, znaci odlezale rakije, pa cu da javim utiske cim budem probao.
Veliki pozdrav svima
Sačuvana

"Rakija ti je, ako počem nijesi znao da ti kažem, jedno najpoštenije, najčistije i Bogom milosnim najblagoslovenije piće!"
Petar Kočić - Rakijo, majko, Srpski Književni Glasnik 1904 godina
bistrica
Administrator

Na mreži Na mreži

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #55 Poslato: 25. Decembar 2017, 17:42:17 »

Veliki pozdrav i tebi, i dobrodošao.

Deki je dugo vremena bio član foruma. Pravio je i tada jako dobre rakije ali je sada napokon pronašao svoj put do punog kvaliteta. Godinama mu je ponešto izmicalo iz vidokruga što ga je vjerujem pomalo i frustriralo. Drago mi je da je napokon posložio sve kockice sa black editions. Imaš na linku recenziju u kojoj je dobacio do vjerujem jako objektivnih i visokih 18,6 (prvedena ova 93 boda). Uz još pokoju nijansu promjene ići će on i dalje, pogotovo nakon ovog uspjeha i potvrde ispravnosti puta.
http://rakija-uglavnom.blogspot.ba/2017/12/rakija-iz-rakije-black-editions.html
Sačuvana

bistrica
Administrator

Na mreži Na mreži

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #56 Poslato: 09. Februar 2018, 22:15:09 »

Znam biti svojeglav i "neprimjereno" principijelan ali znam ponekad i poslušati. Zamoljen sam da komentar sa PP-a objavim na forumu pa ću to i uraditi.  Smiley U pitanju je degustacija uzorka rakije, tačnije vinjaka, i PP koji ću ovdje prenijeti u cjelosti:

"Uzorak je stigao i do mene, upravo.

Intenzivna i složena voćna i cvijetna aroma. Naglašeno očaravajuća, primjereno snažnog tijela i punoće. Dominiraju intenzivni, prijatni i zavodljivi mirisi pečene jabuke sa bananom u pratnji uz diskretnu pratnju ruže koja daje svoju punu snagu i opojnost neposredno prije nego počne da vene. Prijatno i odmjereno balansirani tonovi vanilije i efekat prefinjenog orašasto-bademastog uticaja.
Ugodno, toplo, zavodljivo i fascinantno opijajuće koje podsjeća na mirise koji prate šetnju hodnicima harema pokraj soba u kojima se čuje šapat i prigušeni kikot koji tajnu krije.
Retronazalni dojam, robustan, snažan, dominirajući, beskompromisno uvjerljiv, a traje i nakon što prestane...

Destilat velikog potencijala koji će sebe realizovati u punom svjetlu tek starenjem na duže staze.
Pet godina će mu biti malo zbog visoko izraženog uticaja acetatnih estera koji početak naglašavaju neprijatno reskim, izraženo peckajućim i prodornim efektom na aceton, sa pomalo i prigušenim zeljastim tonovima. Završnicu u ustima obilježava neprijatnost blaže izraženog hemijskog, pa pomalo i sapunastog.  
Vremenom i starenjem ovaj nedostatak svakako može da postane prednost uz savršeno tijelo i dominirajuću središnjicu aromatskih uticaja, i njegovog neopisivo bogatog potencijala.
Svaka čast.

P.S. Ostavi jedan dio ovog destilata u staklu, pa mi javi u kojoj se mjeri smirio i ublažio izgubivši na nelagodnom uticaju acetatnih i drugih estera. Normalno prenesi i ostale utiske sa paralelom na one startne. To će se dogoditi sigurno."
Sačuvana

blue_moon
Urednica

Na mreži Na mreži

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #57 Poslato: 09. Februar 2018, 22:27:07 »

Zahtjev je bio iz jednog jedinog razloga,ne da kažem hvala na ovako lepom komplimentu za destilat,nego da kažem hvala na tvojim sugestijama koje su sastavni deo svega što si napisao!

Svaka čast tebi bistrice i na ovakvom opisu,i na tvom pristupu destilaciji koji je u ravni savršenstva!
Sačuvana

Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.
Čehov
Goja
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Safari

« Odgovor #58 Poslato: 24. April 2018, 18:02:10 »

Dragi forumaši danas sam bio kod profesora Ninoslava Nikićevića da mi oceni rakije.
Poneo sam po pola litre kajsije i kruške.Veoma sam bio iznenađen njegovim ocenama za kajsiju za koju sam smatrao da je sam vrh i najbolja kajsija koju sam probao dobio sam ocenu samo ili ocenu 17,4 što je srebrna medalja a za krušku sam opet bio iznenađen jer je po njegovim rečima odlična rakija dobio sam ocenu od 17,7 ili veliku srebrnu nagradu.Naravno kako kaže profesor ocene bi bile veće da je prošlo još vremena i da sam bar godinu dana sklopio.Kaže da sam sve dobro uradio i sve frakcije odlično uradio kao i fermentaciju al da je problem u kazanu.Kaže biće kazan nešto bolji trebamu vremena da se navikne na alkohol ,šta god to značilo al u glavnom ispljuvami kazan.Ja ove ocene smatram uspehom ali mislim da mogu i bolje sa sve ovim kazanom kojim imam.Nisam kurtoazan al ovaj uspeh je ogromnim delom i vaša zasluga i zasluga ovog foruma.Zato jedno hvala svima i živeli.

Ps
200 evrića za dva uzorka ......
Sačuvana
jamsy69
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Starost: 48

Увенуће шљива ранка, падај кишо без престанка

Mac OS X
Browser:
Safari

« Odgovor #59 Poslato: 24. April 2018, 20:08:25 »

Moj svaki dolazak u Srbiju obeleži obilazak rakijaša. Ove godine bilo je to dvodnevno putovanje Putevima Rakije Srbije početkom Aprila. Ali detaljnije o tome nešto kasnije.
Pored ovog putovanja, iskoristio sam priliku da se upoznam i sa nekim ljudima sa ovog foruma(onoliko koliko mi je vreme dozvoljavalo, a nisam ga imao previše nažalost), od kojih sam mnogo naučio, i koji su bili više nego ljubazni da me ugoste i dozvole mi da probam njihove rakije.
Za početak, ljubaznošću gospodina Goje, probao sam obe pomenute rakije. Prvo sam probao rakiju od kruške. Nekako meni sve kruškove rakije napravljene od Viljamovke pomalo liče jedna na drugu. Čim sam probao Gojinu krušku shvatio sam da to nije Viljamovka. Vrlo specifičnog mirisa i ukusa, pitka i harmonična rakija, vrhunski odrađena od sorte Kaluđerka. Izvanredno!
Moje mišljenje o Gojinoj kajsiji je isto kao i njegovo: kajsija je i po meni još bolja od već odlične kruške. Nenapadna, a tipična predstavnica sorte, ne srlja na sva čula, ali puna prave arome dobijene nakon vrhunske fermentacije i destilacije koja vas osvaja sve više svakim novim gutljajem. Ja zaista nisam dovoljno stručan ni kompetentan da protivurečim čuvenom profesoru, ali iznosim svoje skromno mišljenje. Mišljenje koje sam koliko toliko uspeo da istančim na mnogo probanih rakija do sada. Možda, ko što kaže profa, treba još malo sačekati da rakije još malo "sazru..."
Kako god bilo, Goja je definitivno vrhunski majstor rakijaš, sa ogromnim potencijalom. Želim mu od srca sve najbolje i da nastavi kao do sada. Očigledno je na pravom putu!
Sačuvana

"Rakija ti je, ako počem nijesi znao da ti kažem, jedno najpoštenije, najčistije i Bogom milosnim najblagoslovenije piće!"
Petar Kočić - Rakijo, majko, Srpski Književni Glasnik 1904 godina
Stranice: 1 ... 3 [4] 5 6   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.029 sekundi sa 22 upita.