Gde nabaviti neobicne rakije o kojima se ovde prica !??

<< < (2/7) > >>

nikola88:
Ja prodajem rakiju od maline,pravim je jos od 2003...Cena 20e po litri...  :thumb:

whisky:
Može li više podataka o toj rakiji?
Cena malo znači ako je to jedini podatak.
Moguće je da je i 5 evra za litru previše a moguće je da ni 50 nije previše. Sve zavisi od kvaliteta.

nikola88:
Pozdrav svima,ja sam nov od juce na ovom forumu,sto se tice rakije od maline koju pravim,u pitanju je prava malina Aklase 115 din\kg placena 2010godine...U kvalitet maline su se uverili svi moji veci kupci koji me posecuje,sta reci kada su svezu malinu jeli iz velikih kaca...Ne bi srbi bili srbi kada ne bi pokusali nekoga da zeznu,tako da se danas  u Srbiji prodaju vestacke rakije sa aromom maline,i sto je najgore lupe cenu...Ja pricam o realnoj ceni...(koliko para-toliko muzike)Da bi se napravila i kvalitetna malinovaca potrebno je dodati od 7 do 10% secera na masu,ja samo iskreno govorim...Posto sam plod maline nema pogodno tkivo(meso voca)za spravljanje rakije od nje...Sta mislite zasto ljudi od starina je nisu pravili...Zato sto je vocka skupa,teska za destilaciju(hoce da pokipi)i onda mozes baciti kazan rakije(kada pokipi oseti se zagoreli ukus)...Ako nekog zanima nesto vise o rakiji,mozemo se i cuti....Veliki pozdrav svima... ;D

whisky:
Ako sam vas dobro razumeo vi malinu ukomljavate kao i ostalo voće, šljive recimo?
Sa tom razlikom što dodate do 10% šećera na masu malina?
Ne pravite malinovu rakiju od, recimo, macerata maline u nekom kvalitenom alkoholu (vinskom, recimo) ili, na primer, da napravite prvo malinovo vino pa da ga prepečete?
Možete li opisati ukratko tehnologiju koju primenjujete?
Ako nije poslovna tajna.

nikola88:
Nije nikakva tajna,malinu pecem kao bilo koju drugu vocnu rakiju,ja dodam 10% secera na masu maline koja je u kaci,kada masa prevrije,to pecem(destilujem)Kao svaki destilat rakija bude prozirna...Znaci rec je o rakiji sa mirisom maline,prozirnog izgleda i predivnog mirisa i ukusa...Po zelji se moze dodati boja maline ali ja to ne radim...Sve u svemu spravljanje ove rakije je prosto kao i svake druge vocne rakije,samo sto ova komina hoce lako da pokipi u kazanu i da penusa,a to kada se desi mora ceo kazan da se otvara i cisti,posto sama malina nije bas pogodna za destilovanje,da jeste pekla bi se vec stotinama godina...U prilog ide i sama cenamaterijala za rakiju(maline)Pa vam je sada poznato zasto je ovakva malina skuplja od neke druge vocne rakije...Veliki pozdrav... ;D :thumb:

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana