20. Avgust 2018, 16:29:40 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Rakije koje smo probali  (Pročitano 48494 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Goja
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Windows NT 10.0
Browser:
Safari

« Odgovor #60 Poslato: 24. April 2018, 22:52:25 »

jamsy69
hvala hvala na lepim rečima na podršcii lepom druženju svakako ću nastaviti u istom pravcu sa željom da pravim po koji iskorak u poboljšanju kvaliteta.Kajsija je i dalje za mene bolja od kruške al aj sad
hvala još jednom od srca
Sačuvana

MERAK NEMA CENU
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #61 Poslato: 25. April 2018, 19:58:11 »

Citat
PS 200 evrića za dva uzorka ......
Upravo tako. Princip ofucane balkanske krčme. Koliko para toliko i muzike.
Pjevaljka kojoj zatakneš u njedra taj novac će ti sjesti u krilo, po ostalo što imaš, i „pjevati“ sve ono što nisi ni znao da voliš čuti. Naivno i iluzorno bi bilo od nje očekivati da ti za novac otvori dušu.  Grin
Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
Goja
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Safari

« Odgovor #62 Poslato: 26. April 2018, 06:59:01 »

Štaću nisam imao izbora.Želeo sam da čujem stručno mišljenje i to sam dobio.A dali sam dobio?Da budem sasvim iskren mnogo više mi znači mišljenje forumaša koji su probali moju rakiju i mnogobrojnih prijatelja nego ocena koju sam dobio od profe.Da budem do kraja iskren značimi i to što je profa rekao i veoma se pohvalno izrazio i dao visoke ocenu za mlade rakije pa makar to bilo......sedenje u krilu i pevušanje na uvce
Nekako je baš lepo sedeo u krilu a pevušio je i lepo ali i oštro tako da se stvara iluzija iskrenosti koju sam oberučke prihvatio.
Meni kao i mnogim prijateljima je potpuno ne shvatljivo da je moja kruška bolja od kajsije to prosto nemogu da poverujem jer moja kajsija jeb..eml.. je sam vrh i ja takvu kajsiju probao nisam al dobro.Sve u svemu za novac sam dobio dva papira sa ocenama s kojima mogu da mašem i vičem što svakako neću raditi niti mi je bio cilj.
Valjda nisam jedini koji je išao kod profe pa mi nekako lakše  Smiley
Sačuvana

MERAK NEMA CENU
jamsy69
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Starost: 48

Увенуће шљива ранка, падај кишо без престанка

Mac OS X
Browser:
Safari 0.8.2

« Odgovor #63 Poslato: 26. April 2018, 11:46:03 »

Mislim prijatelju da si uradio dobro. Dobio si potvrdu da si na pravom putu, ako si uopšte imao sumnju u to, dobio si odredjene smernice kako da taj put bude što je moguće praviji i sl. Tvoju rakiju, ljudi koji je poznaju, sigurno neće voleti više ili manje samo zbog onog što je Nikićević napisao o njoj. I oni drugi koji će o njoj čuti od nas koji smo je probali, svakako će ti pokucati na vrata kad me budu pitali/pročitali koju dobru krušku/kajsiju sam probao. Guraj dalje istim žarom Thumb
Sačuvana

"Rakija ti je, ako počem nijesi znao da ti kažem, jedno najpoštenije, najčistije i Bogom milosnim najblagoslovenije piće!"
Petar Kočić - Rakijo, majko, Srpski Književni Glasnik 1904 godina
jagnjilac
Prijatelj foruma

Van mreže Van mreže

Starost: 57

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #64 Poslato: 26. April 2018, 21:14:54 »

Goja, slicnim putem sam i ja isao. Ja sam samo 2011. jevtinije prosao od tebe kod profe. Tri uzorka je ocenio za 150 eur, to sam ti i pricao kada si bio kod mene. Medjutim to nije kraj price. Jovic je moju kajsiju koju si probao ocenio nesto kasnije za celu oceu nize.   Scratchhead
Ovu istu kajsiju, Nikicevic je godinu dana kasnije ocenio za pola boda nize. Ja sam ga i pitao, da li to rakija starenjem gubi na kvalitetu. Samo je cutao. Numericke vrednosti ocena ovde nisam ni pominjao, one u ovoj prici nisu ni bitne, bitno je ovo strucno frljanje sa ocenama.
Drzi se, moj ti je savet ovog foruma, i ne boj se.
Pozdrav,
Sačuvana

Jelo je potreba, a razumeti se u jelo i pice predstavlja umetnost
Goja
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #65 Poslato: 26. April 2018, 21:30:20 »

Ma drugari nemam ja dilemu koga ću se držati.Nemenjam ja kuću i društvo.
Hvala na podršci
Sačuvana

MERAK NEMA CENU
blue_moon
Urednica

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #66 Poslato: 26. April 2018, 22:15:29 »

Citat
Ja sam samo 2011. jevtinije prosao od tebe kod profe.   

jagnjilac,pa skočio kurs eura   Roll Eyes Grin
Sačuvana

Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.
Čehov
happy star
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 48.0

« Odgovor #67 Poslato: 27. April 2018, 15:52:13 »

Goja,
 Pusti prepredenog profu.On ti sigurno nece kupiti rakiju da pije. Jedan retko vidjen hvlasivac koji ljubomorno   cuva svoje znanje ...   
Sačuvana

"Covek mora da vezba umerenost i nadzor svojih cula i sklonosti u bilo kom pogledu, da bi tako odrzao sebe mladim u telu i razumu"

Nikola Tesla
Goja
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Safari

« Odgovor #68 Poslato: 27. April 2018, 17:29:05 »

Thumb
Sačuvana

MERAK NEMA CENU
jamsy69
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Safari

« Odgovor #69 Poslato: 10. Maj 2018, 15:56:42 »

Poštovani forumaši,

U dogovoru sa Bistricom, podelio bih sa vama moja iskustva i utiske o rakijama i rakijašima koje sam do sada upoznao. O nekima sam već pisao, ali sam hteo da napišem i nekoliko reči sa mog putovanja po Srbiji iz Aprila ove godine, koje sam nazvao "Putevima Rakije Srbije". Da vas ne bih mnogo smarao odjednom, objavljivaću jednu po jednu priču sa slikama ako budem uspeo da uradim upload.

Za početak idemo u Krupanj kod Zorana Radivojevića...
Sačuvana

"Rakija ti je, ako počem nijesi znao da ti kažem, jedno najpoštenije, najčistije i Bogom milosnim najblagoslovenije piće!"
jamsy69
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Safari

« Odgovor #70 Poslato: 10. Maj 2018, 16:08:20 »

Rakije Zorana Radivojevića iz Krupnja:

•   Nada, šljivova prepečenica iz 1988 godine, od 100% šljive Požegače

o   Odlična rakija za ozbiljnu i dužu degustaciju, trebalo bi je pustiti da "diše" neko vreme u čaši pre probanja. Nešto što je proizvedeno 1988 i to od jedne od najkvalitetnijih rakijskih sorti šljive, zaslužuje posebnu pažnju i vreme, koga ja na žalost nisam imao mnogo, ali ipak dovoljno da shvatim o kakvom rakijskom potencijalu se radi. Inače to je rakija iz starih porodičnih rezervi kojih je nažalost sve manje kao i zasada požegače.

•   Šljivova prepečenica iz 2010 godine, od 100% šljive Stenlej

o   Rakijski znalci kažu: Stenlej nije rakijska sorta, ali je dobra za kupažiranje. Često se može sresti "uparena" sa pravim rakijskim sortama, a posebno ide sa Požegačom. Opšte je poznato da se od svake sorte šljive može dobiti kvalitetna rakija pod uslovom da se celokupan proces odradi kvalitetno. Međutim ako govorimo o vrhunskim rakijama, a moj neki cilj i motivacija idu ka tome, onda se destilat dobijen od 100 procentnog Stenleja ipak ne bi mogao svrstati u tu kategoriju. Bez obzira koliko je kvalitetno uradjen. Zoranova rakija je vrlo pitka i već na prvi gutljaj ostavlja utisak čiste i stručno uradjene rakije koja bi uz duže "disanje" u čaši dala još više. Ali kod mene lično ona ne može da izazove onaj efekat koji može Crvena Ranka, koja sa prvim mirisom budi uspomene na detinjstvo i pečenje dedine rakije u društvu cele porodice.

•   Voćna rakija od maline iz 2007 godine

o   Kod ostalih voćnih rakija koje nisu od šljive, a tu pre svega mislim na dunju i malinu, mnogo mi je važno da destilat nije napadan. Da ne izaziva onaj efekat parfema tj kad neko uđe u prostoriju gde se pije malinovača na primer, svi misle da se tu sprema sok ili dzem od maline. Zoranova malina je upravo suprotna ovome. Vrlo diskretna na mirisu, pitka i tek nekoliko sekundi nakon prvog gutljaja odaje vam tajnu od kog voća je napravljena. A onda se lepo otvori svim receptorima u ustima i zaista je bilo pravo uživanje degustirati je.

•   Kupinjak, žestoko alkoholno piće iz 2007 godine dobijeno destilacijom kupinovog vina

o   Interesantno akoholno piće, koje je boljeg i intenzivnijeg ukusa nego mirisa, ali ne ni nešto više od toga. Zoran kaže da je imao i bolji Kupinjak, dobijen na isti način, s tim što je pri destilaciji u kljuk dodavana divlja kupina, što je imalo kao rezultat Kupinjak mnogo izražajnijeg ukusa i mirisa.

•   N-1, voćna rakija proizvedena 2011 godine

o   Zoran kaže da je u ovo piće uložio sve svoje znanje i iskustvo u pravljenju rakije. Sa razlogom, jer je rakiju napravio i namenio Novaku Đokoviću u godini kada je postao prvi teniser sveta. Rakija je napravljena destilacijom prevrelog voćnog kljuka tri vrste voća. Ima izražen miris kruške i to je jedino voće koje je Zoran hteo da nam oda. Iskreno, za kratko vreme koje smo proveli kod Zorana, a i zbog skromnog degustatorskog znanja, mislim da smo uspeli da otkrijemo još jedan, šljivu, dok treće nismo uspeli da otkrijemo. Rekao bih da ovo izuzetno piće i zaslužuje jedan mali veo tajne i misterije. Bar dok ga ne probaju vrhunski rakijski eksperti ili dok Zoran sam ne odluči da ih otkrije. Ja ću dotle da "oštrim" svoja senzorska čula uživajući u jednoj flaši koju sam uspeo da dobijemo ljubaznošću mog domaćina, a koja inače nije na prodaju. U svakom slučaju N-1 je piće za izuzetne prilike u kome uživaju sva čula i možemo samo da se nadamo da će u budućnosti ipak biti dostupnija široj publici. Barem onoj motivisanoj kojoj nije teško da se prošeta da Krupnja.

Sledeća stanica selo Gunjaci i priča o rakijama Velikog čoveka i vrhunskog rakijskog majstora Milorada Mike Sekulića

U zdravlje
Sačuvana

jamsy69
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Safari

« Odgovor #71 Poslato: 10. Maj 2018, 18:04:08 »

Zaboravio sam da postavim slike Sad, a nije bilo moguće izmeniti postojeću poruku pa slike šaljem u novoj. Biće bolje u sledećoj Cool

Sačuvana

blue_moon
Urednica

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 7.0.1

« Odgovor #72 Poslato: 10. Maj 2018, 18:40:49 »

Da li je on registrovan proizvođač?
Sačuvana

Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.
Čehov
Goja
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Safari

« Odgovor #73 Poslato: 10. Maj 2018, 18:52:26 »

Imao sam priliku da pročitam sve putopise našeg jamsy69 .Lepo iscrtano sa elementima ne opterećujećeg putopisa .Korisno u meri prepoznavanja drugih radova kolega.Ovo i jeste mesto gde možemo i trebamo da vidimo i druge koji ne barataju forumima i internetom i zato sve pohvale za jamsy69.
Već sam autoru uputio i čestitke i po koji predlog u budućem pisanju.Ono što nisam, a evo koristim priliku, u jednoj reportaži je naveo da kad su bili kod jednog domaćina u poseti nisu dobili adekvatne čaše za degustaciju pa pomislih da po svim zabitima manjim ili većim pa i po onim koja to nisu a gde je sve stigao umesto ratluka i kafe da se ponesu kao dar par ili više čaša za degustaciju rakije  Grin
Svaka čast jamsy69 samo napred šalji slike i putopise.
Sačuvana

MERAK NEMA CENU
jamsy69
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Safari

« Odgovor #74 Poslato: 10. Maj 2018, 19:05:33 »

Svaka čast jamsy69 samo napred šalji slike i putopise.
Hvala puno prijatelju Thumb

Da li je on registrovan proizvođač?

Većina rakijaša koje sam posetio nisu registrovani proizvođači, izvinjavam se što to nisam naglasio. Njihove rakije se nigde ne mogu kupiti sem kod njih lično. Svi koje budem pomenuo su učestvovali na nekom od rakijskih sajmova ili festivala i osvajali uglavnom zlatne ili velike zlatne medalje. Predpostavljam da ne moram da naglašavam da se ovde radi o isključivo ličnim utiscima i zapažanjima nekoga ko nema veze sa rakijskim biznisom, već je samo veliki zaljubljenik u rakiju. Moja ideja je promocija "malih" pecara koje, po mom skromnom  sudu, prave vrhunske rakije od kojih su neke MNOGO bolje od pojedinih opšte prihvaćenih rakija od tzv velikih rakijskih kuća...
Sačuvana

Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 22 upita.