16. Oktobar 2018, 23:45:29 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 58   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Kazan za rakiju  (Pročitano 596804 puta)
0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
blue_moon
Urednica

Na mreži Na mreži

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #795 Poslato: 09. Mart 2018, 21:22:47 »

Blue_moon,
Ako mislis na Jagnjilcevu kajsijevacu, mogu ti reci da je se pricuvas, oce da ukljune !   Embarrassed  Evil  Cry

Držim je na sigurnom,za razliku od vina dobre destilate znam da čuvam kao uhvaćenu auru voća godinama.  Smiley
Sačuvana

Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.
Čehov
bistrica
Administrator

Na mreži Na mreži

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #796 Poslato: 09. Mart 2018, 21:38:00 »

Citat
Ne znam kakva je ta prethodna,ova o kojoj pišeš je pa...savršena!
Da je svet destilata svet muzike bila bi to jedna lepo izvedena Mesečeva sonata u moru šunda kojim smo okruženi.  Smiley  Wink   
Sad ste i mene začačkali. Jagnjilac, istinu na sunce!
Je li to ona "neprevaziđena"-uzorak 1, ili ona što su ti Nikićević i ekipa srušili ocjenu misleći da si dodavao vještačke arome?  Cheesy
Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
jagnjilac
Prijatelj foruma

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 57

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #797 Poslato: 09. Mart 2018, 21:50:36 »

Da u pitanju je uzorak 1!
Ostalo jos malo, samo za mirisanje. Wink
Cuvena berba iz 2011 god.
Sačuvana

Jelo je potreba, a razumeti se u jelo i pice predstavlja umetnost
Stop
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Starost: 36

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #798 Poslato: 09. Mart 2018, 21:56:00 »

Odosmo u temu  "rakije koje smo probali"  Smiley   Tu hvaljenu kajsiju nIsam imao priliku da probam, ali moram da pohvalim onu JABUKOVACU!!! Proslo je mesec dana a ja sam pod utiskom. Thumb
Sačuvana
bistrica
Administrator

Na mreži Na mreži

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #799 Poslato: 09. Mart 2018, 21:57:03 »

Da u pitanju je uzorak 1!
Ostalo jos malo, samo za mirisanje. Wink
Cuvena berba iz 2011 god.
Thumb Sad bar znam o čemu pričaju.  Smiley
Makar bila i berba, samo da nije način fermentacije, destilacije i kazan na kojem je rađena.  Cheesy
Sačuvana

U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
blue_moon
Urednica

Na mreži Na mreži

Windows XP
Browser:
Firefox 29.0

« Odgovor #800 Poslato: 21. Mart 2018, 09:47:15 »

Odosmo u temu  "rakije koje smo probali"  Smiley   Tu hvaljenu kajsiju nIsam imao priliku da probam, ali moram da pohvalim onu JABUKOVACU!!! Proslo je mesec dana a ja sam pod utiskom. Thumb
Citat
Da je svet destilata svet muzike bila bi to jedna lepo izvedena Mesečeva sonata u moru šunda kojim smo okruženi.  Smiley  Wink     

Da ne ostanem dužna za tu jabukovaču,nakon što sam i ja imala prilike da je probam nedavno.

Nastaviću u duhu opisa za kajsijevaču-jagnjilac ako je kajsijevača u svetu muzike Mesečeva sonata jabukovača je svojim zanosom onaj nedovršeni deo Šubertove 8. simfonije i tu nema kompromisa!

Svaka čast!

Sačuvana

Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.
Čehov
doktorno
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

unknown
Browser:
Firefox 59.0

« Odgovor #801 Poslato: 23. April 2018, 18:09:13 »

Da vas pozdravim sve i pitam sledeće:

- da li ste videli nove kazane na sajtu DES-a. Link je sledeći:

http://www.des-kazani.rs/proizvodi/premium/dw-premium-alembic-500-l/

Postoji takav i od 120 litara, kao i modeli sa kolonom...Liče pomalo na Holstein ili Kothe.

Kykvo je vaše mišljenje o ovom DES-ovom poduhvatu?

Meni se dopada taj njihov novi korak...
Sačuvana
Goja
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Safari

« Odgovor #802 Poslato: 23. April 2018, 21:56:55 »

Očigledno su napravili iskorak u proizvodnji.Gotovo ja neznam ništa o toj vrsti kazana čak ih ni uživo nisam video a kamoli pri radu.Ono što znam je da kada sam kupovao kazan ja sam se odlučio za Destilatore iz Subotice a ne za Des iz subotice zbog mnogo veće fleksibilnosti u doradi kazana po mojoj želji tu Des  nije pokazao fleksibilnost.U zemlji rakije nije loše da se proizvode i ovakvi kazani e sad samo da imaju i kvalitet.
Sačuvana

MERAK NEMA CENU
doktorno
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

unknown
Browser:
Firefox 59.0

« Odgovor #803 Poslato: 24. April 2018, 12:02:42 »

Goja pozdravljam te!

Reći ću samo da sam jednom upoznao čoveka koji je u stvari konstruisao te nove  kazane  za DES. Pravi zaljubljenik, sticao je znanje u inostranstvu godinama. Njegove rakije nikad nisam probao, ali sam imao priliku da probam njegov "Bourbon", po tipu američkog viskija. To je svakako najbolji viski koji sam ikada probao...preplitanje raznih ukusa žitarica , nagorelog drveta, a opet veoma "smooth" prolazak kroz grlo...Boja fenomenalna.. Šta reći...Odnesoh ja  flašu jednom mom prijatelju - poznavaocu viskija...kada je probao samo reče: "ovo je perverzija"...

Kao kad neko recimo proba tvoju rakiju od kajsije...može samo da kaže "Ovo je vrh!"...Ti si inače pokazao da se i na kazanu od 3-4mm debljine dna može proizvesti vrhunska rakija.

E sad, poznavajući tog čoveka i njegovu posvećenost, mislim da nije napravio "glupost" od kazana...znam da mi je pričao da njegovim komstrukcijama sistema može da postigne da rakija bude blago, srednje ili intentivno aromatična...Zavisno od ukusa tržišta - da li želite da vam rakija bude "votkasta", ili "voćkasta"...

Da li "Bistrica" zna nešto o ovim novim DES kazanima?
Sačuvana
bistrica
Administrator

Na mreži Na mreži

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #804 Poslato: 25. April 2018, 19:42:47 »

Zavisi šta hoćeš da čuješ. Priču ili "bajku"?  Grin  
Priče u stvari imaju dvije. Tehnološka i tržišna-marketinška. Za prvu je besmisleno trošiti već napisane riječi u nekoj generalnoj formi. Ako bi htio u nekom njenom konkretnom dijelu detaljnije, slobodno to uradi. Tu ne marim za ponavljanje, ako ga je i bilo. Za drugu, tržišnu, bih u ozbiljnijem tonu mogao reči kako je u pitanju loše segmentiranje. Njim se ulazi u vode onog sa kim se nisu u stanju nositi. Kineski kazani u startu imaju nenadoknadivu prednost u segmentu tršišta na koji ulaze.
I po cijeni i po kvalitetu izrade.  Smiley
Mada je pomak, u odnosu na dosadašnju proizvodnju, za njih itekako vidljiv. Naročito u kvaliteti izrade spojnih mjesta, pa i u estetskom dijelu. Jedino što me žalosti u svakom rado viđenom pomaku je ovaj skorojevičko tehnološki "iskorak" sa libigovim kondenzatorom umjesto tabarke, i sličnim detaljima.  
Sačuvana

SuiGeneris
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Safari 0.8.2

« Odgovor #805 Poslato: 20. Jun 2018, 09:31:19 »

Pozdrav drugari,
Ja sam nov kako na forumu tako i u ovom poslu.
Evo da podelim sa vama sliku kazana koji sam ja porucio kod kazandzije Cvrkica iz Cacka.
100 litara efikasne zapremine, 63mm precnik cevi, 800 litara tabarka, pad prema kazanu 8cm, duzima cevi 3m.
Dno 4mm, zidovi 2, kapak 1.5
Toliko od mene zasad
Sačuvana
bistrica
Administrator

Na mreži Na mreži

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #806 Poslato: 20. Jun 2018, 11:35:34 »

Pozdrav i tebi, i dobrodosao na forum.
Sačuvana

SuiGeneris
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Safari 0.8.2

« Odgovor #807 Poslato: 20. Jun 2018, 13:22:43 »

Hvala. Ne umem postavim slike sa tableta da me ubijete, a bas me interesovalo vase misljenje o mom kazanu  Scratchhead
Sačuvana
bistrica
Administrator

Na mreži Na mreži

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #808 Poslato: 20. Jun 2018, 13:39:53 »

Posalji je meni na mail sveovinu@gmail.com pa cu je postaviti u poruku nakon posla.
Sačuvana

Goja
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Safari

« Odgovor #809 Poslato: 20. Jun 2018, 20:58:26 »

SuiGeneris dobro dosao
dok ne stignu tvoje slike
Po danasnjim knjigama,Nikićeviću i vidjenijim clanovima ovog foruma recept za dobar kazan je otprilike ovako
kazan sa mesalicom ,dno debljine 8 mm sa strane 2 ili 2,5 mm parovodnqa cev precnik il ti fi 5-6 cm duzine min 4m sto veci (250 l i veci) i td
ti proceni sam gde se nalazis
otprilike na pola puta.
To tako izgleda
Odma cu ti reci da bar duplo bolji kazan imas od mene a ja na tom duplo losijem kazanu od tvog kojeg su mnogi ukljucujuci i prof.Nikicevica dobrano isprozivali i nakudili pravim rakiju barem srebrno ili veliko srebrnno kvaliteta.
Da nebi ulazio u polemiku recicicuti svoje misljenje
kazan koliko novaca toliko muzike ali ako ispostujes sve ostalo ili vecinu pravila pravices dobru rakiju.
Mislim da je jako vazno imati motor za mesalicu i postujuci sve druge savete sa ovog foruma pravices dobru rakiju.
Sa srecom i samo napred.
Sačuvana

MERAK NEMA CENU
Stranice: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 58   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.026 sekundi sa 22 upita.