13. Decembar 2018, 19:46:08 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: [1] 2 3   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Gde nabaviti neobicne rakije o kojima se ovde prica !??  (Pročitano 53172 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Rokenrol
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Windows XP
Browser:
Microsoft Internet Explorer 8.0

« Poslato: 02. Februar 2011, 16:26:05 »

E ovako ljudi... cackam po netu, i naidjem na ovaj forum.
Vec godinama sa drustvom, kad god idemo na ekskurziju, ili bilo gde u provod, na planinu npr, imamo obicaj da nabavljamo dobru domacu rakiju. I uvek trazimo sto neobicniju i ekstravagantniju rakiju, na sve strane...najbolje sto smo uspeli nabaviti je rakija od maline, iz Arilja, ali jako je skupa, litar oko 30 eura.
E sada...mene interesuje, da li iko od vas ko to pravi - prodaje to ? Bar neki litar, nesto, ili znate nekoga ?
Sta da radimo mi laici koji niti imamo kazane niti smo ikada dosli u dodir sa pravljenjem rakije (doduse ja jesam kao klinac nekolika puta bio kraj kazana,nista vise, i znam kako se pravi, proces)...a ljubitelji smo tako dobre kapljice,i pijemo rakiju sa uzivanjem ?  Cool
Sačuvana
kazanpasa
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Safari

« Odgovor #1 Poslato: 02. Februar 2011, 20:59:55 »

Ja ih pravim,ali ih neprodajem.Da ih i prodajem bile bi jos skuplje jer slao sam jednu flasu specijalne u Hrvatsku pa je samo postarina kostala $56.Jedino ti preostaje da se doselis u Australiju i budes prijatelj sa mnom ha ha tako bi se iznapijo svakakve rakije.
Sačuvana

Osim pameti sve se može odglumiti.
strashni
Stariji član

Van mreže Van mreže

Starost: 35

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #2 Poslato: 02. Februar 2011, 21:09:55 »

najbolje rakije koje sam skoro brobao su Pecine, njegov nik je peca50 na ovom forumu pa probaj da ga kontaktiras, vinjak mu je jako dobar, uzivao sam celo jedno vece a ima dobre i vocne rakije cak i neku egzotiku  Thumb
Sačuvana

Ne rapravljaj se sa budalom, prvo te spusti na svoj nivo pa te dobije na iskustvo
Rokenrol
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:

« Odgovor #3 Poslato: 03. Februar 2011, 12:10:19 »

Hvala, kontaktiracu Pecu ovde na inbox, da vidim da li je voljan za bilo sta...Smiley))
Sačuvana
Rokenrol
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:

« Odgovor #4 Poslato: 03. Februar 2011, 12:20:03 »

Ja ih pravim,ali ih neprodajem.Da ih i prodajem bile bi jos skuplje jer slao sam jednu flasu specijalne u Hrvatsku pa je samo postarina kostala $56.Jedino ti preostaje da se doselis u Australiju i budes prijatelj sa mnom ha ha tako bi se iznapijo svakakve rakije.
Hehhe, rado moj kazan-paso, eto me odmah u Australiju  Grin Sve za dobru rakiju i dobro druzenje  Grin  Cool
Sačuvana
nikola88
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows Vista
Browser:
Safari

« Odgovor #5 Poslato: 28. Mart 2011, 23:26:15 »

Ja prodajem rakiju od maline,pravim je jos od 2003...Cena 20e po litri...  Thumb
Sačuvana
whisky
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:

« Odgovor #6 Poslato: 28. Mart 2011, 23:55:41 »

Može li više podataka o toj rakiji?
Cena malo znači ako je to jedini podatak.
Moguće je da je i 5 evra za litru previše a moguće je da ni 50 nije previše. Sve zavisi od kvaliteta.
Sačuvana
nikola88
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows Vista
Browser:
Safari

« Odgovor #7 Poslato: 29. Mart 2011, 11:27:52 »

Pozdrav svima,ja sam nov od juce na ovom forumu,sto se tice rakije od maline koju pravim,u pitanju je prava malina Aklase 115 din\kg placena 2010godine...U kvalitet maline su se uverili svi moji veci kupci koji me posecuje,sta reci kada su svezu malinu jeli iz velikih kaca...Ne bi srbi bili srbi kada ne bi pokusali nekoga da zeznu,tako da se danas  u Srbiji prodaju vestacke rakije sa aromom maline,i sto je najgore lupe cenu...Ja pricam o realnoj ceni...(koliko para-toliko muzike)Da bi se napravila i kvalitetna malinovaca potrebno je dodati od 7 do 10% secera na masu,ja samo iskreno govorim...Posto sam plod maline nema pogodno tkivo(meso voca)za spravljanje rakije od nje...Sta mislite zasto ljudi od starina je nisu pravili...Zato sto je vocka skupa,teska za destilaciju(hoce da pokipi)i onda mozes baciti kazan rakije(kada pokipi oseti se zagoreli ukus)...Ako nekog zanima nesto vise o rakiji,mozemo se i cuti....Veliki pozdrav svima... Grin
Sačuvana
whisky
Stariji član

Van mreže Van mreže

Linux (Ubuntu)
Browser:
Safari

« Odgovor #8 Poslato: 29. Mart 2011, 14:21:28 »

Ako sam vas dobro razumeo vi malinu ukomljavate kao i ostalo voće, šljive recimo?
Sa tom razlikom što dodate do 10% šećera na masu malina?
Ne pravite malinovu rakiju od, recimo, macerata maline u nekom kvalitenom alkoholu (vinskom, recimo) ili, na primer, da napravite prvo malinovo vino pa da ga prepečete?
Možete li opisati ukratko tehnologiju koju primenjujete?
Ako nije poslovna tajna.
Sačuvana
nikola88
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows Vista
Browser:
Safari

« Odgovor #9 Poslato: 29. Mart 2011, 23:49:44 »

Nije nikakva tajna,malinu pecem kao bilo koju drugu vocnu rakiju,ja dodam 10% secera na masu maline koja je u kaci,kada masa prevrije,to pecem(destilujem)Kao svaki destilat rakija bude prozirna...Znaci rec je o rakiji sa mirisom maline,prozirnog izgleda i predivnog mirisa i ukusa...Po zelji se moze dodati boja maline ali ja to ne radim...Sve u svemu spravljanje ove rakije je prosto kao i svake druge vocne rakije,samo sto ova komina hoce lako da pokipi u kazanu i da penusa,a to kada se desi mora ceo kazan da se otvara i cisti,posto sama malina nije bas pogodna za destilovanje,da jeste pekla bi se vec stotinama godina...U prilog ide i sama cenamaterijala za rakiju(maline)Pa vam je sada poznato zasto je ovakva malina skuplja od neke druge vocne rakije...Veliki pozdrav... Grin Thumb
Sačuvana
whisky
Stariji član

Van mreže Van mreže

Linux (Ubuntu)
Browser:
Safari

« Odgovor #10 Poslato: 30. Mart 2011, 00:19:21 »

Ako je jedini problem to što komina od maline hoće da pokipi onda nema problema jer danas postoje veoma dobra sredstva protiv toga, to jest sredstva koja preče stvaranje pene.
Samo, ja mislim da je problem kod rakija od sitnog voća malo drugačiji, i kompleksniji.
Veoma bih voleo da probam vašu rakiju od malina jer ovako napamet pričajući nećemo biti ništa pametniji ni vi ni ja.
Naime, ja jesam nešto malo eksperimentisao sa sitnim voćem i uvek sam imao taj problem da ne prenesem ni izbliza onaj buke na rakiju koji bih hteo nego neki sasvim drugačiji, lošiji, kad god sitno voće ukomljavam kao i drugo voće za rakiju.
Rezultati su bili bitno bolji ako sitno voće maceriram u alkoholu i onda prepečem. U tom slučaju voće može biti ili sveže, ili delimično prevrelo (dakle da se meša jedan sveži deo sa delom prevrelog kljuka konkretnog sitnog voća od kojeg pravimo rakiju).

Inače, cena od 20 evra za takvu rakiju nije previsoka. Istina, vi to veravno tražite kod sebe, u kuću (nema trgovačke marže), a moguće nema ni akcize ni poreza na promet, kao, moguće ni cene flaše, etikete i čepa, pa onda kartonskih kutija u koje se pakuju flaše, te cena transporta do maloprodaje  ili restorana.
kad bi se to sve platilo cena bi verovatno bila preko 35 evra ali, ako je malinovača dobra, još uvek nije previše. Pakujte je, jednostavno, u flaše od 35 cl i za tu flašu u maloprodaji se tražiizmeđu 12 i 15 evra pa ćete tako vi na kraju, za litru, dobiti, ako ne baš svih tih 20 evra, ali blizu toga.
Sačuvana
kazanpasa
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Safari

« Odgovor #11 Poslato: 30. Mart 2011, 09:07:37 »

Ovo je Guava koju upravo potkupljam za rakiju.To ce mi biti treca od Guave,a inace se dobije jako ljepa mirisna rakija.     

Uploaded with ImageShack.us
Sačuvana

whisky
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #12 Poslato: 31. Mart 2011, 11:07:49 »

Sasvim slučajno (slučajno u vezi ove ove naše teme, kao da sam unapred znao šta će tema da bude pa išao u potragu za materijalom!) bio sam pre par dana u nemačkoj pokrajini Saarland. To je istočno, malo jugoistočno od Luksemburaga.
I u jednom mestu pod imenom Schwemlingen posetili smo jednog starog čiču, nagodinu će napuniti 8 decenija života, koji još uvek uspeva da održava svoj povelik voćnjak (pretežno jabuke, desetak hektara) i pravi domaći cider (vitz, kako ga ovde lokalno zovu), a deo i destiluje u calvados ili u jabučni alkohol koji onda koristi za druge proizvode.
Sve ovo pišem zbog toga što sam kod njega, osim cidera, probao, i kupio jednu flašu od pola litre himbeergeist, što će reći malinovaču, ili rakiju od maline, ali u stvari ovo geist ukazuje da je to malina u špiritu, pa u stvari ne znam kako je najkorektnije da ovo prevedem.
U svakom slučaju postupak je sledeći: od patoke dobijene destilacijom kalvadosa rektifikuje se jabučni alkohol na preko 70% čistoće. Taj se alkohol u nekoliko razredi i u njega se potope maline. Puno malina na relativno malo alkohola.
Sve macerira samo 48 sati i onda se ocedi te se samo alkohol stavi u kazan i prepeče.
Rezultat?
Pa šta znam. Lepa rakija sa diskretnim bukeom maline u pozadini. Ali to je isti efekat, mislim, koji kazanpaša dobije sa svojim aromatizatorom. Probao sam da to nametnem kao temu ovom starom Švabi ali on odbija mogućnost da je bilo šta moguće a da bude bolje od ovoga. Kaže probao je sve i ovo je maksimum koji se može izvući!
Dobro, hajde, neka mu bude.
Sačuvana
kazanpasa
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Safari

« Odgovor #13 Poslato: 31. Mart 2011, 11:31:34 »

Svatko ima svoj nacin rada.Licno smatram da je dobro natopiti voce u odredjenu kolicinu rakije zatim istu nasuti u kazan zajedno sa komom (dzibrom).Zatim u aromatizator staviti istoga voce ili po zelji.Tako da se dobiju zeljeni i okusi i mirisi.
Sačuvana

bane30
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Starost: 43

Windows XP
Browser:

« Odgovor #14 Poslato: 31. Mart 2011, 12:48:10 »

Meni je jako zanimljiva ta tematika oko aromatizera i ako budem narucivao kazan gledacu da on bude obavezno ugradjen u njega i tad cu te zamoliti za vise detalja Kazanpasa.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.019 sekundi sa 21 upita.