22. Septembar 2018, 10:44:23 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Kako prodati rakiju  (Pročitano 76326 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
pudar
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Windows XP
Browser:
Firefox 3.0.1

« Odgovor #45 Poslato: 05. Decembar 2008, 11:28:03 »

Rekao je i on to u nastavku teksta , nego sam ja izvukao samo onaj deo  Embarrassed
Ukratko : pred vama je nemoguca misija ( osnivanje  i OPSTANAK tog udruzenja ) ali i JEDINI ispravan put...
Sačuvana
Kratkoglavi
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Starost: 43

Ako kaniš pobjediti nemoj izgubiti

Windows XP
Browser:
Firefox 2.0.0.18

« Odgovor #46 Poslato: 12. Decembar 2008, 21:17:33 »

Klaster je odgovor na sva pitanja koja nas muče whistlefly
Sačuvana
deki
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Starost: 49

Windows XP
Browser:
Firefox 2.0.0.18

« Odgovor #47 Poslato: 12. Decembar 2008, 21:30:47 »

Bravo Kratkoglavi, to je to, kratko i jasno. RR je vec na tom putu
Sačuvana
jolepenac
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Firefox 3.6b5

« Odgovor #48 Poslato: 20. Decembar 2009, 00:32:47 »

pozzzz
ljudi imam 15000 litara prvoklasne rakije  koju ne mogu da je prodam ni po 250 dinara
Ja sam iz jednog sela na obroncima kOPAONIKA selo se zove Lepenac.
Moj kraj je poznat i po velikom broju ljudi koji prave refuznu rakiju i koju negde prodaju , gde ona ide i ko to pije neznam, tako da smo na losem glasu zbog njih ,
ali jos uvek ima domacinstava koja imaju dobru sljivovu i komovu rakiju
Moj otac ne zeli covek da je da po jeftinoj ceni jer vidite ljudi i sami koliko tu posla ima oko obrade i proizvodnje, tako da ona stoji u tankovima i bacvama vec nekoliko godina
Sačuvana
dioda
Osnivač foruma

Van mreže Van mreže

Starost: 38

Windows XP
Browser:
Firefox 3.5.6

« Odgovor #49 Poslato: 20. Decembar 2009, 00:36:14 »

Jolepenac, dobrodoso na forum!

Jesili dobro napisao ovu cifru koja se odnosi na kolicinu rakije koju imas - 15.000 litara?
Da nije 1500 Smiley
Sačuvana
e2e4
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 3.5.6

« Odgovor #50 Poslato: 20. Decembar 2009, 17:30:18 »

Ja imam ovogodisnjih 100 lit. prepecenice od planiske crne sljive i 20 litara iz 2007 god. (Lokacija pokazana na ovom forumu).
Imam i desetak litara super mirisljive rakije od prskulje. (Neki koji su je probali kazu da naginje na kajsiju. E, kad ja budem imao kajsije u Tukanji onda ce biti i rakije od kajsije. Dakle nije ta rakija od kajsije nego je od sljive prskulje.)
Ja svoju rakiju ne dam ispod 15KM/lit. (7.5EUR). Kome odgovara neka je kupi, kome ne odgovara neka pije sta god hoce.

Svako ko je probao moju rakiju kaze da je odlicna. Medjutim ne moze se prodati.
Ako bih je odnio na pijacu da je pokazem, otela bi je inspekcija.
Mislio sam da je izlozim na sajmu poljoprivrede.
Kada sam vidio da bi me to kostalo 500KM odustao sam. Oni lopovi sto drze sajam to rade samo iz razloga da opljackaju izlagace da bi se oni sto prije obogatili. Za nesto drugo, taj sajam ne sluzi.
Kada bih je dao po 5KM onda bi je nestalo za pola sata.

Radije cu je ostaviti da stoji 100 godina nego je prodati ispod 15KM.  Angry Evil Angry
Sva je flasirana, za flase sam dao 100KM. Neka sam. Neka ona stoji. Moze ona cekati i 150god. da se popije. Samo sto ce biti dosta skuplja!

Sačuvana
jolepenac
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Firefox 3.6b5

« Odgovor #51 Poslato: 20. Decembar 2009, 22:55:04 »

15.000 litara  lepo sam napisao, to je sakupljano godinama, a ovog pre mene podrzavam skroz , u pravu si covece bolje neka stoji i kod mene tako, odem na pijac sa nekoliko litara niko da je kupi svima kao ne odgovara, ali zato brlja ide kao alva , ona odgovara svima, ako ako docice vreme kada ce da se ceni prava seljacka rakija, a tada ce cena biti malo vise bar se nadam.
Sačuvana
Mladen81
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Starost: 37

Windows XP
Browser:
Firefox 1.0.6

« Odgovor #52 Poslato: 22. Decembar 2009, 18:34:45 »

Znam da je tesko prodati dobru sljivovicu po realnoj ceni. Kakva su iskustva sa dunjevacom, da li su ugostitelji
spremni platiti 10 eura(donja granica) za kvalitet ili i tu ide hemija za 200 dinara. Pre ce biti ovo drugo.
Sačuvana
boemi
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Pol: Žena
Starost: 49

Windows XP
Browser:
Firefox 3.5.7

« Odgovor #53 Poslato: 21. Januar 2010, 18:05:23 »

Imamo privatnu legalizovanu destileriju na Kosovu.Dobili smo iformaciju da rusi unajvece kupuju nasu sljivovicu ali samo od legalizovanih proizvodjaca.Bili bi zahvalni ukoliko neko zna nesto o ovome i obavesti nas.Unapred zahvalni  Boemi
Sačuvana

Smiley
darko
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Starost: 45

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #54 Poslato: 24. Januar 2010, 21:05:56 »

bas su lepo smislili  kao propao posao sa rusima sa rakijom jer nemamo tehnologe koji nadgledaju proizvodnju, uslova uopste nije ni bilo a najverovatnije ni rusa samo prica da bi se prijavila rakija na lageru kod seljaka pa onda lupe akcizu na svaki prijavljen litar koju moras da platis da im popunis budzet a rakiju nemozes da prodas jer su radnje pune "sljivovice" od 200 din a ko te pita od cega je napravljena vazno da bije u glavu, a za pravu rakiju trzista nema ili je veoma malo jer sa cenom od 200 din se neisplati samo ono savijanje kada se skupljaju sljive a kamoli ulaganje i amortizacija masina
Sačuvana

gile80
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Starost: 38

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #55 Poslato: 05. Decembar 2010, 00:28:20 »

U Jagodini na nasem zajednickom druzenju Peca je probao moju medovacu i rekao mi je rakija jeste lepa ali je zato i dosta skupa, posto se jeli pravi od meda. Prvo trebas da proizvodis neku jeftiniju rakiju pa na takav nacin se afirmises i zaradis sredstva za pokretanje ozbiljnije trzisne, naravno registrovane, proizvodnje, da bi kasnije proizvodio skuplju rakiju.

Sada vidim da je potpuno bio u pravu. Isao sam po okolnim restoranima i kafanama i nudio medovacu. Svidja se to njima ali kada cuju cenu retko se prevare da naruce. Navikli su da nude "domacu" sljivovicu koju nabavljaju po ceni od 200 do 250 din. I to je kraj price. Sa njom imaju dobar obrt. Nema veze sto je tehnoloski neispravna vazno je da je sto jaca i da prizi.

Preostaje samo da poslusam Pecin savet i krenem da proizvodim neku jeftinu rakiju makar to bila bilokakva brlja ali vazno je da kako kafedzije kazu ima dobar obrt.

Peci hvala na savetu bio je 100% u pravu
Sačuvana
toma
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #56 Poslato: 22. Februar 2011, 22:52:12 »

pozdrav svima, ja sam ovde nov clan, i isto kao i vi planiram da registrujem rakiju, recite mi koliko je potrebno da izdvojim za registraciju, znam da mi je potrebno da imam zatvaracicu pa me zanima koja je njena cena i gde je mogu naci, ovde sam procitao da mi je potrebno 2500 flasa za pocetak. koji su uslovi u pogledu prostora za pravljenje rakije? odavno pecem rakiju lozovacu ali samo za svoje potrebe i mahom sam je poklanjao do sad, ali sam razmisljao da sa porodicom krenem u taj posao. zanima me koliko je novca u startu potrebno za taj birokratski deo. i kakva su iskustva u 'udruzenju rakije'. pozdrav svima.
Sačuvana
NSM
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Starost: 58

Windows XP
Browser:
Firefox 3.6.13

« Odgovor #57 Poslato: 22. Februar 2011, 23:28:02 »

pozdrav svima, ja sam ovde nov clan, i isto kao i vi planiram da registrujem rakiju, recite mi koliko je potrebno da izdvojim za registraciju, znam da mi je potrebno da imam zatvaracicu pa me zanima koja je njena cena i gde je mogu naci, ovde sam procitao da mi je potrebno 2500 flasa za pocetak. koji su uslovi u pogledu prostora za pravljenje rakije? odavno pecem rakiju lozovacu ali samo za svoje potrebe i mahom sam je poklanjao do sad, ali sam razmisljao da sa porodicom krenem u taj posao. zanima me koliko je novca u startu potrebno za taj birokratski deo. i kakva su iskustva u 'udruzenju rakije'. pozdrav svima.

Malo su zakmplikovali to.

Da li su tehnicki uslovi zadovoljeni procenjuje inspektor nalicu mesta pa samim tim tu postoje odstupanja. Neophodna je npr prostorija za cuvanje gotovog proizvoda a da li podrum ispod kuce npr zadovoljava ili ne taj uslov zavisi od utiska inspektora jer zakon to nije precizirao.

precizirao je da to ne moze da radi fizicko lice vec pravno ili preduzetnik (preduzece ili radnja) da se mora zaposliti stucno lice, tehnolog, sa visokom skolom a to je vec ozbiljan uslov.
Sama zatvaracica je tu najmanji problem ima ih i od nekoliko desetina evra pa do linija za punjenje koje su mnogo mnogo skuplje.

Član 9

Proizvodnjom rakije i drugih alkoholnih pića može da se bavi pravno lice i preduzetnik (u daljem tekstu: proizvođač) koje je registrovano u Registar privrednih subjekata i koje je upisano u Registar proizvođača rakije i drugih alkoholnih pića (u daljem tekstu: Registar) koji vodi ministarstvo nadležno za poslove poljoprivrede (u daljem tekstu: Ministarstvo).

Proizvođač iz stava 1. ovog člana upisuje se u Registar privrednih subjekata u skladu sa zakonom kojim se uređuje registracija privrednih subjekata.

Proizvođač se upisuje u Registar ako ispunjava uslove u pogledu objekata, prostorija, odgovarajuće opreme, uređaja, kao i u pogledu stručnog kadra.

Proizvođač mora da ima odvojene prostorije za proizvodnju (u daljem tekstu: pogon) od prostorija za čuvanje sirovina, odnosno gotovog proizvoda (u daljem tekstu: magacin), a u zavisnosti od vrste rakije i drugih alkoholnih pića.

Proizvođač ispunjava uslov u pogledu stručnog kadra ako ima na neodređeno vreme zaposlenog diplomiranog inženjera poljoprivrede, odnosno diplomiranog inženjera master-a, smera prehrambene tehnologije proizvoda biljnog porekla, odnosno smera za voćarstvo i vinogradarstvo, odnosno diplomiranog inženjera prehrambene tehnologije biljnih proizvoda, odnosno diplomiranog inženjera master-a, odnosno diplomiranog inženjera agronomije, odnosno diplomiranog inženjera master-a, odnosno lice sa akademskim obrazovanjem biotehnološkog ili prehrambeno tehnološkog usmerenja koje ima položene predmete iz oblasti tehnologije alkoholnih fermentacija, sa najmanje dve godine radnog iskustva na poslovima proizvodnje rakije i drugih alkoholnih pića.

http://www.tehnologijahrane.com/standardi/zakoni-standardi/zakon-rakiji-drugim-alkoholnim-piima
Sačuvana
toma
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #58 Poslato: 23. Februar 2011, 21:57:12 »

hvala na brzom odgovoru, uff taj uslov u pogledu zaposljavanja tehnologa jeste ozbiljan i za to nisam znao, pogledacu ovaj link sto ste ostavili, i razmislicu jos oko ideje za registraciju, svestan sam da je pitanje prozivodnje rakije moralo da se podigne na visi nivo, ali birokratija kao i u svemu ubija. hvala, pozdrav Smiley
Sačuvana
Rankella
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #59 Poslato: 14. Septembar 2018, 18:15:54 »

Pozdrav,
da li neko zna kakva je procedura prodaje rakija po ovom novom zakonu navodno  ,,Prodaja na kucnom pragu".
Hvala unapred na odgovoru.
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.019 sekundi sa 22 upita.