21. Januar 2019, 09:06:01 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Širomer  (Pročitano 95920 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Gnusmas
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #75 Poslato: 11. Septembar 2012, 22:00:23 »

Hvala, nov sam pa očigledno nisam dobro postavio sliku, ali je ista kao u poruci br.59 (jakovljević) što se tiče leve stranice uputstva, koje je pogrešno, očigledno, odštampano. Pročitao sam oba linka i ustanovio da imam dobru Salleronovu tabelu, ali loše uputstvo

Ne mogu da verujem da u uputstvu za upotrebu može da se potkrade takva greška,  i još boldovana

Hvala još jednom.
Sačuvana
Profi
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Firefox 15.0.1

« Odgovor #76 Poslato: 19. Septembar 2012, 23:40:46 »

Proizvodjac je DUVANCIC-Hrvatska

Dodatna objasnjenja na

http://www.sd-duvancic.hr/
I kako su se pokazali ovi sirometri?
Sačuvana
strsljeen
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #77 Poslato: 22. Septembar 2012, 19:42:39 »

Pozdrav za sve! Danas sam kupio siromer po OECHSLE-u sa termometrom i jos dve skale. Na jednoj meri vol % a druga je pretpostavljam za gustinu sire (na skali su vrijednosti od 0-130), postoji i tabela ali me nekako to sve zbunjuje. Ono sto me zanime je treba li sta da racunam kad izmjerim kolicinu secera, tj kako da odredim koliko secera treba da dodam na recimo 100 l sire ako imam neku od ovih vrijednosti? Ako neko moze da mi jednostavno pojasni? Hvala Vam na odgovorima.

s postovanjem
    Nebojsa
Sačuvana
peca50
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Starost: 68

Windows XP
Browser:
Firefox 15.0.1

« Odgovor #78 Poslato: 22. Septembar 2012, 20:05:18 »

Skala koja pokazuje vol, je predpostavljena jacina prevrele sire, tojest dobijeni alkohol od ocitane vrednosti Ekslovih stepeni. Ekslove stepene pretvaras prema prilozenoj tablici, naprimer ocitas na skali 80 ekslovih stepena sto ti u tablici daje 18,3 procenata secera. Ovo sam naveo prema secanju mozda nije 80 jednako 18,3. Ali ovih 18,3 pokazuje da na 100 litara sire imas 18,3 kg secera. Pitanje kako popraviti secer u siri do zeljene kolicine, postixze se tako sto svaki nedostajuci procenat secera na sto litara sire nadoknadjuje se sa jednim kilogramom kristal secera. Ovo je prakticno i nije sto posto precizno ali nije ni mnogo bitno dali smo kolicinu secera popeli na 21 ili na 20,8.
Sačuvana

Sve sto trazim od vina je da uzivam u njemu!
Hemingvej
strsljeen
Stariji član

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Safari

« Odgovor #79 Poslato: 22. Septembar 2012, 20:57:18 »

Koja je zeljena kolicina secera u siri?Ja se izvinjavam ako vas smaram sa ovim, pocetnik sam pa imajte obzira.
Sačuvana
peca50
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Starost: 68

Windows XP
Browser:
Firefox 15.0.1

« Odgovor #80 Poslato: 22. Septembar 2012, 22:30:59 »

U zavisnosti od sorata, a najpozeljnija za pocetak je 22, sto omogucava oko 12 maligana.
Sačuvana

Sve sto trazim od vina je da uzivam u njemu!
Hemingvej
strsljeen
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #81 Poslato: 23. Septembar 2012, 11:45:00 »

Hvala ti puno na odgovoru.
Sačuvana
Profi
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Firefox 15.0.1

« Odgovor #82 Poslato: 23. Septembar 2012, 21:04:02 »

Onaj shirometar Duvancic gore na slici je totalno neprecizan! Ekslov kaze 102 stepena, a ovaj kaze da je to 18.5 po Babou. Prevedeno na prcenat secera, trebalo bi da je to 24.2%secera, a po Babobu 20.5.
Sačuvana
Profi
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Firefox 23.0

« Odgovor #83 Poslato: 24. Septembar 2013, 21:55:01 »

Hvala, nov sam pa očigledno nisam dobro postavio sliku, ali je ista kao u poruci br.59 (jakovljević) što se tiče leve stranice uputstva, koje je pogrešno, očigledno, odštampano. Pročitao sam oba linka i ustanovio da imam dobru Salleronovu tabelu, ali loše uputstvo

Ne mogu da verujem da u uputstvu za upotrebu može da se potkrade takva greška,  i još boldovana

Hvala još jednom.

Brat je nabavio ovaj sirometar i dobio isto uputsvo. Ne mogu da verujem da je pogresno!
Pise da se za temperaturu sire preko 15 stepeni za svaki stepen oduzima 0.2 (umesto da se dodaje)  Angry Shocked

A i ovo me zbunjuje http://vinopedia.hr/wiki/index.php?title=klosterneubur%C5%A1ka_mo%C5%A1tna_vaga
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #84 Poslato: 24. Septembar 2013, 23:27:59 »

Vjerovatno je neko, pogrešno za ovu situaciju, prepisao ispravan način korekcije temperature kod alkoholmetra.

Greške se dešavaju i normalna su pojava, ali u ovakvim situacijama kada je u pitanju prodaja i sajt sa određenom pretenzijom su nešto što je nedopustivo i ukazuje na krajnju neozbiljnost i neodgovornost.

Logika je jednostavna pa je lako uvijek iznova provjeriti ispravnost. Što je tečnost toplija tako postaje i rjeđa. Sve što je rjeđa sve više u nju uranja bilo koje plivajuće tijelo. Ako se brojke na skali smanjuju uranjanjem onda im se treba dodavati kako bi se neutralisao uticaj temperature veće od baždarene. Kao što je slučaj kod ova dva širometra. Ako se brojke povećavaju onda se treba oduzimati, kao što je slučaj kod alkoholmetra.
Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
Profi
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #85 Poslato: 11. Oktobar 2015, 09:51:54 »

Gde ima da se kupi siromer firme szr Nikolic, skala po Ekselu, sa termometrom? I cena.
Sačuvana
Boris.mk
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.3
Browser:
Safari

« Odgovor #86 Poslato: 11. Oktobar 2015, 13:01:07 »

previse greske oko pisanja preporuka za tablice, nije stvar koliko ce mo mi  koi svakodnevno radimo stim, vec kad ja u pitanje amaterski za kuci uciti ljude pogresno to je grozno radi primera:
http://img4.imagetitan.com/img.php?image=5_ekselovsiromer611.png
to je ispred ove strane, na strani 5.
racuna se ekslove pomnozene sa 0.266 - 3 i dobijas secer, sve to ako  se pomnozis za 0.59 dobices potencijalni alkohol.
 za da ne bi racunao imas ORJENTACIONU matematiku delis ekslove na 4 oduzmes DVA i to je od prilike.
na tabeli celokupni preracun se bazira orjentacionim postuokom.
Ustvari kad mu bolje pogledam tabeli poima nemam sta je napisao kao preporuku a sta uneo u tabelu, . verovatno je on napisao preporuku a tabeli od negde kopirao Huh? :'(
Sačuvana
radza
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #87 Poslato: 23. Avgust 2016, 23:53:01 »

Dobio sam siromer sa skalom od 25-0 kakav je to Huh? Da li pokazuje realan procenat secera u masi? Pise samo da je optimalan na 20c. Nista vise nisam dobio uz njega... POMOC Scratchhead
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #88 Poslato: 24. Avgust 2016, 01:23:30 »

Ma mora pisati mjerna jedinica. Ako ipak ništa ne piše postavi slike sa obje njegove strane pa ćemo više znati.
Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
radza
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #89 Poslato: 24. Avgust 2016, 10:01:37 »

ne znam da postavim sliku. Sad sam ga ubacio u cistu vodu i potonuo je skroz do 0. Znaci radi Scratchhead
Pored skale pise: AC-3 GOST 18481-81 20c massobar dolr % otocet sverhu No
Tekst je na cirilici (r naopako)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.015 sekundi sa 21 upita.