20. Avgust 2018, 16:30:44 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 2 [3]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Vino od crvene ribizle  (Pročitano 46815 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Black
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 54

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #30 Poslato: 29. Oktobar 2013, 22:53:21 »

Pre par dana sam pretocio vino. Posto se pri kraju podigao talog u balonu , stavio sam u 3 plasticna balona od 5 l. po 3 l. mutnog vina da se malo slegne , pa da bistri deo vratim u balon od 50 l. Karakteristika sva 3 balona, posle 24 h. bila je  da su bili na  ivici pucanja , od pritiska gasova u njima.
Vino je mutnjikavo , slatkasto i rezni na ukusu.
Sačuvana
Black
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Firefox 47.0

« Odgovor #31 Poslato: 03. Jul 2016, 09:50:08 »

Prošle godine nisam pravio vino od ribizli , sav rod ( oko 12 kg) sam stavio u zamrzivač. Ovogodišnji rod , koji će biti nešto manji jer sam rezanjem podmladio stabla , uskoro stiže ( oko Petrovdana) pa ću jesenas, Bože zdravlja , imati 20-ak kilograma voća za vino...računam da ću imati 40-45 litara dobrog vina od ribizli. Ove godine mi stiže prvi rod i od nekoliko stabala crne ribizle , ne veliki , ali će nadam se dati vinu rubin boju.
Sačuvana
shonepa
Stariji član

Van mreže Van mreže

Starost: 37

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #32 Poslato: 17. Septembar 2016, 08:02:10 »

Ja sam ove god pokusao da napravim vino od maline. Kazu da se koristi recept kao za ribizlu
Radio sam isto kao i ti,samo je bila manja kolicina,ali proporcije sam ispostovao.
Medjutim burnog vrenja ni od traga. Ja sam stavio vrenjacu na flasu,ali od mehurica ni traga... koristio sam kvasac ezferm enovitis,njega koristim kod pravljenja rakija... evo posle 10dana, gornja polovina flase je bistra,a donja mutna...
Ima li neko savet? hvala
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #33 Poslato: 17. Septembar 2016, 22:59:57 »

Doktore nešto mi je vruče, da li imam temperaturu, šta mi je? Cheesy

Ubaci širomjer u to što si stavio na fermentaciju!
Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
shonepa
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #34 Poslato: 19. Septembar 2016, 18:10:57 »

Ništa... prema širometru(baboov) ima 18% šećera... a bilo je 20čini mi se... Nisam probao ukus, ali miris je kao što je i bio, lep malinast Smiley 
Šta da radim sada?
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #35 Poslato: 19. Septembar 2016, 18:49:28 »

Koja je količina u pitanju?
Sačuvana

U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
shonepa
Stariji član

Van mreže Van mreže

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #36 Poslato: 19. Septembar 2016, 20:07:37 »

oko 18l. dva nepuna balona od 10l
da li je moguce da sam stavio previse vinobrana? ne secam se koliko sam stavio,ali racunao sam prema blackovoj recepturi. ali 8bzirom da su jednocifreni grami,a vaga meri po 2g,mozda sam omašio
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #37 Poslato: 19. Septembar 2016, 20:36:33 »

Je*i ga ti ko križaljka sa skrivenim upitima.  Smiley
Može biti vinobran problem, mogu i kvasci, a može još koješta pogotovo u kombinaciji.

Ja ne bih dopustio da voće u koje je dodana voda i šećer stoji ni dva dana, koja si ti čekao da se javiš od prvog pitanja. Na 12 bih bacao bez imalo dileme.     

Sačuvana

shonepa
Stariji član

Van mreže Van mreže

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #38 Poslato: 19. Septembar 2016, 23:16:54 »

jbg, imao sam pametnija posla,kao što je pravljenje rakije :-)
ovo sam probao,imao viška malina... znači nema spasa... sad cu probati da ubacim još kvasca,čisto da probam da li će krenuti fermentacija. vredi li taj pokus? posle ću da bacim....
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #39 Poslato: 19. Septembar 2016, 23:23:51 »

Probaj. Prozrači smjesu presipanjem iz posude u posudu i digni temperaturu da pokreneš kvasce.  
Sačuvana

Black
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #40 Poslato: 20. Oktobar 2016, 12:22:32 »

Danas sam izmuljao ( juce izvadjenih iz zamrzivaca) oko 20 kg ribizli ( bez aronije). U to sam dodao oko 5 gr.vinobrana i 10 kg invertovanog secera u 12 l. vode sa malo limunske kiseline. Dodao sam jos i  20 l.vode,kvasac i hranu za kvasce. Ove godine cu malo promeniti recept tako sto cu ostaviti kompletan kljuk da vri a ne samo ocedjen ribizlov sok kao proslih godina jer sam procitao kod Jovica u knjizi da se tako dobija vino lepse boje. Dodatkom secera sam povecao % a i hladnije je pa mislim da nema opasnosti od stvaranja sirceta od komine.
Sačuvana
Black
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.3
Browser:
Safari

« Odgovor #41 Poslato: 25. Oktobar 2016, 20:35:52 »

Posle 6 dana vrenja , danas sam otočio vino od ribizli iz komine u stakleni balon sa vrenjačom. Otočio sam 57-58 litara vina. Za ovih 6 dana , % šećera je pao sa oko 95 na oko 68 po Ekselu. 5 litara sam stavio u plastični balon a grlić sam zatvorio tuferom od vate. Želim da povremeno merim % šećera u tom balonu da bih pratio tempo vrenja i smanjivanja procenta šećera u glavnom balonu. Cilj mi je da zaustavim vrenje na oko  7-8 % šećera u vinu da bi vino imalo jednu slatkastu žicu. Da li je to dobro za vino ?
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #42 Poslato: 26. Oktobar 2016, 22:32:49 »

Trebalo bi da jeste za vino od ribizle, ali isto tako jako zavisi od kiselina. Da ne računam sada mislim da si ih sa ovoliko vode spustio na 7-8 grama što bi moglo biti ispod granice za neko ugodno slatko voćno vino. 
Sačuvana

Black
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #43 Poslato: 28. Septembar 2017, 18:49:01 »

12 kg crvene ribizle izmuljano u muljaci, dodano 15 l vode plus 4 l. vode gde je invertovano 7 kg. secera sa malo limunske kiseline. Sutra cu staviti malo kvasca i kvasceve hrane.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.021 sekundi sa 22 upita.