11. Decembar 2018, 12:08:57 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: [1] 2 3   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Destilator za destilovanu vodu  (Pročitano 17696 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
armin1
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 43

JEDNOM CU BITI NAJBOLJI

Windows XP
Browser:
Safari

« Poslato: 06. Novembar 2013, 23:16:09 »

u planu mi je pravljenje jednog automaskog destilatora za destilovanu vodu. interesuje me ima li  ko kakvu skicu ili gotovo resenje da ne izmisljam toplu vodu. Znam da cete mi reci da palim  vatru pod kazan al mi je to neprakticno jer je kazan od  260 litara pa...

mislio sam uzeti prohromsko bure za boiler, negde na  sredini postaviti ulaz za vodu i na taj ulaz postaviti ventil od vodokotlica. na taj nacin kako  nivo  vode opadne  automatski bi se otvorio ventil i  dopunio. sad mozda ima boljih resenja pa slobodno pisite
Sačuvana

IMA TU NECEGA
Obradovicm
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #1 Poslato: 07. Novembar 2013, 09:51:39 »

Možda bi ti bio problem sa gumicama jer je malo vruće  Smiley  Obično se do 80C na reduktorima koriste gumeni semerinzi, a preko toga silikonski.
Ne znam koliko ti destilovane treba, ali evo nekih kućnih varijanti, može i na šporetu:
Destilator  Laugh
Sačuvana
armin1
Zlatni član

Van mreže Van mreže

JEDNOM CU BITI NAJBOLJI

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #2 Poslato: 08. Novembar 2013, 00:22:30 »

ne odgovarju mi  takve verzije jer moram biti  kraj njuh dok rade, pa  gasiti otvarti, dovati vodu ... ma treba mi automatski
Sačuvana

IMA TU NECEGA
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #3 Poslato: 08. Novembar 2013, 22:11:09 »

Najbolja rješenja su najčešće i jako jednostavna. Sve isto u sistemu i režimu rada kao kod kazana za rakiju, samo što ćeš promijeniti nivo postavljene tabarke. Namjestiti je tako da nivo vode bude u istom nivou kao tečnost u kazanu. Samo još treba dodatno spojiti jednom cijevi sa vrha tabarke na dno kazana, da napraviš sistem spojenih posuda. Topla voda iz tabarke ti dopunjava kazan u radu, a dotok vode u tabarku u stvari podešava cijeli sistem rada. Priliv te vode bi trebao biti isti ili za nijansu veći od brzine izlaza na luli kazana. Nešto debljim materijalom i sporijom destilacijom ne remetiš i ne prekidaš samu destilaciju sipanjem hladne vode (ova topla je negdje oko 78 stepeni) a višak dolazne vode ionako ide van tabarke u kanalizaciju kao i kod kazana za rakiju. "Patentiraš" ga kao "automatski" destilator vode.  Smiley
Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
armin1
Zlatni član

Van mreže Van mreže

JEDNOM CU BITI NAJBOLJI

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #4 Poslato: 08. Novembar 2013, 22:23:09 »

pazi kad je ovo  stvarno genijalno, a  pitao sam se kako da iskoristim  toplu vodu u tabarci, pa sam na kraju od tog dela odustao jer sam se dosetio ovog ventila. pravim ovih dana jedan takva destilator od expres lonca i kojecega pa javljam kakvi su rezultati.

inace na kazanu jos uvek nemam usipni otvor tako da moram  rastvaljati kapak i  pravodnu pri svakom dotakanju i to mi ide malo na zivce, a jos kad dodam da destilovana sporooooo curi, ma potrosim po  7 8 sati za 100 litara. definitvno mi se ne mili da radim na kazanu vec cu  naraviti poseban destilator samo  za destilovanu vodu
Sačuvana

IMA TU NECEGA
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #5 Poslato: 08. Novembar 2013, 22:31:26 »

Ne znam da li si me razumio, a nisam siguran ni da sam ja tebe. Upravo sam ti i govorio kako da napraviš destilator za vodu od neke priručne posude...expres lonca i sl.
Sačuvana

U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
armin1
Zlatni član

Van mreže Van mreže

JEDNOM CU BITI NAJBOLJI

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #6 Poslato: 08. Novembar 2013, 22:44:47 »

da da,  upravo od exres lonca cu i praviti
Sačuvana

IMA TU NECEGA
tatkodvd
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 25.0

« Odgovor #7 Poslato: 11. Novembar 2013, 18:34:57 »

....i mene ovo interesuje nebi bilo loše da neko postavi slike.
Sačuvana

Budimo dobri domaćini
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #8 Poslato: 11. Novembar 2013, 18:41:52 »

Nema slika, samo lična prezentacija najvjerovatnije funkcionalnog i dobrog rješenja. Ako te ne mrzi nacrtaj i postaviti crtež na osnovu elemenata koji su dati pa je možemo prokomentarisati ili korigovati.  
Sačuvana

tatkodvd
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 25.0

« Odgovor #9 Poslato: 11. Novembar 2013, 19:03:02 »

Ma ideja je genijalna Thumb, reko samo lakše bi bilo kad bi bila bar neka slika od čeka početi tj konstrukciono rešenje. Valjda ću smisliti nešto.
Sačuvana

Budimo dobri domaćini
armin1
Zlatni član

Van mreže Van mreže

JEDNOM CU BITI NAJBOLJI

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #10 Poslato: 11. Novembar 2013, 20:49:12 »

meni  sutra stize expres lonac od 13 litara, a idem  do  grada pa cu kupiti i bakarnih  cevi za kondenzator i onda jos par dana i bice nparvljen pa cu  ga islikati i prikazati. na prvom  modelu obicno  bude nedostataka   u dimenzionom smislu tako da cu   bar ostalima koji zele napraviti  pomoci  sa kometarima i svetima sta da izmene u  odnosu na model 1.0
Sačuvana

IMA TU NECEGA
armin1
Zlatni član

Van mreže Van mreže

JEDNOM CU BITI NAJBOLJI

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #11 Poslato: 11. Novembar 2013, 22:39:28 »

nego ima li kakvog proracuna za tabarku za hladjenje da ne bih odokativnom metodom dolazio do resenja  :'( jer cu tako verovatno utrefiti iz petog pokusaja
Sačuvana

IMA TU NECEGA
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #12 Poslato: 11. Novembar 2013, 22:47:47 »

Probaj sa proporcijom 1:3-3,5 u odnosu na zapreminu vode u destilatoru. Trebalo bi da bude visoka a uska kako bi se ispunila oba uslova, i maksimalna temperatura na vrhu i potpuna kondenzacija. Ostalo je isto kao i kod tabarke za rakiju. Zapremina spiralne cijevi (kondenzatora) je 4 do 5% zapremine tabarke. Ta cijev ne smije da bude uža od 8 mm, da sistem ne bi "povratio". Ne bi upšte bilo loše, ako je već praviš, da ima oblik obrnute kace. Na dnu šira, a na vrhu uža.
Sačuvana

armin1
Zlatni član

Van mreže Van mreže

JEDNOM CU BITI NAJBOLJI

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #13 Poslato: 11. Novembar 2013, 23:10:23 »

ovako nesto   
Sačuvana

IMA TU NECEGA
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #14 Poslato: 11. Novembar 2013, 23:22:27 »

Upravo tako samo obe crvene linije stavi u približno istu ravninu, a plavu van tabarke da se ne grije. Možeš i neki ventil (česmu) na ovaj odvod sa tabarke prema destilatoru. Tu imaš dvije varijante za kontinuitet u radu ove destilacije. Da u startu zatvorenim ventilom na česmi imaš nešto veći nivo vode u destilatoru. Kada voda nešto padne u nivou a destilacijom se zagrije voda u tabarci onda tek malo otvaraš ventil i puštaš toplu vodu. Drugi način je da ne zatvaraš česmu do kraja nego da pustiš da ti sistem u startu „trokira“ dok se ne zagrije voda na vrhu tabarke i nakon toga imaš kontinuitet u radu.
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.015 sekundi sa 21 upita.