17. Novembar 2017, 18:31:20 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 42 43 [44]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Podizanje novog vinograda  (Pročitano 84936 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
grujini
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #645 Poslato: 23. Oktobar 2016, 17:24:12 »

Gotovo,uzeo sam iz komsiluka jedna kolica stajskog djubriva i po malo sam stavio...videcemo sta ce biti,hvala na savetu!
Stajsko đubre treba da je pregorelo to jst sazrelo.
Za tih 40 kalemova najbolje bi bilo da si uzeo glistenjaka.
Sačuvana
verbatim
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #646 Poslato: 23. Oktobar 2016, 20:40:07 »

Pregorelo,pregorelo sam uzeo, malo je to djubre bilo i pomesano sa zemljom, sto valjda nije lose... Jedan deo je sadjen tako sto sam na dno stavio malo djubreta pa zemlju pa lozu a jedan deo posadio sam tako sto sam djubre stavio na pola rupe oko loze... Neverovatno koliko razlicitih saveta za sadnju sam dobio oko tog ebenog djubriva. Te nemoj na dno zile ce izgoreti,te nemoj okolo ici ce zile na gore, te samo vestacko djubre u saku pa okolo, te moras ovaj otrov da stavis oko humke ako ne stavis doci ce mravi, ovaj nemoj da stavljas nikakav otrov... da nisam iskopao rupe, ostavio bih sadnju za prolece a verovatno bi i odustao... Sada cu posaditi jos malo Prokupca,nekih dvadesetak komada e za njega cu kopati u dubinu nekih 70 cm pa cu na dno lopatu djubriva pa onda jedno 30 cm zemlje pa onda loze,valjda ce na raj nacin zile tada biti bezbedne neko vreme...

Sačuvana
grujini
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #647 Poslato: 23. Oktobar 2016, 21:55:25 »

O sadnji vinove loze imaš na Internetu koliko hoćeš pa sam vidiš šta i kako se radi. Što se tiče đubriva prirodnog i veštačkog možeš da zasadiš lozu i bez njega. Loza će se primiti jer to je jedan vid korova. Đubrivo možeš dodati i sledeće godine neće da šteti, ali kad imaš već iskopane rupe, naravno da možeš dodati đubrivo i to obavezno tako da na  žile ide zemlja pa onda đubrivo. Ako iskopaš dublje rupu može i na dno staviti đubrivo pa zemlja i onda kalem pa zemlja pa đubrivo.  Evo ti jedan od mnogih linkova za sadnju vinove loze:  http://www.krizevci.net/vinograd/htm/sav_sadnja_vinove_loze.html
Sačuvana
bodo
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 49

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #648 Poslato: 23. Oktobar 2016, 21:56:38 »

Ma ne obraćaj previše pažnju na laprdanja, ja sadim u običnu rupu koju izbušim sa malim svrdlom, bez stajnjaka bez veštaka i primi se preko 90%, a nekad stavim i stajnjak pa se primi tek oko 70 %. Sve zavisi od godine i kvaliteta sadnica. Ne kažem da ne treba da se stavlja đubrivo, naprotiv, ali ako nema dobro je i tako. Pozz.
Sačuvana

Mudrost je momenat spoznaje  sopstvenog neznanja
Rasic
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Firefox 49.0

« Odgovor #649 Poslato: 24. Oktobar 2016, 22:52:52 »

Planiram kupovinu loznih kalemova u proleće pa me zanima da li ste imali prilike da sarađujete sa nekim od ova dva proizvođača:
ARGUS - Lazarevac http://vocnesadnice.net/index.html
GROZD - Medveđa http://www.grozd.co.rs/vinovaloza.html

Unapred hvala!  Smiley
Sačuvana
grujini
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #650 Poslato: 24. Oktobar 2016, 23:00:32 »

Uzimao sam kalemove u Grozdu, odlični su.
Sačuvana
lazarcobi
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Starost: 35

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #651 Poslato: 03. Avgust 2017, 07:31:57 »

Odlucio sam da sirim postojeci vinograd od 20 ari na 60 ari.Sadasnji sortiment na 20 ari mi je 400 kalemova merloa 500 kalemova italijanskog rizlinga i po 30 kalemova sile,petre i morave,od kojih je samo sila u rodu.Sto se zemljista tice lako je za obradu ocedito i vodopropusno,nakon najveceg letnjeg pljuska u vinograd se moze uci nakon 1 sat.Ph vrednost je malo veca pa je zemljiste blago alkalno sto u mom slucaju pravi problem u vidu hloroze na rizlingu vec 3 godine zaredom.Sto se merloa tice on taj problem nema i definitivno cu njega saditi na novoj parceli.Ima li iko savet za beli sortiment,dajte predlog i iskustva
Sačuvana
nenad88
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #652 Poslato: 03. Avgust 2017, 08:03:21 »

Cestitam na odluci. I ja takodje imam prostora da se sirim, pa ako nekad bude vremena za tako nesto, svakako bih to uradio.
U nekim tim razmisljanjima, sta bih sadio (ne uzimajuci u obzir zemljiste i uslove vec cisto sta bih voleo da imam) sve me nesto vuce na sorte sa instituta, pre svega Neoplanta. Takodje bih voleo da imam Kadarku, ali kako bi se ona pokazala kod mene to je diskutabilno...

Verujem da ti ovaj komentar nista nije pomogao...  Grin
Sačuvana

lazarcobi
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #653 Poslato: 03. Avgust 2017, 09:03:04 »

Mene iskreno najvise privlacj morava ali ne znam da li neko zna nestk vise o njoj od onoga sto postoji na internetu,takodje imam i silu koja se jako dobro pokazala za ove dve godine koliko je na rodu
Sačuvana
nenad88
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #654 Poslato: 03. Avgust 2017, 10:49:40 »

Moj drugar (zivi u Staroj Pazovi) ima 1000 cokoti morave u drugoj godini... Javi se da vas spojim...
Sačuvana

verbatim
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #655 Poslato: 21. Oktobar 2017, 20:29:52 »

https://drive.google.com/file/d/0B75-RrglpoaSam5aWkRqYmI3NnM/view?usp=sharing

Prosle godine posadjeno, nisam postavio stubove, sta da mu radim, izdzigljalo kao iz vode  a i kada trebam da zalomim i da ostavim samo jedan najbolji "prut" ?

Ovi metalni stubovi se vade...
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #656 Poslato: 21. Oktobar 2017, 22:23:04 »

Thumb Na proljeće.
Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
lazarcobi
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #657 Poslato: 22. Oktobar 2017, 05:58:51 »

Pripremam parcelu za sadnju,trenutno sam u fazi iznosenja stajnjaka na parcelu,interesuje me redosled radnji kad je u pitanju podrivanje,posto rigoler nemam.Kojim redosledom da krenem da bih djubrivo zavrsilo gde treba
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #658 Poslato: 22. Oktobar 2017, 11:32:53 »

Isto kao u voćarstvu ili bilo kojoj drugoj obradi zemljišta. Podrivanje, razastiranje đubriva pa duboko oranje. 
Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
Stranice: 1 ... 42 43 [44]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 21 upita.