18. Decembar 2017, 23:32:02 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 2 [3]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Prese  (Pročitano 51882 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
DarkoK
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 38

Windows XP
Browser:
Microsoft Internet Explorer 6.0

« Odgovor #30 Poslato: 31. Decembar 2009, 09:03:33 »

Klaus path,ja sam postavio svoju e-mail adresu na forumu,pa ako neces da postavis slike na forumu zamolio bih te da mi  posaljes  slike i po mogucstvu nekakvo uputstvo za pravljenje prese.Unapred zahvalan.

Mada bolje bi bilo da se postave slike tako da svi mogu da vide. Mnogima ce sigurno biti od koristi.
Sačuvana

“U vodi ćeš videti svoje lice a u vinu vidiš izraz svoje duše.”
samar
Stariji član

Van mreže Van mreže

Starost: 43

Symbian OS 9.2 / Nokia N95
Browser:
Safari

« Odgovor #31 Poslato: 20. Januar 2012, 12:59:07 »

Hidro presa? Možda neko od forumaša već ima pa me interesuje kako je zadovoljan. Gde može da se kupi.Postaviću video sutra jer sad nisam pri komijuteru da vidite na šta mislim. Dobra sprava laka za upotrebu
Sačuvana
samar
Stariji član

Van mreže Van mreže

Starost: 43

Windows NT 6.1
Browser:
Firefox 5.0

« Odgovor #32 Poslato: 20. Januar 2012, 16:30:23 »

To je hidro presa. Zna li neko gde to kod nas ima da se kupi?

Huh? Huh?
Sačuvana
MALI MIHA
Stariji član

Van mreže Van mreže

Starost: 30

Windows XP
Browser:
Firefox 4.0b9

« Odgovor #33 Poslato: 13. Februar 2012, 21:34:27 »

ovako planiram do berbe kupiti prešu točnije mehaničku horizontalnu pa malo gledam po njuškalu inače tražim nešto od 1000 - 2500lit

e sad za oko mi je  ova zapela
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/presa-grozde-vaslin-veritas-22-2200-litara-oglas-3298468

sad trenutno mi je to malo velika preša al ono ne bih htjeo da za par god moram mjenjati tj kupovati veću prešu

e sad me zanima za tu prešu nekoliko stvari

-koliko u nju smijem staviti naj manje grožđa (ovo mi je naj bitnije za sad)

-koliko u tu prešu stane izmuljanog grožđa

-da li ta preša može prešati cjele grozdove bez muljanja

- da li vrijedi te novce u odlasu Huh??

da li mi preporučujete neku drugu prešu ??

da i te preša bi za početak trebala isprešato 10 ak tisuća lit mošta i još možda koja preša iz usluge ili ako bi netko od kupaca htio da mu isprešam grožđe ili slične kombinacije  Wink
Sačuvana
peca50
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Starost: 67

Windows XP
Browser:
Firefox 10.0.1

« Odgovor #34 Poslato: 14. Februar 2012, 00:23:38 »

Mali Miha
Ova presa je po tipu presovanja pneumatička. U samom telu prese postoje dva diska koji su u nultom početnom položaju na čelu jedne i druge strane. To je presa koja ima svoj automatski program rada a koji odabira rukovaoc prema željama za dobijeni proizvod. Evo kako ona funkcioniše: Grožđe se mulja i iz muljače ubacuje u nju, kada se napuni onda se pristupa puštanju u pogon programa, koji automatski zatvara vrata za nalagenje i počinje proces presovanja. Diskovi se polako približavaju sredini prese pomoću centralne osovine koja ima narezani navoj po kome se kada se okreće diskovi polako približavaju sredini stiskajući kljuk. program ima 5 programa stiskanja. Prvi stepen stiskanja je vrlo mali. Za svo to vreme se šira cedi kroz fino sito  unutar koga su kljuk i diskovi. Kada diskovi dodju do prvog položaja stiskanja, onda središna osovina menja smer okretanja i diskovi se vraćaju u početni nulti položaj pri tome se sam koš okreće i rastresa poluceđeni kljuk. I tako ta operacija se ponavlja 5 puta stim što svaki put su diskovi koji presuju-stiskaju sve bliži sredini same prese. Kada završi svih pet operacija stiskanja i rastresanja, presovanje je gotovo. Tada se otvaraju donja vrata za ispust presovane komine a pritom se spoljni omotač-sito neprestano okreće i pošto je malo nagnuto sva ispresovana komina izađe napolje kroz donja vrata. toliko o načinu rada (mada to nije bilo pitanje).
A sada o kvalitetu same prese: Moja ocena je da je odlična u odnosu na kontinurane prese. Prve dve količine šire koje se ispresuju su samotok, a poneki put može to biti i treće presovanje. Ostala dva su preševina, tojest šira drugog kvaliteta. Prilikom presovanja na ovakvoj presi nedolazi do pucanja semenke pa je oceđena šira odličnog kvaliteta.
Kada se tiče kapaciteta ona je oko 2,2tone, mada može da odradi i 5 tone, a sve u zavisnosti od radmana i sorte grožđa. Mislio sam na to da kada muljate grožđe nemožete odjednom ubaciti u presu svih 2,2 tone njenog kapaciteta, već postepeno se puni kako muljača odrađuje, za sve to vreme šira se sama po sebi cedi kroz sito-koš pa jedan dobar deo se ocedi pre nego i počnemo da presujemo.

Ovakva presa može sa uspehom da presuje i grožđe koje nije prošlo predhodno kroz muljaču, kao isinjeno voće (jabuka, dunja... svo voće koje se neće pretvoriti u kašu kada ga stiskate)

Minimalna-preporučena količina za presovanje je 2/3 njenog kapaciteta.

I evo još jednog podatka, ovakve prese u bivšoj Jugoslaviji je proizvodila Ajdovština i potpuno su preslikane. U mojoj bivšoj firmi ima dva komada kapaciteta po 50.000kg. a primale su i do 80.000kg. izmuljanog grožđa.

Oko cene nemam komentar, jer neznam kave su cene trenutno za nove prese, ali ako planiraš da se ozbiljno baviš vinarstvom, kupi je pun je pogodak, nećeš se pokajati.

Kod nje su komande pneumatske (preko kompresora za vazduh), a ostale operacije stiskanje i rastresanje, kao i okretanje koša je preko elektro motora.
Sačuvana

Sve sto trazim od vina je da uzivam u njemu!
Hemingvej
MALI MIHA
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 4.0b9

« Odgovor #35 Poslato: 14. Februar 2012, 09:35:19 »

ma nije to pneumatsko nista,,, ima u udruzi takva preša ali je od 1000lit ima samo dva diska na navojnoj osovini s pogonom dva el motora od 1.1kw

sve mi to odgovara samo se bojim da mi nije velika al ajd ti znaj koliko cu pravit vina u budučnosti ono stalno se prosirujem ali nezz dokle ce to ici inace ja imam grožđa za 40 000 lit vina
Sačuvana
skabeta
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Microsoft Internet Explorer 8.0

« Odgovor #36 Poslato: 15. Februar 2012, 23:15:44 »

Za te kolicine grozdja ta ti je presa dobra, posle ces traziti da ti bude jos vece, jer ti pravis valjda belo. Sa ovom presom ces smanjiti ponavljanja (punjenje, praznjenje, ciscenje). Ne znam da taj model ima dva klipa, cini mise da ima jedan navoj i jedan klipkoji se steze ili otpusta, samo proveri na krajevima gde presa pritiska grozdje, ako su popucali oniplasticni delovi onda ju je njemac dobro pritiskao. To ti je posljedni korak do pneumatske prese, a razlika je deset puta veca u ceni. Ako je dobra to je za nas standard ok. Pozdrav i sretno.
Sačuvana
MALI MIHA
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 4.0b9

« Odgovor #37 Poslato: 16. Februar 2012, 09:41:52 »

da vecinom pravim bjelo oko 80 % ma imaju one dva klipa ili ti potisne ploće
Sačuvana
lozar
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Starost: 50

Windows NT 6.1
Browser:
Firefox 11.0

« Odgovor #38 Poslato: 16. Februar 2012, 10:13:20 »

ovo je italijanska presa koji koristi Mija Radovanović. fotografije su iz 2007. godine sa prezentacije koju su napravili italijani prilikom isporuke nove prese. unutra je plastika koja se naduvava i pritiska grožđe ili kljuk na prohromski deo ispod koga se cedi šira. kažu da garantovano ne lomi koštice. ovo je model 38 što znači da joj je zapremina 38 hl. kada sam se poslednji put video sa Mijom rekao mi je da uglavnom ne mulja grožđe već ide direktno na presovanje sa sve peteljkom. ova poslednja slika ima više veze sa mešalicom a manje sa presom Evil
a cena je verovatno takva da uši bride. mislim na presu.
Sačuvana
sale
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Starost: 39

Windows NT 6.1
Browser:
Microsoft Internet Explorer 8.0

« Odgovor #39 Poslato: 16. Februar 2012, 18:30:23 »

Kada sam ja bio kod Mije nije bilo ovakvih mesalica,samo presa. Laugh
Sačuvana
jon
Administrator

Van mreže Van mreže

Starost: 50

Windows NT 6.1
Browser:
Microsoft Internet Explorer 9.0

« Odgovor #40 Poslato: 23. Oktobar 2012, 00:50:20 »

Mislim da je interesantno vidjeti kako to rade vinari iz Negotina,MK.
Na slici presuju grozdje za vino “Traminac”,(za mene najbolje bjelo muskatno vino na nasem trzistu).
Vrlo efikasna hidro/pneumatska presa za grozdje.

1.Punenje prese sa bobicama grozdja, bez peteljke i stavljanje vinobrana.

2.Punenje ekspanzione gume sa vodom i protok prve kaplice.

3.Rezultati efikasne ekspanzije i ispumpavanje sire u inoks posudje za fermentaciju.

Sačuvana

Investicija u znanje jos uvjek donosi najbolju kamatu.
skabeta
Stariji član

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Safari 0.8.2

« Odgovor #41 Poslato: 12. Januar 2017, 01:32:11 »

Pozdrav svima.
Molim vas da li neko ima Uputstva za rukovanje i slicne knjizice za Vaslinove prese.
Konkretno Vaslin Veritas 15.
Hvala
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 21 upita.