21. Januar 2019, 09:35:41 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 2 [3] 4   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Filteri za filtriranje vina  (Pročitano 74154 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dioda
Osnivač foruma

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 38

Windows XP
Browser:
Firefox 3.6.6

« Odgovor #30 Poslato: 30. Jun 2010, 21:29:44 »

Evo onda za one koji planiraju da koriste metavinsku kiselinu za stabilizaciju, cisto da znaju sta mogu da ocekuju...

Temperatura vina oC                                   Trajanje zastitnog dejstva

0                                                                                               nekoliko godina
10 - 12                                                                                       2 godine
10 - 16                                                                                       18 meseci
10 - 18                                                                                       12 meseci
20                                                                                              3 meseca
25                                                                                              1 mesec
Sačuvana
stankosi
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Starost: 50

Windows NT 6.1
Browser:
Microsoft Internet Explorer 8.0

« Odgovor #31 Poslato: 27. Avgust 2010, 19:44:13 »

Nedavno sam kupio rover pumpu za pretakanje vina BE M 20

i ta ista pumpa se koristi u svim Colombo filterima(sa 6,12 ili 18 filter ploca)

Zanima me da li je moguce i ima li neko od vas iskustva s tim jer sam sad nameran da kupim posebno filter ploce i napravim sam taj filter.
Ovo su te filter ploce izmedju kojih se postavlja filter..

Crvene idu na krajevima a izmedju njih ove bele.Zvao sam u Kragujevcu ali zenska nezna da mi objasni,ili ja slabo kapiram Grin
Sačuvana
strashni
Stariji član

Van mreže Van mreže

Starost: 35

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #32 Poslato: 27. Avgust 2010, 21:11:30 »

obrni, okreni na kraju ce te kostati isto  Wink
Sačuvana

Ne rapravljaj se sa budalom, prvo te spusti na svoj nivo pa te dobije na iskustvo
dariod
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Opera 9.80

« Odgovor #33 Poslato: 27. Avgust 2010, 22:18:26 »

Ta tvoja pumpa moze da se koristi za filter,ali je dvosmerna.Na filteru ,pumpa je jenosmerna,da ne bi se zabunio da dode do suprotno okretanje i vino se muti u talogu.Mozes je uraditi ,ali skoro te isto kosta...
Sačuvana
stankosi
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Firefox 3.6.8

« Odgovor #34 Poslato: 27. Avgust 2010, 23:56:07 »

Sad vise nije vazno dal ce me kostati isto,vec da moze da se napakuje od ovih delova...Kad sam kupovao pumpu nisam razmisljao o filteru.Pumpa je 8200 din,a ove filter ploce su 650 i gumice 350  i to je oko 12 000 i do 22000 koliko kosta  filter sa 6 ploca ima 10 000 din.Neznam sta vredi 10 000 kad su filter ploce i sama pumpa najvredniji na tom filteru. Scratchhead
Sačuvana
strashni
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #35 Poslato: 28. Avgust 2010, 18:29:44 »

moja filozofija je da me bas tih 10000 kostaju zivci a oni mi vrede znatno vise, platim i ne mislim ali opet postujem svaciju domisljatost i vestinu... nekako mi lakse da radim ono sto znam a da platim drugima sto oni znaju da rade i tacka...

bas se spremam da kupim filter sa najvecim brojem ploca i jedino sto cu da uradim je da se informisem gde je najpovoljniji, platim i ne boli me glava...
Sačuvana

Ne rapravljaj se sa budalom, prvo te spusti na svoj nivo pa te dobije na iskustvo
stankosi
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Firefox 3.6.8

« Odgovor #36 Poslato: 31. Avgust 2010, 10:56:50 »

Mislim da se nismo razumeli dobro...Ja jeste da sam pirocanac al nije mi bila namera da ustedim neki dinar i pravim ovaj filter kad sam kupio samo pumpu.Jednostavno nikad mi nije bio potreban filter i zato sam kupio samo pumpu ali sad mi je nesto palo na pamet da prosto nije lose da  imam u podrumu i filter jer nikad se nezna kad ce mi zatrebati.Bio bi luksuz da imam i pumpu i filter pa sam zato pitao dal bi mogao da ja sve to sastavim ako bih nakupovao ove komponenete koje idu uz filter.Mislim da ima mnogo onih koji imaju samo pumpu i  razmisljaju o filteru tako da ce biti interesantno za dvadesetak dana kad budem postavio sliku filtera kojeg budem napravio a bice interesantna i matematika kad budem sve to sracunao... Grin
Sačuvana
stankosi
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.3
Browser:
Firefox 26.0

« Odgovor #37 Poslato: 16. Januar 2014, 10:43:27 »

Posle duzeg razmisljanja dal da kupujem ovaj Colombo filter ili da ga sam satavljam odustao sam od obe varijante i kupio sam jedan slobodno mogu da kazem etno filter za vino.Filter je marke Seitz a filter ploce su 40x40.Trebalo mi je nekoliko dana da ga sredim i osposobim za upotrebu i napokon sam ga juce prikljucio na pumpu.Probao sam doduse sa vodom koju sam povremeno zamucivao raznim glupostima i mogu da kazem da sam prezadovoljan i kolicinom protoka a i kvalitetom filtriranja.Koristio sam jednu plocu i 2 filtera K100 jedino nisam 100% siguran kako se redjaju filteri.Citao sam da se postavljaju naizmenicno i to prvo ide grublja strana filtera prema ulazu pa drugi se postavlja obratno tako da uvek budu okrenute gruba prema grubljoj a ravna(finija strana)prema ravnoj.Zanima me dali je neko imao kontakt sa slicnim filterima i kako se ustvari tacno redjaju filteri izmedju ploca.

Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #38 Poslato: 16. Januar 2014, 16:13:51 »

Kod postavljanja celulozne filter slojnice samo prati logiku da vino ulazi u nju na grubljem dijelu a izlazi na onom glatkom. Tako da ploča za dovod vina oko sebe ima dvije grube „papirne“ strane filtera a ona za odvod vina dvije glatke. Ispada da je uvijek okrenuta grublja strana prema grubljoj i glatka prema glatkoj.
Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
stankosi
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.3
Browser:
Firefox 26.0

« Odgovor #39 Poslato: 27. Januar 2014, 19:47:10 »

Prvi put kad sam isprobao kako funkcionise ovo cudo pogresno sam okrenuo filter uloske ali sam posle toga filtrirao neku manju kolicinu vina i sve je bilo ok.Koristio sam samo 2 filtera i oba su bila zaprljana na gruboj strani sto pokazuje da sam ih pravilno postavio.Sad me zanima gde mogu nabaviti becopad filtere i dijatomejsku zemlju?

Evo posle malog sredjivanja kako sad izgleda moj filter... Smiley

Sačuvana
Koshpa
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Kutina, 45°29'48.87"S, 16°45'58.79"I

Windows NT 6.1
Browser:
Firefox 26.0

« Odgovor #40 Poslato: 29. Januar 2014, 13:46:12 »

Za sta ce ti to?  Smiley
Ona sluzi za naplavne filtere.
Sačuvana

stankosi
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.3
Browser:
Firefox 26.0

« Odgovor #41 Poslato: 30. Januar 2014, 23:30:57 »

Znam da sluzi za naplavne filtere ali ocu ispred ovog cuda da postavim nesto kao naplavni filter pa da vino ide prvo kroz naplavni pa tek posle kroz plocasti,mada moze  da se pusti da infuzorijska zemlja napravi sloj na plocastom filteru pa se na taj nacin moze isfiltrirati veca kolicina vina  Wink
Sačuvana
Koshpa
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Kutina, 45°29'48.87"S, 16°45'58.79"I

Windows NT 6.1
Browser:
Firefox 28.0

« Odgovor #42 Poslato: 25. April 2014, 14:40:44 »

Prvi glas  Scratchhead
Sačuvana

peca50
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Starost: 68

Windows XP
Browser:
Firefox 28.0

« Odgovor #43 Poslato: 25. April 2014, 21:50:37 »

Znam da sluzi za naplavne filtere ali ocu ispred ovog cuda da postavim nesto kao naplavni filter pa da vino ide prvo kroz naplavni pa tek posle kroz plocasti,mada moze  da se pusti da infuzorijska zemlja napravi sloj na plocastom filteru pa se na taj nacin moze isfiltrirati veca kolicina vina  Wink

mislim da neces postici zeljeni efekat. Ubacivanjem infruzoriske zemlje na plocasti filter, vrlo brzo ce doci do zapusavanja. Kod naplavnih filtera, koji koriste infruzorisku zemlju za filtriranje, dozator koji je u sklopu filtera stalno ubacuje infruzorisku zelju sa vinom i tako osvezava naplavni sloj i njegovu propusnost, sve dok nedodje do totalnog zagusenja. Pokusaj da improvizujes naplavni filter, tako sto ces u platnenu vrecu (od amerikan platna), sipati mesavinu vina i infuzoriske zemlje, na taj nacin ces dobiti grubo filtriranje, ali je to za hobi proizvodnju, jer je mali ucinak.
Sačuvana

Sve sto trazim od vina je da uzivam u njemu!
Hemingvej
stankosi
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #44 Poslato: 06. Septembar 2014, 17:10:18 »

To mi je palo na pamet jer jedan prijatelj  vec duze vreme filtrira na taj nacin i kaze da isfiltrira mnogo vecu kolicinu vina od kad koristi dijatomejsku zemlju.Ja sa 2 filter ploce 40x40 bez problema propustim 300 l vina tako da sam odustao od te ideje.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.024 sekundi sa 21 upita.