17. Novembar 2017, 18:13:26 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: [1]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Pranje voća  (Pročitano 4680 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
samar
Stariji član

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 43

Symbian OS 9.2 / Nokia N95
Browser:
Safari

« Poslato: 22. Januar 2012, 02:48:11 »

Pošto nevideh ništ na slično počeću temu.Ja sam dosad prao voće po kantam koritima kace pa tekuća voda malo ga probrćkam ocedim vodu i to je kao oprano. Kad god sam prao voće pre dalje obrade uvek mi se činilo da nije dovoljno oprano ta može još. Kako to radite vi drugi, neka iskustva preporuke, temperatura vode koriste li se neke hemikalije pokretne trake i slično. Kao što znamo pored kvaliteta voća ono mora biti čisto da bi dobili kvalitetan finalni proizvod, vino i rakiju.
Sačuvana
samar
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Firefox 5.0

« Odgovor #1 Poslato: 01. Februar 2012, 01:36:02 »

Pošto nevideh ništ na slično počeću temu.Ja sam dosad prao voće po kantam koritima kace pa tekuća voda malo ga probrćkam ocedim vodu i to je kao oprano. Kad god sam prao voće pre dalje obrade uvek mi se činilo da nije dovoljno oprano ta može još. Kako to radite vi drugi, neka iskustva preporuke, temperatura vode koriste li se neke hemikalije pokretne trake i slično. Kao što znamo pored kvaliteta voća ono mora biti čisto da bi dobili kvalitetan finalni proizvod, vino i rakiju .
Sačuvana
jagnjilac
Prijatelj foruma

Van mreže Van mreže

Starost: 56

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #2 Poslato: 01. Februar 2012, 19:36:29 »

Nadam se da mi urednici nece obrisati ovaj post, ja jednostavno moram ovo da kazem. Znam da mu ovde nije mesto, odlucio sam da to kazem ovde, sledeci poslednju poruku kolege samara.

Dakle samar, nemoj da se ljutis!
Ja jos nisam ukapirao sta je u stvari, predmet tvog interesovanja! Ti cas odredjujes procenat secera, cas kupujes inox sudove, cas popravljas, ovinjavas drveno bure, cas peres voce... Ne moze covek da te bre uhvati. Prihvatam da te sve interesuje, to je pozitivno.
Ali prijatelju, o svemu ovde je toliko pisano i pisano. Odvoj nekoliko dana, kreni redom, sve ima. Nemoj da ocekujes da ovde svi vise o klinu i cim ti nesto pitas, oni ce da skoce. Budi siguran, stari clanovi sa debelim znanjem i iskustvom ce ti pomoci. Ali nece ti odgovoriti, sve dok ne vide da si sve procitao i da te interesuju samo neke sitnice.

Veruj da ti na ovaj nacin najvise ja pomazem.
Dakle, sedi i citaj, tek posle pitaj.
Pozdrav,
Sačuvana

Jelo je potreba, a razumeti se u jelo i pice predstavlja umetnost
samar
Stariji član

Van mreže Van mreže

Symbian OS 9.2 / Nokia N95
Browser:
Safari

« Odgovor #3 Poslato: 01. Februar 2012, 21:28:31 »

Ono što nisam razumeo a interesujeme pitam i pitaću pa ko hoće odgovoriće hvala mu a ko neće ni nemora. Jagnjilac prihvatam kritiku. Nisam pročitao deo foruma vezan za podizanje zasada voća, loze... A to je oko 30%.  Predmet mog interesovanja je velik, e sad što šaram puno po temama nevolim da čitam redom a kako čitam koju temu i kad nerazumem nešto u njoj ja to i pitam
Sačuvana
samar
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Firefox 5.0

« Odgovor #4 Poslato: 01. Februar 2012, 23:48:02 »

Ne vidim sta ima lose ako pitam po nekad i mozda vama glupo pitanje jer na sta bi licio ovaj forum da se dopisujete samo vi koji sve znate i razumete. Mislim da bi korektnije bilo da si napisao necu da ti kazem imas o tome neto u toj i toj temi pa citaj ali posto nisam naisao na nesto slicno pitam. A tu i nema neke velike nauke samo me je interesovalo kako veliki igraci peru velike kolicine voca. Ne peru sigurno rucno i po kantama. To ne znaci da ja ciljam na neku svemirsku tehnologiju, ali sm zato vest da ponesto i sam uradim samo da malo kopiram i vidim kako to drugi prakticno rade. Ne treba puno pameti pa proguglati malo pa naci masine Voran Speidel... Ali postavlja se pitanje tolikog ulaganja kad se ovde radi o amaterskim proizvodnjama . Angry Angry Angry
Sačuvana
bane30
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Starost: 42

Windows XP
Browser:
Microsoft Internet Explorer 8.0

« Odgovor #5 Poslato: 02. Februar 2012, 02:04:41 »

Koji veliki igraci prave alkohol od voca??? Kako prave tako i peru(ako pod velikim igracima podrazumevas "privatizovane" drzavne firme)!
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.015 sekundi sa 21 upita.