22. Februar 2019, 00:42:40 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 6 7 [8]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Rakije koje smo probali  (Pročitano 73299 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
bistrica
Administrator

Na mreži Na mreži

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #105 Poslato: 26. Januar 2019, 21:29:33 »

Hajde pusti sad sve ostalo, pričamo o tvojoj rakiji.
Stvarno me je impresionirala i obradovala. Nije joj smetalo ni što sam je za degustaciju spustio direktno i u jednom potezu na 40 stepeni. Rakija koja nije u stanju podnijeti ovih 40 i nema puni kapacitet kvaliteta. „Maltretirao“ sam je iz nužde, radoznalosti i nestrpljivosti, a ona mi je opet uzvraćala postojano svim ovim što sam napisao.

Da, hvala mjesečarki koja mi je između ostalog poslala i ovaj tvoj uzorak. Razmijenili smo i utiske o ovoj rakiji. Gotovo u detalj su identični, ako ti to nešto znači jer nema mjesta subjektivnom kada su ovakve stvari u pitanju.
Nema od kurtoaznog i neiskrenog nikakve koristi na duže staze.  Smiley
Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
blue_moon
Urednica

Na mreži Na mreži

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #106 Poslato: 27. Januar 2019, 13:59:12 »

jagnjilac,samo si potvrdio dva osnovna načela koja su dovela do toga da dobiješ maksimum od neke sorte. Prvi je dobra praksa bez kompromisa kod sirovine i fermentacije.Drugi je onaj gde si sam osetio "puls" destilata u  destilaciji i tu praksu zaokružio do kraja. Time samo treba i da se vodiš ubuduće gde ćeš u ovom drugom imati prostora da se igraš kupažama sa sortama u serijama a onda donosiš odluku koja je prava. Ne mora to čak biti ni samo jedna.

Ja sam bila radoznala da je osetim u sirovom destilatu gde je sve radjeno kao sada i tako dobila odgovore na pitanja koja su mi se nametnula probavajući starije destilate šljiva sa njom u kupaži.

Šta da ti kažem,sem da mi je tvoj destilat odgovorio na sva moja nagadjanja i pitanja u potpunosti. Smiley

Sačuvana

Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.
Čehov
Stranice: 1 ... 6 7 [8]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.013 sekundi sa 21 upita.