21. Januar 2019, 08:58:36 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Vinski podrumi  (Pročitano 71429 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
sale
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 40

Windows XP
Browser:
Firefox 3.5.6

« Odgovor #60 Poslato: 05. Januar 2010, 18:46:11 »

Ne moj da pitas majstore nikako,oni samo gledaaju da urade ono sto njima najvise odgovara,da bude brzo a da naplate dobro.Kada su radili kupatilo kod druga rekao sam im da koriste poliazbitol(izolacija u vidu paste koja se plastificira)nisu hteli jer ima jak miris,na nitro bazi je.Toliko o majstorima.
Sačuvana
Dux
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Starost: 56

Windows XP
Browser:
Opera 9.51

« Odgovor #61 Poslato: 05. Januar 2010, 19:03:53 »

Onda najbolje projekat ,firma i nadzor.
Sačuvana
shuca
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Microsoft Internet Explorer 6.0

« Odgovor #62 Poslato: 05. Januar 2010, 19:36:58 »

dux ja bi voleo da je to tako ali bih najvise voleo da mi kaze neko ko je to radio i ko ima iskustva. znam ja sta je gradjevina ali i znam da je moj rodjak ulozio silne pare u podrum a jos vise u sanaciju i nije resio problem .ja ne mislim sam da radim vec majstori ali i sam znas da je svakim danom sve vise novih materijala koji to omogucavaju da se rasi u startu a ne posle da cupam kosu.ja sam od onih pitaj da ne skitas.najlakse je kada nasledis podrum a ja nisam te srece tako da moram sam da se snalazim a ima 50god tako da nema puno vremena za greske.pozzzzzzzzz i hvala na razumevanju
Sačuvana

bog je stvorio vodu, a covek vino!
goks
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows Vista
Browser:
Firefox 3.6.10

« Odgovor #63 Poslato: 28. Septembar 2010, 08:59:13 »

Imam stari podrum, zemljani pod, svod i dva otvora za ventilaciju. Pošto sam novi podrumar citao sam ovu i druge teme. Podrum sam ocistio, luftirao i okrecio ali i dalje se oseti vlaga. Dali da ugradjujem ventilator i ako ga ugradim dali da stalno radi ili da ga namestim na tajmer.
Sačuvana
goks
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows Vista
Browser:
Firefox 3.6.10

« Odgovor #64 Poslato: 28. Septembar 2010, 09:01:10 »

Jos jedna stvar pod od zemlje je verovatno vlazan to sam zakljucio po boji zemlje, sta bih mogao sa tim uciniti.
Sačuvana
Popovica
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Pol: Žena

Windows XP
Browser:

« Odgovor #65 Poslato: 13. Januar 2011, 14:56:26 »

Pozdravljam sve Forumaše! Kao novi član koji je čitao Vaše predloge, mogu se pohvaliti da upravo izvodim radove na vinsko-rakijskom "rekreacionom" podrumu u okviru porodične kuće. Vaši saveti su bili veoma dobrodošli. Tačnije, ukopano atomsko sklonište od cca 20 kvadrata koje je u proseku 2 metra ispod zemlje, oblažem opekom i pretvaram u vinski podrum.
Sutra dostavljam fotografije trenutnog stanja radova i opis šta je sve izvedeno od radova!
Saveti će dobro doći, pogotovo oni kada dođem do faze "punjenja" podrumskih zaliha!
Sačuvana
strashni
Stariji član

Van mreže Van mreže

Starost: 35

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #66 Poslato: 13. Januar 2011, 15:05:07 »

Jos jedna stvar pod od zemlje je verovatno vlazan to sam zakljucio po boji zemlje, sta bih mogao sa tim uciniti.

to je verovatno i uzrok vlage u celom podrumu...zavisno od namene podruma, betonska glatka povrsina koja se lako obrise bi meni delovala najizglednije, a ako samo sluzi za odlezavanje i jos ako ce tu biti drveni burici malo vlage je pozeljno...
Sačuvana

Ne rapravljaj se sa budalom, prvo te spusti na svoj nivo pa te dobije na iskustvo
Popovica
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Pol: Žena

Windows XP
Browser:

« Odgovor #67 Poslato: 14. Januar 2011, 11:54:45 »

Ukoliko sam dobro iskopirao fotografije, mozete videti dokle se stiglo sa radovima.
Dakle podrum cca 25 kvadrata, sa jedne strane je ukopan na 3.5 metara, sa druge strane na 2.0 metara. Spolja prema zemlji je drenirano, ozidano ciglom, izolovano sa 10 cm stirodura i kondorom i naliveno 25 cm arm.betona. Materisano. Sada sam na malter postavio stiropor od 3 cm i preko njega obzidjujem na pola cigle.
Pod je u profilu : lomljeni kamen, mrtva ploca 10cm, stirodur, arm.betonska ploca 25, stiropor 6 cm, kosuljica i zavrsno planiram plocice.
Plafon spustam pola metra da ukupna visina vinskog podruma bude 3 metra.
Ventilacija je na jednoj cevi Fi 120cm!
Sada i pitanje: Da li treba postaviti smer ventilacije da se ubacuje ili izbacuje vazduh iz tj u prostoriju???
Sačuvana
happy star
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #68 Poslato: 14. Januar 2011, 22:52:51 »

Najbolje bi bilo da imas mogucnost ubacivanje svezeg spoljnjeg vazduha i odsisavanje unutrasnjeg prljavog vazduha.Resenje sa tim ventilatorcicem ti je nikakvo, jer ce ti efekti ventilacije biti vrlo losi.
Sačuvana

"Covek mora da vezba umerenost i nadzor svojih cula i sklonosti u bilo kom pogledu, da bi tako odrzao sebe mladim u telu i razumu"

Nikola Tesla
Vilimon
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 4.0.1

« Odgovor #69 Poslato: 12. Jun 2011, 23:15:26 »

Pozdrav svima!!!!
 Amaterski se bavim proizvodnjom vina ali zeleo bih u buducnosti da uozbiljim pricu. Moj problem je sto trenutno Vino cuvam u nadzemnoj prostoriji. Zeleo bih da znam na koji nacin mogu da je kvalitetno izolujem i kako da odrzim konstantnu temperaturu u prostoriji? Pazljivo sam citao prethodne komentare ali nisam naisao na potpun odgovor.

Radujem se svakom korisnom savetu!!! Pozdrav svima!
Sačuvana
bodo
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Starost: 50

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #70 Poslato: 13. Jun 2011, 00:15:00 »

Amerikanci to rade tako što oko zgrade poređaju bale od slame, a unutra klimu koja održava temperaturu. Krov je posebna priša tu bez 20 cm stiropora na plafonu baš i nema nekih rezultata, preveliki su gubici u temperaturi (hladnoći), tj previše se energije troši na održavanje niskih temperatura ( oko 15 stepeni C ). Što više para uložiš u izolaciju ( može sve sa stiroporom ), manje para posle trošiš na klimu. Ali bez klime ti ne bi preporučio. Pa ti se preračunaj pa vidi. Inače preko leta kada su   velike vrućine dovoljno ti  je da par puta uđeš u prostoriju ona je već ugrejala.
Sačuvana

Mudrost je momenat spoznaje  sopstvenog neznanja
Vilimon
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 4.0.1

« Odgovor #71 Poslato: 13. Jun 2011, 23:41:05 »

Hvala puno, probacemo, mada i ja sam svestan da je to Sizifof posao pogotovo sto su vrata ogromna!!! U svakom slucaju hvala!!!!!!!!!
Sačuvana
Stefiii
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

unknown
Browser:
Opera 9.80 (Opera Mini 6.5.27309)

« Odgovor #72 Poslato: 25. Februar 2012, 16:33:19 »

Amater sam i imam vinograd od oko 20 ari, vino stavljam u kucnom podrumu koji je ceo ukopan, ali bi hteo da napravim savremen podrum za vino visine oko 2,6m, duzine 8m i sirine 4m jel zna neko koliko bi to kostalo ( sem sto sve radnje sa bagerom i kamionom bi bile besplatne)?
Sačuvana

Ko pije vino, ne poznaje njegovu
štetnost; ko ga ne pije, ne poznaje
njegove koristi.
goran92
Stariji član

Van mreže Van mreže

Starost: 26

Windows XP
Browser:
Firefox 18.0

« Odgovor #73 Poslato: 15. Januar 2013, 13:34:15 »

rijetko ko od nas ima savršen podrum,a pogotovo sretstva za novi
po mom misljenju temperatura je najveci problem i svoj podrum cu pokusai izolovati stiroporom
a da li smeta za kolicinu vlage ako se u podrumu nalazi česma?
i da li je vlaga štetna ili korisna za podrum?
i da li se smiju rakija i vino držati u istom podrumu?
Sačuvana
bodo
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Starost: 50

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #74 Poslato: 15. Januar 2013, 15:28:06 »

Stiroporom izoluj samo onaj deo koji nije ukopan i do pola metra ispod zemlje, možeš i iznutra to da uradiš. Česma ne bi trebala da smeta ako ima odvod za otpadne vode - kanalizacija. Inače vlažnost vazduha treba da je oko 80 %, ako je manja gubici na drvenim buradima su veći, i obrnuto.Ako je za spostvene potrebe možeš držati u podrumu i vino i rakiju zajedno, nisam primetio da se svađaju jedan sa drugim, naročito ako je rakija dobro zatvorena. Pozz.
Sačuvana

Mudrost je momenat spoznaje  sopstvenog neznanja
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 21 upita.