16. Decembar 2018, 10:29:15 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 56 57 [58]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Kazan za rakiju  (Pročitano 613932 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
deva
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #855 Poslato: 11. Oktobar 2018, 18:28:15 »

Parovodna cijev na dužini od 2,2m visi oko 7-8cm prema tabarci..,kotao punim oko 65 l(2/3), ali danas ne pulsira pa je moguće da je negdje slabije dihtanje bilo.
Sačuvana

Jedno stvarno bogatstvo je bogatstvo duše, ostala su dobra podložna velikim gubitcima.
rnovak
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Safari

« Odgovor #856 Poslato: 12. Oktobar 2018, 10:32:30 »

...pogledaj nekoliko postova na ovoj stranici teme..
http://www.sveovinu.com/index.php?topic=16.450
Sačuvana
deva
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #857 Poslato: 12. Oktobar 2018, 23:20:37 »

...pogledaj nekoliko postova na ovoj stranici teme..
http://www.sveovinu.com/index.php?topic=16.450
A šta drugo reći nego..hvala , već sam to bio pročitao..ali godine čine svoje.. Huh?
Sačuvana

Jedno stvarno bogatstvo je bogatstvo duše, ostala su dobra podložna velikim gubitcima.
chadjo
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Safari

« Odgovor #858 Poslato: 16. Oktobar 2018, 09:32:30 »

Pozdrav Svima,

pročitah ovih 60-ak strana, uglavnom shvatih sve, ali bih hteo da Vas pitam za mišljenje. Trenutno koristim kazan čije su slike u prilogu, nije savršen ,ali za početak i neku osnovnu praksu je dovoljan. U planu je nabavka većeg kazana od nekih 400l, ali tek kada se malo finansijski popravim  Smiley ... Naime, na ovom kazanu od 150l sam ove godine dobio rakiju kojom sam prilično zadovoljan, ali imam jednu nedoumicu oko tabarke. Pošto sam picajzla oko svega što mesecima čitam na ovom forumu, hteo sam da na tabarci koja je očigledno predimenzionirana postignem temperaturni režim raspodele temperature od 65 stepeni u gornjoj zoni do nekih 14 stepeni u donjoj zoni. Za te potrebe sam napravio elektroniku koja pali bunarsku pumpu i upumpava hladnu vodu temperature 14 stepeni u tabarku, a sve u zavisnosti od temperature u gornjoj zoni. Medjutim, bez obzira na broj kazana ne mogu da postignem temperaturu preko 55 stepeni na vrhu. Neko rešenje sam postigao uranjanjem sonde u sredinu tabarke, tamo regulišem temperaturu na nekih 35 stepeni, u donjoj zoni imam 14-15 stepeni konstantno , a u vrhu tabarke sam opet na pomenutih 55. Ideja mi je da smanjim veličinu tabarke sa 820l koliko sada ima na nekih 400l i hteo sam da je uradim od PVC-a jer me nervira rdja koja se nakuplja na limu. Da li plastika može da utiče negativno na raspodelu temperatura i takođe me zanima vaše mišljenje o kazanu generalno? Sve sugestije su dobrodošle ... hvala unapred.

Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #859 Poslato: 16. Oktobar 2018, 18:55:22 »

Kazan je jako lijep.  Thumb
Neće ti plastična tabarka ništa smetati kod uspostavljanja temperaturnog režima.  
Bitna je proporcija kondenzatora i tabarke u odnosu na zapreminu kazana. Zapremina kondenzatora je 10% od zapremine kazana, 15 litara, i tabarka u napunjena vodom je 2,5 puta veća od kazana, 375 litara je onaj dio pod vodom.
Normalno da voda mora dolaziti u tabarku polako i slobodnim padom, izvana na dno tabarke.  
Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
Peps
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #860 Poslato: 27. Oktobar 2018, 08:31:32 »

U planu sam da kupim nov kazan, pa ako znate dobrog kazandziju da mi preporučite? Prednost onima iz BiH, mada dolaze u obzir i iz Srbije, ali po mogućnosti bliže granici. Valjevo, Šabac, Ruma itd
Sačuvana
Peps
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #861 Poslato: 02. Decembar 2018, 08:48:46 »

Hajde mi bar pomozite oko specifikacija kazana. Uzeo bih kazan od 100 do 120 litara sa mjesacem u obliku kruške. Debljinu dna bih uzeo nekih 5mm. Sad me zanima koju dužinu i promjer parovodne cijevi uzeti? I koju zapreminu tabarke?
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #862 Poslato: 02. Decembar 2018, 11:22:08 »

Imaš ovdje nešto o tome.
http://www.sveovinu.com/index.php?topic=16.msg44126#msg44126

Dno od 5 mm je sasvim primjereno za tu zapreminu kazana. Parovodnu cijev inače rade u dobrim mjerama. Dužina 3 metra plus oni savijeni dijelovi. Tabarka 2,5 puta veća od zapremine kojom se puni kazan. Kondenzator 10% od zapremine kazana. 
Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
Peps
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #863 Poslato: 02. Decembar 2018, 14:09:06 »

Hvala na odgovoru. Na tako nešto sam i ja mislio da idem
Sačuvana
Stranice: 1 ... 56 57 [58]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.048 sekundi sa 22 upita.