22. Februar 2019, 01:29:18 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 [2] 3 4 ... 9   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Kako lijeciti rakiju  (Pročitano 103478 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Milosmd
Stariji član

Van mreže Van mreže

Starost: 27

Windows XP
Browser:
Microsoft Internet Explorer 8.0

« Odgovor #15 Poslato: 04. Maj 2011, 18:39:19 »

imam problem sa rakijom od jabuke . Zadnju jabuku koju sam ubrao izmuljao sam je i stavio u plasticnu kacu povezao odozgo  negde u decembru ne secam se tacno kad  sigurno zanam da je vrela jer sam cuo mehurice i kad sam negde u martu probao da je ispecem dobio sam rakiju cudnog mirisa i ukusa skoro da ne moze da se pije i zelenkaste boje od kazana je izasla oko 10 tak  litar 10 gradi . sada ne znam sta da radim da li postoji neki postupak da se eliminise ovaj los ukus i miris . unapred hvala                     

da li je ova rakija koju sam ispekao i koja je zelenkaste boje  upotrebljiva .
Sačuvana
peca50
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 68

Windows XP
Browser:
Firefox 3.6.17

« Odgovor #16 Poslato: 04. Maj 2011, 20:32:12 »

Rakija jeste upotrebljiva, nije otrovna. Neprijatna je i na ukusu a i na mirisu. Jedini lek je da sacekas prve sljive koje stignu, a mozda najbolje da to bude dzenarika, skupis jednu lepu kolicinu, pustis da prevri, pa onda u kazan uporedo sa prevrelom dzenarikom sipas tu rakiju da se predestilise, a dotle je ovremeno provetravaj i nemoj da bude u punom sudu.
Sačuvana

Sve sto trazim od vina je da uzivam u njemu!
Hemingvej
Milosmd
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #17 Poslato: 05. Maj 2011, 17:35:59 »

to sam i nameravao  hvala na odgovoru
Sačuvana
peca50
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 4.0.1

« Odgovor #18 Poslato: 06. Maj 2011, 23:00:00 »

to sam i nameravao  hvala na odgovoru
i ako te nemrzi i nezaboravis, napisi kad to odradis sta si dobio i dali je uspelo. takodje bih voleo da cujem i ostale na ostalim temama o resavanju problema popravke promasaja i nedostataka alkoholnih pica. Tako cemo saznati dali neke primenjene mere i sredstva imaju uspeha u dobijenom, popravljenom, boljem proizvodu!
Sačuvana

Hemingvej
lovranski
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:

« Odgovor #19 Poslato: 07. Maj 2011, 00:05:40 »

evo prije godinu dana sam pisao na forumu s namjerom da popravim rakiju koja je imala malo metalni okus. glavni problem je bio u čiščenju hladione cijevi u koju se nakupilo patočnih ulja i onda je to prelazilo u destilat.
od tada poslje svaka tri kotla/kazana perem sodom i toplom vodom i razlika se osijeti a pogotovo prilikom prepeka okusno je jabukovača na početku imala manju aromu ali kasnije se ista popravila tako da je bila solidne kvalitete.
Sačuvana
Milosmd
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:

« Odgovor #20 Poslato: 07. Maj 2011, 17:26:05 »

napisacu sigurno
Sačuvana
darko09
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Opera 9.80

« Odgovor #21 Poslato: 14. Septembar 2011, 09:28:53 »

Prekjučer sam ispekao kotao koma od kruške . Kom je mirisao na ocat  a kruške su u kaci stajale 2 tjedna . Prije mi se nije dalo peći zbog vrućina . Rakija koju sam dobio imala je jak miris na oho ljepilo . Jučer sam je prepekao i miris oho ljepila je u potpunosti nestao . Bacio sam malo više prvenca . Okus je dobar ali mirisa nema nikakvog , kao votka .
Sačuvana
Kratkoglavi
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Starost: 43

Ako kaniš pobjediti nemoj izgubiti

Windows 2000
Browser:
Opera 9.80

« Odgovor #22 Poslato: 14. Septembar 2011, 18:33:13 »

Visoka t fermentacije
Sačuvana
peca50
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 3.6.22

« Odgovor #23 Poslato: 14. Septembar 2011, 22:45:34 »

Prekjučer sam ispekao kotao koma od kruške . Kom je mirisao na ocat  a kruške su u kaci stajale 2 tjedna . Prije mi se nije dalo peći zbog vrućina . Rakija koju sam dobio imala je jak miris na oho ljepilo . Jučer sam je prepekao i miris oho ljepila je u potpunosti nestao . Bacio sam malo više prvenca . Okus je dobar ali mirisa nema nikakvog , kao votka .

pošto si izgubio aromu neostaje ti ništa drugo, ako si u mogućnosti, nego da u tu istu dobijenu rakiju potopiš zrele zdrave plodove kruške, da odstoji oko 7 dana pa da ponovo odradiš destilaciju iste rakije, ali u kazan stavi i kruške koje su ti bile u rakiji.
Sačuvana

Hemingvej
darko09
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Opera 9.80

« Odgovor #24 Poslato: 15. Septembar 2011, 08:13:07 »

Već sam stavio suhe kruške u rakiju pa ću vidjeti za tjedan dana što ću imati.
Sačuvana
kazanpasa
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Safari

« Odgovor #25 Poslato: 15. Septembar 2011, 09:11:20 »

Ako je nepopijes do tad?Ja sam prije 20-ak dana uhvatio oko 4 L ljepe  (preljepe)rakije od suhi grozdjica.Dosad mi je ostalo oko 1 Litra,a svasta sam planirao s njom.Ha ha ha
Sačuvana

Osim pameti sve se može odglumiti.
darko09
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Opera 9.80

« Odgovor #26 Poslato: 15. Septembar 2011, 12:10:51 »

Ako je nepopijes do tad?Ja sam prije 20-ak dana uhvatio oko 4 L ljepe  (preljepe)rakije od suhi grozdjica.Dosad mi je ostalo oko 1 Litra,a svasta sam planirao s njom.Ha ha ha

Ha , ha . Jesi me pogodio . Znaš da ozbiljno razmišljam da je danas s društvom degustiram . Više glava ( grla ) zna više od jedne.
Sačuvana
Milosmd
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:

« Odgovor #27 Poslato: 15. Septembar 2011, 19:05:41 »

i ako te nemrzi i nezaboravis, napisi kad to odradis sta si dobio i dali je uspelo. takodje bih voleo da cujem i ostale na ostalim temama o resavanju problema popravke promasaja i nedostataka alkoholnih pica. Tako cemo saznati dali neke primenjene mere i sredstva imaju uspeha u dobijenom, popravljenom, boljem proizvodu!

ispekao  i ispala je odlicna
Sačuvana
darko09
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Opera 9.80

« Odgovor #28 Poslato: 16. Septembar 2011, 14:10:00 »

ispekao  i ispala je odlicna

Jučer smo je probali iako je stara tek 3 dana i preporuka je degustatora da je ostavim jer nema potrebe da je opet prepečem . Ja nisam baš zadovoljan mirisom ali nek stoji.
Sačuvana
kazanpasa
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Safari

« Odgovor #29 Poslato: 17. Septembar 2011, 00:01:56 »

Ja sam primjetio da kad novu rakiju pretocim i procjedim kroz krpu nekoliko puta u roku tjedan dana da ona izgubi ostrinu i vise lici na rakiju koja je odlezala.Napravim ju za neposrednu upotrebu.
Sačuvana

Osim pameti sve se može odglumiti.
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 9   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.022 sekundi sa 21 upita.