13. Decembar 2018, 19:40:14 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 26 27 [28]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Svaštara  (Pročitano 204429 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
sencci
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Safari

« Odgovor #405 Poslato: 07. Decembar 2018, 15:06:41 »

Ako se nesto i desilo u toj flasi onda je vjerovatno plod slucajnosti, pa sam ime tako male vinarije brisao da ih ne ocrnimo jer mislim da to nimalo ne zasluzuju. Trude se i to posebno da postignu kalitet.

Cep sa navojem je u zadnjim godinama normalna stvar za sva vina koja nemaju potencijal za starenje, a takva su u mnogo slucajeva.

Ok. Da. Vezano za vrstu čepa mislim da je bolji i navojni čep od lošeg plutanog iako plutani ima neku svoju draž. A najgora mi je varijanta imitacije plutanog čepa koji je ustvari gumeni, plastični ili šta već kod jeftinijih vina sa zapada..

Što se tiče gore navedenog vinara, vjerujem da sebi nebi dopustili da prave lažno vino i tome slično.. ponavljam upravo najviše cijenim naše vinarije i njihov trud...

Moguće je i da sam ja samo paranoičan jer sam na jednom od sajtova pročitao da je navodno razlika između pravih i lažnih vina između ostalog, u tome što nakon mućkanja pravog vina pjena brzo iščezne, dok to kod ovih drugih navodno nije slučaj. To je ovaj tekst gdje se također navodi i nekoliko metoda za dokazivanje valjanosti vina: http://mogujatosama.rs/kako-da-razlikujete-dobro-od-loseg-vina-14419  Znam da različite tekstove po portalima ne treba uzimati "zdravo za gotovo", zato sam ovdje na forumu postavio pitanje da vidim šta misle poznavaoci vina... Smiley
Sačuvana
ibrik
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #406 Poslato: 07. Decembar 2018, 16:53:57 »

Evo i mog predloga: napravi neko sitno mezence i pozovi par ljudi sa ovog foruma da probaju to vino Cheesy Ne stvarno, zasto tako velike potrebe da se dokazuje valjanost vina nekakvim metodama? Zar nije najbolji dokaz valjanosti to sto ce vino da prija svima koji ga probaju, da se slozi sa hranom i okolinom? Prosle godine kupim u aldiju neki merlot sa Sicilije. Za sitnu paru, 2.2 evrica. Dok je zena punila korpu morao sam i ja da se zabavim necim. Vino nema veze sa klasicnim merloom. Sortne karakteristike u tragovima, nema onih osvezavajucih vocnih nota vec preovladjuju neki zemljani, prilicno alkohola, prava taninska bomba. A ipak je tako prijalo te veceri. Posebno nista ne uzimati "zdravo za gotovo". Najbolje vinarije ce reci da je moguce da desetak procenta flsiranog vina bude lose zbog plute ili nekog drugog razloga. Sta onda da se prica o jednom slucaju neke manje vinarije nove i neiskusne? Nije to greska za osudu, i nije mi poznat nacin da se drugcije ustanovi kvalitet vina dok se ne stavi nos u casu. Bez veze je kad jedan masinac kaze da brojevi mogu da ne budu u pravu, ali u ovom slucaju je tako.
Sačuvana

Ne razumem ljude koji prodaju vino. Sta bolje mogu da kupe za taj novac?
sencci
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Safari

« Odgovor #407 Poslato: 10. Decembar 2018, 15:17:45 »

Boca je otvorena i ispijena do zadnje kapi. Iako možda nije najbolje u životu koje sam probao, bez sumnje ipak je bilo jako dobro, ukusno i uravnoteženo, a nisam primijetio ništa loše ili neuobičajeno pri konzumaciji ili poslije, ujutro čak ni glava nije boljela od njega. Prijalo je Smiley

Najbolje je vino, ono koje godi duši i tijelu  Smiley ali eto nebi biilo loše nekom metodom ako bi postojala ispitati vjerodostojnost vina jer na tržištu ima svega, uostalom kao što je slučaj i sa medom i mogim drugim proizvodima.. To bi bilo korektno zbog nas konzumenata i odnosa uloženo-dobiveno, ali i zbog proizvođača, prije svega "malih" koji se trude da kvalitetom konkurišu "velikim" brendovima (ne govorim samo o vinu, nego i generalno).
Sačuvana
Stranice: 1 ... 26 27 [28]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.017 sekundi sa 22 upita.