16. Januar 2019, 21:42:47 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: [1] 2 3 4   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Grejač za PVC kapice  (Pročitano 44614 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
macak
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 48

Windows XP
Browser:
Microsoft Internet Explorer 6.0

« Poslato: 13. Novembar 2008, 22:24:17 »

molim vas da mi pomognete. Zelim da  flasiram manju kolicinu vina plutanim cepovima, a preko toga da stavim PVC kapice sa folijom. Amater sam te me interesuje kako se koriste PVC kapice za flase, tj. da li se lijepe ili postoji neka druga tehnologija.
Sačuvana
dioda
Osnivač foruma

Van mreže Van mreže

Starost: 38

Windows XP
Browser:
Firefox 3.0.3

« Odgovor #1 Poslato: 13. Novembar 2008, 22:28:02 »

Pozdrav macak i dobrodosao na forum!

Sto se kapica tice procedura je jednostavna. Izradjuju se od termoskupljajuce folije tako da ih samo treba staviti blizu izvora toplote i one se same skupe oko grlica. Ja konkretno koristim "uradi sam" spravicu koja je napravljena os spiralno savijenog grejaca za bojler u kuhinji, mislim da je Gorenje Tiki ili tako nesto. Ukljucis grejac i kada postigne temperaturu samo na kratko gurnes grlic sa kapicom u njega i to je to...
Sačuvana
macak
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Starost: 48

Windows XP
Browser:

« Odgovor #2 Poslato: 14. Novembar 2008, 10:52:27 »

Hvala puno. Veoma mi je drago da postoji ovako jedan dobar forum u kojem clanovi svim srcem zele da pomognu drugim koji zele da se bave proizvodnjom vina, a ne cuvaju recepte i trikove kao nesto sveto. 
Sačuvana
Peđa
Gost
« Odgovor #3 Poslato: 14. Novembar 2008, 12:52:34 »

Dioda, taj "uradi sam" sistem se i prodaje kao "mašina".  Cheesy
Čak su mu i smislili ime "FEN ZA PVC KAPICE",  i prodaje se od 150-200 evra, u zavisnosti od toga da li je stojeći ili ležeći.
Sačuvana
dioda
Osnivač foruma

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 3.0.3

« Odgovor #4 Poslato: 14. Novembar 2008, 13:52:28 »

Auu, ovaj moj "model" kosta par stotina dinara Grin

Evo ga grejac (cip je li ti poznata slika Grin), mislim da ne kosta vise od 5 evrica... Treba jos metar kabla sa prekidacem i neko postolje, za to se sami snadjite whistlefly

Bitno je samo da postolje napravite tako da grlic bude u centru spirale i da slucajno kapica ne dodirne grejac jer ce progoreti...
Sačuvana
cip
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Starost: 60

Windows XP
Browser:

« Odgovor #5 Poslato: 14. Novembar 2008, 19:04:30 »

Evo ga grejac (cip je li ti poznata slika ?) Thumb
Bravo dioda. Drago mi je da moje fotografije posluze i za ovako nesto.    Roll Eyes Moj model se malo razlikuje  Wink  Ako se uzme samo grejac pojavljuju se problemi Huh?  Scratchhead  Da li je temperatura dobra?  Huh? koliko sekundi treba da stoji kapica unutar grejaca?   Scratchhead Da li ce kapica da dodirne grejac itd.itd.   Shocked  Ja sam pokusao da napravim to malo komplikovanije sa nadom da ce biti manje problema. Huh? Ali narod nije dzaba izmislio jednu poslovicu:sto ne platis na mostu platices na cupriji.  Thumb  Naime  ja sam grejac zalio u samotno brasno. Onda sam morao taj grejac  da stavim na nosac stubne busilice da bih iamo bolje vodjenje prilikom stavljanja flase,  i na kraju sam ugradio i termostat koji ukljucuje i iskljucuje grejac odnosno regulise temperaturu na koju kapica treba da bude izlozena.  dohfly Rezultati prilikom prvih proba su zadovoljavajuci  8) Ali za sada ne mogu da dam preporuku za moj model dok ne uradim prvu seriju flasiranja. Nadam se da ce to biti u toku sledecih 10 dana Smiley 
Sačuvana
darko
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Starost: 45

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #6 Poslato: 14. Novembar 2008, 19:30:57 »

mislim da je najprostiji nacin skupljanja kapica fenom za skidanje farbe u woby hausu je oko 10e jos ni jednu kapicu nisam progoreo  a i veoma brzo ide
Sačuvana

dioda
Osnivač foruma

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 3.0.4

« Odgovor #7 Poslato: 15. Novembar 2008, 09:39:17 »

Cip druze, vidim da si se ti ozbiljnije posvetio problemu, samotno brasno, termostat - tu nema greske Smiley
Ja sam to odradio najprostije, samo grejac na nosacu i radi...

darko, da li ti se desi da fenom ugrejes vise sa jedne strane pa da se kapica deformise?
Sačuvana
cip
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:

« Odgovor #8 Poslato: 15. Novembar 2008, 17:57:31 »

Definitivno sam odustao od eksperimentisanja. Fen za skidanje farbe je super. Ja sam kupio neki koji ima termoregulator  i kada ga dobro podesim feniranje kapice traje 5-15sekundi. Nem agreski, nema pregrevanja, nema skarta.
Preporucujem.
Sačuvana
Peđa
Gost
« Odgovor #9 Poslato: 16. Novembar 2008, 01:05:06 »

Vrati se na grejač.  Smiley Brže je.
Kad se grejač dobro zagreje (a rešen je problem centriranja flaša), flašu gurneš u grejač i izvadiš je. Jedna flaša za manje od sekunde.

Zaista pokušaj da odradiš prototip toga, napravi neko postolje od inoxa i eto ti proizvodnje.
U Vršcu ima jedan profesor elektrotehnike, on to pravi. Pojavljuje se na sajmovima i degustacijama vina i prodaje po 150 evra. Ja sam proletos kupio, sa popustom  whistlefly, i platio 10 000 din.
Kad budem imao vremena slikaću ga, pa ću postaviti sliku da vidiš kako izgleda.
Sačuvana
aleck
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Firefox 3.0.4

« Odgovor #10 Poslato: 10. Decembar 2008, 22:45:29 »

Auu, ovaj moj "model" kosta par stotina dinara Grin
Evo ga grejac (cip je li ti poznata slika Grin), mislim da ne kosta vise od 5 evrica... Treba jos metar kabla sa prekidacem i neko postolje, za to se sami snadjite whistlefly
Bitno je samo da postolje napravite tako da grlic bude u centru spirale i da slucajno kapica ne dodirne grejac jer ce progoreti...

Odličan uradi-sam pristup. A je l' radiš ti ovo i po narudžbi, treba mi jedna za narednu nedelju? Smiley

Bez zezanja - ne znam sam da uradim, a ne bih da nabadam sa kablovima, prekidačima, izolacijom i sličnim. Ovo tako što je na slici plus zalemiš okolo neki termoizolacioni oklop (tipa sijaličnog grla ili lampe, taj oblik) da ne može slučajno da se dodirne grejač i to bi bilo sjajno.
Sačuvana

AV
Biću vinar kad porastem.
dioda
Osnivač foruma

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 3.0.4

« Odgovor #11 Poslato: 11. Decembar 2008, 09:29:54 »

aleck, na zalost ne bavim se prodajom svojih rukotvorina Cheesy
Pokusaj sam, nije nikakav problem! Uzmi gredu (10x10) od pola metra, ukucaj letvice tako da napravis od njih vodjice za flasu i onda ti samo ostaje da napravis nosac za grejac i postavis ga na odgovarajucu visinu, tako da je grlic flase u sredini grejaca... Uzm parce lima, probusi na njemu rupe i pomocu srafova ucvrsti grejac, kada to odradis drugim srafom ucvrsti lim za ceonu stranu grede i dovidjenja, gotova "masina" whistlefly

Gredu stavis na naki sto i samo sankas flase po njoj (naravno u horizontalnom polozaju)
Sačuvana
aleck
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows Server 2003
Browser:
Firefox 3.0.4

« Odgovor #12 Poslato: 11. Decembar 2008, 11:26:51 »

Pokusaj sam, nije nikakav problem! Uzmi gredu (10x10) od pola metra, ukucaj letvice tako da napravis od njih vodjice za flasu i onda ti samo ostaje da napravis nosac za grejac i postavis ga na odgovarajucu visinu, tako da je grlic flase u sredini grejaca... Uzm parce lima, probusi na njemu rupe i pomocu srafova ucvrsti grejac, kada to odradis drugim srafom ucvrsti lim za ceonu stranu grede i dovidjenja, gotova "masina" whistlefly
Gredu stavis na naki sto i samo sankas flase po njoj (naravno u horizontalnom polozaju)

E stvarno...kad sad i ovo dovučem sa buvljaka pa krenem da sklapam kući, ima žena definitivno da me utepa. Smiley Foto studio što sam vršljao i seckao je istrpela (reflektor za baštu, metalni držač, kartonske kutije, hamer i paus), sad kad krenem sa daskama i grejačima...qq & ll.

Na onoj slici krajevi su goli - kako si to vezao kablovima? Izoluje se običnom izolir trakom?
Sačuvana

AV
Biću vinar kad porastem.
dioda
Osnivač foruma

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 3.0.4

« Odgovor #13 Poslato: 11. Decembar 2008, 13:59:03 »

Citat
Na onoj slici krajevi su goli - kako si to vezao kablovima? Izoluje se običnom izolir trakom?

Imas one "stopice" koje se stave na zice u kablu i samo se navuku na kontakte na grejacu, cip ce ti to strucnije objasniti Smiley
Kod neme je izolirka stavljena i ne topi se jer tu oko kontakta i nije bas visoka temperatura, opet ce cip pojasniti Cheesy
Sačuvana
cip
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:

« Odgovor #14 Poslato: 11. Decembar 2008, 17:42:03 »

Aleck: Nema potrebe da se mucis sa eksperimentisanjem. Kao sto sam vec ranije predlozio najbolji je fen za skidanje farbe. Toliko je brz, precizan, bez greske i skarta.... Iskreno preporucujem.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.019 sekundi sa 21 upita.