25. Jun 2018, 17:38:32 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 24 [25]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Svaštara  (Pročitano 184839 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
lagavulin
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Firefox 57.0

« Odgovor #360 Poslato: 22. Januar 2018, 17:14:57 »

Treba pričati, pričajmo. Pokušaću da pojasnim našu poentu sa filmom. Zamislite sledeću scenu, čovek sedi za stolom u svojoj kuhinji, znojav je i nervozan. Ne samo nervozan već mu se na licu oseća ona kombinacija straha i nervoze. Iznad njega je bledo žuto svetlo, ispred njega boca nečega što se ne vidi šta je. Čovek pije, svaki put kada popije času pića kamera ga snima sa leđa. Ne vrši nikakve karakteristične pokrete. Scena traje par minuta, onda se kroz zamućen prozor vide plava rotaciona svetla. Čovek čeka policiju, desilo se nešto ružno, tragično. Nervoza se povećava, očekujete neki dramatični kraj scene.
E sad, ako pitamo jednu grupu ljudi koji su pogledali ovakvu scenu čega se sećaju, devet od deset ispitanika tvrdiće da je čovek pio rakiju. Ni u jednom trenutku se nije moglo naslutiti kojaje tečnost u boci, ali negativni stereotipi su produkt kulture, medijske slike, oni su produkt društvenosti. Različiti mediji su oko rakije kao proizvoda stvorili oreol koje je počeo da živi svoj autonomni život. Kao oživeli leš dr Frankenštajna. Takav proizvod nema budućnost. Pogledajte primer burbona, jasnim ciljem i još jasnijom kampanjom od pića seljačina i prostaka do svetskog brenda. A receptura ista.
Sačuvana
Goja
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Windows NT 10.0
Browser:
Safari

« Odgovor #361 Poslato: 22. Januar 2018, 17:46:35 »

lagavulin scenu koju si opisao je negde već viđena ali ne samo na našim filmovima već bi rekao više u stranim filmovima i poenta flaše na stolu nije koje je piće već da je alkohol koji kao takav treba da opemne i td.
Potpuno sam saglasan da treba govoriti o rakiji pre svega o kvalitetnoj rakiji o načinu spravljanja što mislim da je svih nas ovde i dužnost i zadatak.Više puta sam govorio kako sam se proveo i na kakav podsmeh naišao kada sam pre desetak godina pokušao da meštanima na Rudniku objasnim da treba jaku rakiju seći sa destilovanom vodom pa je svesti na željeni nivo,ali eto izdržah i sad redom svi tako rade.Konzumiranje rakije posebna tema koju sam započeo na ovom forumu pa ako imate iskustva pridružite se.
Sačuvana
blue_moon
Urednica

Na mreži Na mreži

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #362 Poslato: 22. Januar 2018, 18:23:46 »

Svaki komentar je dobrodošao, kamo sreće da se argumentovane diskusije vode češće.
Neko mora da podiže svest o rakiji, hvala što pratite naš rad.  Smiley

Wink Srecno u toj misiji!

Ja bih samo dodala par stvari koje meni prve padnu na um..

Osnovni problemi ali ne i nerešivi (potreban je trud i vreme)
-država je donela novi zakon o jakim pićima bez preteranog truda da ga prilagodi podneblju
-taj isti zakon se primenjuje selektivno
-za male proizvođače cena sadašnje akcize i svega ostalog što ulazi konačnu cenu nema smisla,i treba da se koriguje kako su to neke zemlje odradile podspešujući malu proizvodnju
-loš rad inspekcije gde jedan ugostiteljski objelat kupi tu istu flašu dobrog proizvođača drži je na izlogu,i predstavlja gostima da piju ono što ne piju jer redovno puni flašu brljom kupljenoj za sitne novce
-potpuno nefer tržište,gde se uvozi šta se stigne

Tu dolazi na scenu udruženje tih istih malih proizvođača,njihova edukacija,zajedničko plasiranje na strano i domaće tržište.(u zemlji Srbiji su veliku spremnost na to i na djelu pokazali proizvođači craft piva,šta tek onda može da se desi sa pićem koje je u rangu najkvalitetnijih pića svoje kategorije)

To meni sve pada na pamet kao temelj koji treba uzgraditi,i gde se treba izboriti.

Sačuvana

Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.
Čehov
blue_moon
Urednica

Na mreži Na mreži

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #363 Poslato: 22. Januar 2018, 21:00:29 »

Treba pričati, pričajmo. Pokušaću da pojasnim našu poentu sa filmom. Zamislite sledeću scenu, čovek sedi za stolom u svojoj kuhinji, znojav je i nervozan. Ne samo nervozan već mu se na licu oseća ona kombinacija straha i nervoze. Iznad njega je bledo žuto svetlo, ispred njega boca nečega što se ne vidi šta je. Čovek pije, svaki put kada popije času pića kamera ga snima sa leđa. Ne vrši nikakve karakteristične pokrete. Scena traje par minuta, onda se kroz zamućen prozor vide plava rotaciona svetla. Čovek čeka policiju, desilo se nešto ružno, tragično. Nervoza se povećava, očekujete neki dramatični kraj scene.
E sad, ako pitamo jednu grupu ljudi koji su pogledali ovakvu scenu čega se sećaju, devet od deset ispitanika tvrdiće da je čovek pio rakiju. Ni u jednom trenutku se nije moglo naslutiti kojaje tečnost u boci, ali negativni stereotipi su produkt kulture, medijske slike, oni su produkt društvenosti. Različiti mediji su oko rakije kao proizvoda stvorili oreol koje je počeo da živi svoj autonomni život. Kao oživeli leš dr Frankenštajna. Takav proizvod nema budućnost. Pogledajte primer burbona, jasnim ciljem i još jasnijom kampanjom od pića seljačina i prostaka do svetskog brenda. A receptura ista.

Pa sad,ako isto pitanje postaviš u Meksiku reći će da je to tekila. Grin

Osim ako Bata Živojinović ne drži flašu. Grin

Malo šale,a ujedno i tačka na tu temu s moje strane.
Vama svakako hvala na odgovorima.  Smiley

Sačuvana

Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.
Čehov
Tasos
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Safari

« Odgovor #364 Poslato: 04. Februar 2018, 01:27:22 »

Kako me ova tema jako interesuje, tako sam resio i da pristupim ovoj temi ozbiljno, a sve u cilju pronalazenja optimalnog resenja koje se moze pronaci. Elem, kako sam laik u oblasti gradjevine, naravno ako se izuzme par gradjevina koje sam uspeo za zivota da izgradim za sebe i svoju porodicu, kao i vecina nas koji posedujemo kazane. Jer, kazan se ne moze imati u stanu, zar ne?
Nego, da ne duzim dalje... Koliko se secam, samo ako me secanje jos uvek dobro sluzi i ako je tacna informacija, onda na Arhitekturi postoji predmet "Dimnjaci". Pokusacu da stupim u kontakt sa nekim ko je zavrsio Ahitekturu, pa ako sam u pravu zamolicu ga da mi da sematski crtez lozista , sa propratnim tekstualnim delom, tj. sa pojasnjenjem u vezi lozista koje bi bilo optimalno za moj kazan od 120 Lit.  Pozdrav i cujemo se za par dana.
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #365 Poslato: 04. Februar 2018, 01:41:12 »

Nema na ovom crtežu ni vrata od ložišta pa kada nađeš nekog arhitektu, ili još bolje građevinca, koji zna kako izgledaju vrata pošalji i njega da napiše nešto na temi o ložištu za kazane.

Ovako napisana tvoja poruka može završiti samo u svaštari, jer me mrzi da trošim vrijeme na dužu priču u temi full contact bez obzira na sve ono što ovdje "ljudski" ispoljavaš, i na ovako smiješan način.
Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
AbNormal
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Firefox 58.0

« Odgovor #366 Poslato: 02. Mart 2018, 23:20:16 »

Da li znas koga je Diogen trazio fenjerom po danu?
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #367 Poslato: 02. Mart 2018, 23:21:55 »

Onog koga pogotovo ne bi našao, pa ni reflektorima da traži, a da živi u današnje doba.  Cheesy Normalno jasan je kontekst fenjera i dana.
Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
blue_moon
Urednica

Na mreži Na mreži

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #368 Poslato: 02. Mart 2018, 23:23:39 »

Onog koga bi jako teško našao i reflektorima da živi u današnje doba.  Cheesy

Grin Grin Grin
Sačuvana

Čehov
AbNormal
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Firefox 58.0

« Odgovor #369 Poslato: 02. Mart 2018, 23:28:04 »

Ni onda ga nije nasao, ali da ne odemo u totalni off drugom nekom prilikom o starogrckim filosofima.

PS:Dobri su vam filosofski potpisi, pogotovo onaj o znanju.  Thumb
Sačuvana
duhovitiduh
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Firefox 52.0

« Odgovor #370 Poslato: 08. Mart 2018, 01:35:37 »

Koliko se razumem u metale...,

Slabo se razumiješ pa kada to budeš radio bolje dođi da pričamo. Nema više prostora za kvazi duhovitist na onom što je ozbiljna priča, a nemam ni volje da ti odgovaram u posebnoj poruci pa ću u ovoj tvojoj.

Pozdrav, bistrica.

Sačuvana

Okreni, obrni, opet ti je donji deo leđa pozadi.
Stranice: 1 ... 24 [25]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.017 sekundi sa 21 upita.