21. Decembar 2014, 21:03:22 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Kucna destilerija - Moonshine  (Pročitano 57698 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
markonis
Prolaznik
*

Ugled člana: 0
Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Opera 9.26

« Odgovor #45 Poslato: 15. April 2009, 07:26:54 »

Imata u DES-u Subotica kazan od 25 lit komplet sa mesalicom za 360e.
Sačuvana
kazanpasa
Zaslužni član

Ugled člana: 8
Van mreže Van mreže

Windows Vista
Browser:
Microsoft Internet Explorer 7.0

« Odgovor #46 Poslato: 03. Jun 2009, 00:33:29 »

Hteo bih da napravim mali kazan za vršenje eksperimenata, a i ujedno da se razonodim kada su dani ovako snežni. Prvo, hteo bih da ga zagrevam plinom, tako da se sada dvoumim, da li da idem na mali bakarni kazan pravljen za tu namenu ili da kupim prohrom lonac na koji bih dodao bakarni kapak i lulu. Ako ima neko neki predlog, pogotovu kako da izvedem poklopac tj. njegov oblik, rado bih čuo predloge.
Pozdrav svima;Ja sam novi clan i jako mi se svida sta se tu radi.Odmah sam pronasao sta me zanima i super mi je .Trenutno i sam pravim kazanciv 20-ak litara,a pravim ga od bureta za pivo,koje je od prokroma.Sad idem raditi,ali kad se vratim opisat cu vam kako sam i sta sam uradio s time.Do tada pozdrav.Zivjeli Thumb
Sačuvana

Osim pameti sve se može odglumiti.
sale
Urednik

Ugled člana: 51
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 36

Windows XP
Browser:

« Odgovor #47 Poslato: 03. Jun 2009, 06:59:40 »

Mislim da je bure za pivo od aluminijuma(verovatno neka legura) Scratchhead
Sačuvana
kazanpasa
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:

« Odgovor #48 Poslato: 03. Jun 2009, 07:54:49 »

Ne ovo bure je od prokroma,to je u Australiji Toohey pivo.Morao sam kupovati specijalne borere i diskove za fleksericu da bih to sve uradio.Mislim ga grijati na plin,naprvio sam odvodnu cjev od bakra 2 inca (cola) 5 cm promjera,u rashladjivacu sam imao tanku spiralu od cetvrtinu ince,ali sad mislim ucraditi od pola inca.Radi bolje cirkulacije.Jos mi je naj veci problem pronaci mjerace temperature  kao i gradi.Novi sam u ovome svemu,ali sam strasno zagrijan.Kad sam jutros pronasao ovaj vas forum toliko sam se obradovao kao malo djete slatkisu.Imam jednu vocku u dvoristu zove se Guava,tako sam neki dan dok mi kazan jos nije bio zavrsen .Useo od zene rajniku i poklopac i nabrzinu sklepao kazan sa tim loncom i ostalim djelovima koje sam imao vec napravite.Bio sam u zurbi jer sam tu vocku stavio u ukominjavanje pa sam se bojao da mi ne propadne jer kazan nisam bio zavrsio.Kao sto rekoh sklepao sam kao profesor Baltazar i uspio ispeci.Mogu vam reci da sam dobio super napitak,mirisi potpuno na tu vocku,a kad ga stavim na jezik tako se toplina razljeze po jeziku i ustima (milina).Samo nema pijenja jer sam stavio u flasu sa blago postavitim cepom,gdje mislim drzati makar 8 nedjelja.To me je strasno ohrabrilo i sad sam pritisno da zavrsim kazan sto prije,jer sad imam namjeru da probam napraviti Wiski jer imam vrecu zita.Takodjer zelim kupovati raznih voca i tako si praviti od svacega po malo.Ako koga zanimaju ideje kako se sve moze napraviti kazan,evo link gdje sam ja crpio ideje.  ://www.schnapsbrennen.at/anlagen.php   Na Njemackom je ali vama trebaju samo slike kao i meni.Nadam se da ce netkome pomoci.Hvala vam na strpljenju.
Sačuvana

kazanpasa
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:

« Odgovor #49 Poslato: 03. Jun 2009, 07:57:23 »

http://www.schnapsbrennen.at/anlagen.php  Evo zivi link do kazancica.
Sačuvana

dioda
Administrator

Ugled člana: 52
Van mreže Van mreže

Starost: 34

Windows XP
Browser:
Firefox 3.0.10

« Odgovor #50 Poslato: 03. Jun 2009, 08:21:04 »

Kazanpasa, postavi slike kada zavrsis, da vidimo kako izgleda kazance Wink
Pisalo se na forumu i o proizvodnji viskija, pregledaj stare teme pa ako bude nejasnoca pitaj...

Pozdrav
Sačuvana
kazanpasa
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:

« Odgovor #51 Poslato: 03. Jun 2009, 10:50:13 »

Hvala na komentaru;Skinuo sam si recept za Wiski,trebam jos par dana da sklopim kazan (zapravo)   
Ovo je vocka od koje sam napravio prvu rakiju.
Sačuvana

kazanpasa
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows Vista
Browser:

« Odgovor #52 Poslato: 07. Jun 2009, 00:14:55 »

Postovani prijatelji;Ja bih vas zamolio za nekoliko pitanja.Pravim kazan(zavrsavam kazan)od 20-ak litara.Iskljucivo iz hobija jer mi je zelja da pecem vise vrsta rakije za kucni bife kad imam goste da ih pocastim raznovrsnim rakijama.Naime zanima me koliko metara treba da bude duga sijev u kondenzatoru da se nebih desilo da mi para bjezi van.Takodjer me zanima kako vi regulisete temperaturu pecenja rakije?Nasao sam na netu da se to odvija na 78 celzijusa do 95 celzijusa.Tj da na tim temperaturama isparavaju metili (koje trebamo).Takodjer kako vi odredjujete koliko prve tekucine odbaciti i koliko uzeti od srednje sa recimo 20 litara.Imao bih ja milijon pitanja,ali nebih vas bas previse zamarao ovaj put.Novi sam u ovome svemu,ali imam strasnu volju.Kazan radim od bureta od piva koje je prokrom,presjekao sam ga popola,zatim sam na donji dio ugradio 2 prstena izmedju koih sam stavio aluminijsku foliju koja ce da zadifta kad stavim gornji dio.Na koji sam ugradio 3 kopce da se to ucvrsti.Mislim ga grijati plinom.Rashladjivac sam napravio od bojlera tako da sam odsjekao jednu stranu i dobio kontejner kao kacu.U koji sam ugradio spiralu bakrenu 3 metra bebljina 6 mm,ali se bojim da je to malo.Juce sam kupio 3 metra promjera 12 mm.Sad me zanima dali je to dovoljna dusina ili ne pa je neugradjujem da nebih morao skidati ako mi kazete da nije dovoljno.U zelji da ce mi netko odgovoriti.Pozdrav svima i hvala na strpljenju.
Sačuvana

dioda
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 3.0.10

« Odgovor #53 Poslato: 07. Jun 2009, 09:33:17 »

Citat
Naime zanima me koliko metara treba da bude duga sijev u kondenzatoru da se nebih desilo da mi para bjezi van.
Ne znam tacno, pokusaj sa tom spiralom koju imas, destilisi obicnu vodu pa ako nemas gubitaka onda je dovoljno dugacka...

Citat
Takodjer me zanima kako vi regulisete temperaturu pecenja rakije?Nasao sam na netu da se to odvija na 78 celzijusa do 95 celzijusa.Tj da na tim temperaturama isparavaju metili (koje trebamo).
Temperatura na kojoj kljuca kljuk ne zavisi od tebe vec od njegovog sastava (odnos alkohol/voda). Teoretisali smo o tome u temi "kazan za pecenje rakije"pa  pogledaj. Poenta je da ne mozes uticati na tacku kljucanja vec samo na intenzitet kljucanja. Posto ces koristiti plin nece ti biti problem da kontrolises plamen pomocu ventila. Intenzitet kljucanja "pratis" indirektno tj. trudis se da postignes umerenu brzinu destilacije, kad ispeces par kazana skontaces i sam sta je optimalno...
PS metil nam ne treba, ono sto se pije je etil...

Citat
Takodjer kako vi odredjujete koliko prve tekucine odbaciti i koliko uzeti od srednje sa recimo 20 litara
Prvenac u kome je metil alkohol se baca, dovoljno je da bacis 1% od zapremine kazana, u tvom slucaju 0,2 litra.
Srednju frakciju hvatas do 40 % alkohola (ako neces raditi prepek)
Sačuvana
alambik
Heroj foruma

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Microsoft Internet Explorer 8.0

« Odgovor #54 Poslato: 07. Jun 2009, 09:52:12 »

Idite na ovu adresu:

http://homedistiller.org/

pa onda otvorite Theory, potom Interactive Design Calculations i onda Condenser Size.

Tu imate jedan tekst o pitawu koje postavljate a takodje i interaktivni program za izracunavanje dimenzija hladionaika.
Sačuvana
kazanpasa
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:

« Odgovor #55 Poslato: 07. Jun 2009, 11:58:27 »

Kao prvo;Puno vam hala samo sto ste se odazvali,narocito vam hvala sto ste mi pomogli.Uraditicu tako da testiram sa vodom,nista negubim i nekvarim.Pogresno sam se izrazio kad sam rekao da hvatam metil (to jedino ako cu praviti antifriz).Naravno eti nam treba,za drzanje temperature sam vidio da ljudi koriste razne barometre pa sam mislio da bih to mozda bio naj sigurniji  nacin dobivanja samo onoga sta trebamo.Takodjer neki ljudi koriste malu posudu velicine koliko ocekuju metila,kad se ona napuni pocme da preljeva i posto je kako kazu etil laganiji od metila prelijeva van u drugu posudu u kojoj se ta prva mala nalazi.Sta vi mislite o tome.Danas sam trebao sastaviti kazan,ali sam isao kupiti plamenik pa ga nisam nasao.Znaci da jos koji dan treba da priceka.Mada mi se zura zavrsiti jer sad su narance jako jeftine 4 kg $3 tako bih sljedecu rakiju radio od narance,zatim bih mango itd.Jos jednom Hvala vam obojici.
Sačuvana

dioda
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 3.0.10

« Odgovor #56 Poslato: 07. Jun 2009, 12:34:36 »

Svako ima neku svoju semu za uklanjanje metil alkohola, izmedju ostalih i ta sa prelivanjem se pominje...
Bolje je da bacis 1% i onda si siguran da si vecinu metanola izdvojio iz rakije, ono malo sto predje u destilat ne predstavlja problem.

Evo ti link do teme koja bi ti mogla biti zanimljiva - rakije od juznog voca
Sačuvana
kazanpasa
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows Vista
Browser:

« Odgovor #57 Poslato: 08. Jun 2009, 02:24:58 »

To sam vec procitao u jednom dahu.Jako je korisno i smatram da ce mi puno pomoci.Evo slika kako ce mi kazan izgledati,mada jos imamo posla oko njega,zavarivanje,plamenik,postonje,farbanje u srebrenu boju isl.   
Sačuvana

alambik
Heroj foruma

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Microsoft Internet Explorer 8.0

« Odgovor #58 Poslato: 17. Jun 2009, 23:47:16 »

Прави је! Thumb
Sačuvana
kazanpasa
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows Vista
Browser:

« Odgovor #59 Poslato: 18. Jun 2009, 13:48:51 »

Hvala:Utoku sam sa pripremom pomorandzi,kupoi sam 29 kg i dobio cistog 21kg.Pomorandze sam ogulio i izsjeko na kolutove,stavio sam u posudu gdje ih  svaki dan promjesavam.Da dolio sam vode tek da ih pokrije,danas je 7 dana otkako sam ih stavio,mada su temperature dosta niske 15-17 stepeni.Ipak primjetim da malo rade.Molim vas recite mi sa koliko nedjelja bih mogao ocekivati da budu spremne za destilaciju.Testirao sam kazan tako da sam pravio destiliranu vodu,tek da vidim kako radi i da ga ocistim.Nisam gubio paru na izlazu,samo mi se okolo na 3 mjesta pojavljivale kapljice vode(na sastavu).Nemislim da bi mi to mogao biti problem kad budem destilirao rakiju.Molim vas recite mi sta vi mislite.Takoder kod zagrijavanja sam koristio na plameniku oba kruga plamena,dok nije provrilo,zatim sam veliki krug ugasio i nastavio sa malim.tako sam dobio laganiji tempo.Nadam se da ce mi ta taktika vrjediti i za pravu destilaciju.PS Sigurno cete po mome potpisu misliti da se radi o nekom kroneru,ali ne samo sam to stavio jer je tako jedan moj komsija govorio za sebe.Ja licno nepijem ili samo ponekad,a rakiju bih da pecem cisto iz izazova i da pocastim goste.Iskren pozdrav.Ovo je plamenik koji cu koristiti.       
Sačuvana

Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 13   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 21 upita.