18. Jul 2018, 16:44:22 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 61 62 [63]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Kazan za rakiju  (Pročitano 570210 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
SuiGeneris
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Safari 0.8.2

« Odgovor #930 Poslato: 23. Jun 2018, 00:07:14 »

Pa vidi, ja sam nov u ovome, kod ovog iz Rume moram da cekam kazan oko pola godine. Ovaj iz Ca mi ga isporucuje krajem avgusta.
U nekoj vrsti “predugovora” naveo je sve  obaveze prema meni... vrstu bakra cistocu duzine,sirirne, debljine...
Zvao sam ga vec za neke korekcije i prihvatio ih je odmah bez reci.
Kazem, deluje mi ok, videcemo kako ce sve to da ispadne
Sačuvana
blue_moon
Urednica

Van mreže Van mreže

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #931 Poslato: 23. Jun 2018, 11:22:43 »

Pa valjda je on majstor a ne ti. On bi trebalo da predlozi svoj proizvod i da ga argumentima podkrepi. Na osnovu toga ces zakljuciti kakv je strucnjak. Da ne bude posle, ja sam napravio po tvom zahtevu i dalje me nista ne interesuje. Nadam se da si me razumeo.
 Pozz

Evo happy star,baš me zanima. Smiley A koliko je takvih kazandzija u Srbiji da ti to mogu "obezbediti",pa i ne samo to nego neku komunikaciju da iole odiše profesionalnošću?Bude ti drago da je samo onako barem prilagodljiv naručenim specifikacijama,i da ti ne prodaje kao dosta njih maglu.

Ja sam recimo sa ovim majstorom imala baš tu ok komunikaciju,a šta "selo priča",to je već.. Smiley Pa ni onai iz Rume ti neće dati preterano dosta argumenata,i njemu govoriš šta bi tačno hteo.Njegova prednost je što je dugo radio za prof.Paunovića.Dobar je majstor,i dobar je za komunikaciju ali sad neke argumente većih razmera nisam baš sigurna da bi i on mogao dati.

Citat
 Jesam naravno. Iskreno sve ostalo je predlozio on. Cak ne krije da “kopira” cuvenog majstora iz Rume.
Ne znam... generalno mi delovao ok... vidis da i blue_moon ima dobro iskustvo...  

Ih sad,osećam se kao da me "vadiš kao keca iz rukava" dohfly Smiley

Pa sad,nemam ja lično njegov kazan ali sam s njim radila.Zamenila sam tabarku,onom manje zapremine,za kapak sam već rekla šta je bio problem da ne ponavljam.

Ono što sam ja primetila a što i razlikuje kazane ručne obrade od mašinskih jeste da mu je s te strane dobar rad.Pa se onda sve pojedinosti oko dimenzija pri narudzbini dogovori s njim.

Sačuvana

Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.
Čehov
happy star
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Windows XP
Browser:
Firefox 48.0

« Odgovor #932 Poslato: 24. Jun 2018, 23:40:29 »

Nisi me razumela. Majstor bi trebao na pitanje  da odgovori, a na osnovu njegovog odgovora se moze sto sta zakljuciti.
 Naravno da se slazem sa tobom, da su potpuno neprofesionalni pa zato i ne ocekujem previse.
Ja ne bih o majstoru iz Rume mnogo pricao, a uostalom ima ovde forumasa koji imaju njegov kazan pa mogu reci mnogo vise od mene.
Ostajem pri tome da se ova dva majstora ne mogu porediti !
Pozz
Sačuvana
blue_moon
Urednica

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #933 Poslato: 25. Jun 2018, 00:20:40 »

Citat
Majstor bi trebao na pitanje  da odgovori..

..e pa onda sam te razumela. Smiley

Citat
ma ovde forumasa koji imaju njegov kazan

..da i svi oni su naručili po specifikacijama koje su oni htjeli..čovjek ima godine iskustva iza sebe u tom majstorskom zanatu,jednostavan je čovjek,pošten pre svega,i kao što rekoh radio je za dobrog profesora. Smiley

A i ovaj dečko se trudi,kažem,gledala sam njegov rad što se samog zanata tiče,ne "fušeriše" u tom smislu.
Samo mu treba tražiti šta ti tačno treba. Smiley
Moj utisak...
Sačuvana

Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.
Čehov
jamsy69
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Starost: 48

Увенуће шљива ранка, падај кишо без престанка

Windows NT 10.0
Browser:
Safari

« Odgovor #934 Poslato: 13. Jul 2018, 12:45:36 »

Malo da "parimo oči" Roll Eyes: francuski kazani za dvostruku destilaciju firme Chalvignac Prulho i destilerija Hennesy:

Sačuvana

"Rakija ti je, ako počem nijesi znao da ti kažem, jedno najpoštenije, najčistije i Bogom milosnim najblagoslovenije piće!"
Petar Kočić - Rakijo, majko, Srpski Književni Glasnik 1904 godina
jamsy69
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Safari

« Odgovor #935 Poslato: 13. Jul 2018, 13:10:40 »

I jedno pitanje vezano za ovakve kazane koje mnogi smatraju najboljim kazanima za dvostruku destilaciju na svetu(na sajtu Chalvignac Prulho se reklamiraju kao kazani za proizvodnju premium destilata):

Na slikama se, u središnjem delu između kalpaka i tabarke, može videti velika "posuda" u obliku crnog luka koja je povezana sa kazanom, kalpakom i tabarkom. Francuzi to zovu "la réchauffe ili préchaufe vin" i u slobodnom prevodu predgrejač vina(pri destilaciji konjaka). U objašnjenju piše kako služi za pred grejanje vina između labudovog vrata (što bi predpostavljam trebalo da predstavlja lulu) i tabarke. Temperature ovog pred grejanja se kreću između 30 i 40 stepeni Celzijusa. Svrha je da se vino zagreje što je moguće brže da bi se izbegla njegova oksidacija. Ako se pogrešno koristi, može dovesti do gubitka aroma i prouzrokuje ukus destilata na kuvano. Inače nije obavezan element alambika tipa "charentais".

Link za originalni tekst:
http://www.alambic-city.com/article-la-distillation-charentaise-88797905.html

Da li bi neko mogao da objasni ulogu ovog dela ovakvog alambika kod proizvodnje rakije i koje bi bile prednosti i mane njegove upotrebe. I naročito, koje su to opasnosti pogrešnog korišćenja o kome se u članku govori.

Hvala unapred.

U zdravlje
Sačuvana

"Rakija ti je, ako počem nijesi znao da ti kažem, jedno najpoštenije, najčistije i Bogom milosnim najblagoslovenije piće!"
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Safari

« Odgovor #936 Poslato: 13. Jul 2018, 19:06:38 »

Maltene sve je rečeno u tekstu.
Spremnik za bolju i bržu manipulaciju, odnosno punjenje kazana. Prvenstveno uveden zbog uštede na grijanju. Radi se o kazanima mnogo veće zapremine gdje je početno zagrijavanje smjese za destilaciju, u zimskom periodu, značajna stavka.

Funkcioniše na način da kroz njega prolazi parovodna cijev koja onda tokom destilacije zagrijava smjesu koja će se sipati u slijedeći kazan. Kako se takvim grijanjem temperatura smjese dizala i iznad 45 stepeni jer kvalitetna destilacija vina traje ponekad i duže od 12 sati dešavao se pad kvaliteta rakije. Degradacija aromatskih materija koja je najćešće davala manu destilata na oksidirano i ukuhano uz gubitak aromatskih materija od pozitivnoh uticaja. Mane istovjetne prejakom uticaju aldehidnih jedinjenja i masnih kiselina. Nešto poput uticaja pasterizacije.

Oni koji su željeli zadržati ovu posudu u funkciji riješili su prejako zagrijavanje na način da su postavili dva ventila na parovodnu cijev pa su onda isparenja iz destilacije mogli usmjeravati mimo ove posude. Kroz drugu paralelno postavljenu parovodnu cijev. Tako se može smanjiti temperatura materijala za destilaciju u njegovom predgrijavanju.
Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
jamsy69
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Safari 0.8.2

« Odgovor #937 Poslato: 13. Jul 2018, 20:00:07 »

Hvala puno Bistrice na objašnjenju.
Na njihovom sajtu, Chalvignac Prulho kaže da njihovi stručnjaci rade projektovanje i puštanje u rad kompletnih sistema za proizvodnju vrhunskih destilata. Tu spada izrada alambika po želji i potrebi kupca tj u odnosu na njegove potrebe i mogućnosti. Zatim postavljanje sistema kod kupca bilo gde u svetu sa stručnom podrškom koja podrazumeva obuku i uhodavanje kupca sa načinom rada alambika(prvu destilaciju obavljaju ljudi iz kompanije).
Pitam se koliko to sve košta(ako neko zna, bilo bi interesantno da objavi, nisam uspeo da nadjem neki podatak na netu). Nosim se mišlju da ih čak pozovem i pitam, ali me malo sramota obzirom da nisam proizvodjač već samo zaljubljenik/zaludjenik Cool
Sačuvana

bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Safari

« Odgovor #938 Poslato: 13. Jul 2018, 20:08:57 »

Imao sam negdje njihove cijene ali i havariju sa računarskom memorijom koju nisam riješio. Tako da ne mogu preciznije, ali bez 15-20.000 EUR-a nemaš šta tražiti kod njih. Treba ti samo kazan a ne i nekakva obuka. To je klasični kazan kao i ovi na našim područjima samo kvalitetnije urađen.

Vjerujem da će ti rado odgovoriti na upit mailom. Ne rade slučajno najkvalitetnije kazane na planeti. Kazane iz kojih se dobiva najkvalitetnija rakija, u apsolutnoj kategoriji.  Smiley
Sačuvana

U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
jamsy69
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Safari 0.8.2

« Odgovor #939 Poslato: 13. Jul 2018, 20:19:41 »

Imao sam negdje njihove cijene ali i havariju sa memorijom koju nisam riješio. Tako da ne mogu preciznije, ali bez 15-20.000 EUR-a nemaš šta tražiti kod njih. Treba ti samo kazan a ne i nekakva obuka. To je klasični kazan kao i ovi na našim područjima samo kvalitetnije urađen
Mislim prijatelju da si previše optimističan. Jedan kolega Francuz poreklom iz Bordo regiona čiji se otac bavi proizvodnjom vina, mi je rekao ne provereno  da se kod njih ne ide bez 100000€. I tu spada kompletna usluga. Navodno oni ne isporučuju samo kazan već u tu cenu spada i stručna podrška i sve ostalo. Baš ću da pošaljem jedan mail pa da vidim šta će da mi kažu. Javljam čim dobijem neki odgovor....
Sačuvana

bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Safari

« Odgovor #940 Poslato: 13. Jul 2018, 20:22:56 »

Imaju oni i male kazane od 25, 50, 100, 500 litara pa zato i ova cijena koju navodim.  Smiley
Oni veći od 1.200, 2.000, 2.500, 6.000 i 12.000 su normalno i druga priča.
Ovim sam izbacio i njihov standardni asortiman zapremina kazana.

Sačuvana

jamsy69
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Safari 0.8.2

« Odgovor #941 Poslato: 13. Jul 2018, 20:40:48 »

Da, verovatno je to razlika u ceni. Nisam ni znao da postoje amabici tako velike zapremine. Sad si me još više zaintrigirao da ih kontaktiram.
A inače uzgred budi rečeno, meni kao laiku njihovi kazani zaista prelepo izgledaju. Uz kvalitet koji verujem da je neosporan, bilo bi fantastično uraditi neku Ranku, Požegaču, Metlaš ili Crnošljivu na jednom ovakovom lepotanu pa videti rezultat. Bogami mnogi bi dobili težak domaći zadatak...
Sačuvana

Stranice: 1 ... 61 62 [63]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.019 sekundi sa 22 upita.