21. Januar 2019, 08:13:23 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Pumpe za pretakanje vina, kljuka...  (Pročitano 80160 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
reggacci
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #75 Poslato: 07. Decembar 2014, 18:44:47 »

Ne druze, moja namera nije to nego ja samo pratim,ovaj forum i tekstove i ucim ali sa rezervom ono sto ne znam ima toga sto ti jako lepo vodis i konstatujes, ali ima tvoje potrebe da sve znas,pa na kraju i dajes ljudima pogresne savete i informacije,naglasavam ne svugde ali naginjes ka tome.
TO ti svedoci i to da hoces sa mnom ,da vodis polemiku, oko necega cime se ja bavim vec dvadeset godina .
A namera mi nije bila losa ,moras priznati!!!
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #76 Poslato: 07. Decembar 2014, 19:06:36 »

I hajde sada za nešto čim se baviš dvadeset godina, a rekao bih da nisi imao kada nakupiti toliko, Cheesy ...

...reci jel centrifugalna pumpa može gurati gustu voćnu kašu, kada njena konstrukcija, moje lično iskustvo i najveći svjetski proizvođači tvrde da ne može. I još reci ako je na ovoj pumpi sa posljednje slike jedna cijev ulaz a druga izlaz je li to centrifugalna pumpa ili nešto drugo. Ako ne odgovoriš potpuno tačno, a zbog dvadeset godišnjeg iskustva bi morao, smatrat ću sve ovo šarlatanstvom i trolanjem.  
Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #77 Poslato: 07. Decembar 2014, 20:27:15 »

Kada i ako odgovoriš možeš pisati dalje, one uvrede i gluposti koje si pisao sam kao što vidiš brisao, pa ću i drugi put.
Citat
... budes li jos nesto izbrisao nekomuniciram, vise po ovom pitanju sa tobom...
Nisi me shvatio nije samo sa mnom nego uopšte na forumu. Ne možeš se služiti uvredama, i jeftinim trikovima izbjegavati argumentovan odgovor i činjenice, nakon svog ovog palamućenja. Kada naučiš lekciju drugi put se nećeš upuštati u priču bez ikakvog osnova.
Sačuvana

U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
reggacci
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #78 Poslato: 07. Decembar 2014, 20:57:40 »

pa jeli shvatas sta si napisao,nije centrifugalna nego, rotaciona sve su one rotacione i puzne i krilne i zupcaste itd
na slici je centrifugalna pumpa sa ubacenim impelerom,
to sto si negde procitao da nemogu raditi pod manjim obrtajima ,i da nemogu biti samousisne je tvoj problem bas nasuprot morao sam smanjiti obrtaje posto impeler dotice stator pumpe,
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #79 Poslato: 07. Decembar 2014, 21:16:57 »

Normalno da jesu sve tri rotacione, to nije niko ni sporio, ali samo je jedna centrifugalna a ove dvije nisu.
Ne radi se uopšte o broju obrtaja, to nije bitno za ovu priču, Radi se o načinu na koji pumpaju materijal i na koji stvaraju pritisak. Već sam napisao iznad pa da ne ponavljam sve ... ova na zadnjoj slici nije centrifugalna a jeste rotaciona, jer rotor ne pravi centrifugalno ubrzanje sa stvaranjem pod i nad pritiska na različiti mjestima u zoni rotora nego samo gura materijal do slijedećeg otvora. Bez obzira kojom brzinom radi. Pritisak se stvara masom materijala zbog guranja a ne zbog velikog ubrzanja pri kretanju mase od centra prema krajevima rotacije.
Sačuvana

reggacci
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #80 Poslato: 07. Decembar 2014, 21:30:19 »

sada kako stoji nije,ali nije rotaciona nego se moze reci da je volumetrijska
princip koji opisujes je tacan ali nije tacno da nemoze raditi navedene stvari sutra cu ti uslikati pumpu sa krutim rotorom prohromskim koja radi po principu centrifuge a gura sir i pavlaku npr samo je oblik radnog kola modifikovan
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #81 Poslato: 07. Decembar 2014, 21:52:26 »

Volumetrijska-potisna i jeste baš zbog ovog guranja za razliku od centrifugalnog ubrzanja. Za rotaciono je vidljivo da jeste jer je isto tako očigledno da u toj nekoj podjeli klipna sigurno nije.
Ma ne sporim da ne može gurati nešto manje gusto i više kompaktno, tečnije, naročito uz neke korekcije, ali kljuk bi mogla samo djelimično, naročito svježi nefermentirani, dok ima dovoljno šire a kasnije nikako. Jedino da joj dodaješ novu vodu što je ovdje neprihvatljivo.
Sačuvana

reggacci
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #82 Poslato: 08. Decembar 2014, 09:05:50 »

Otvori ovo i nadji centrifugalne pumpe i sve ce ti biti jasno, da ti bude lakse nadji centrifugalne pumpe sa prstenastom kliznom zaptivkom, ove centrifugalne pumpe se  primenjuju  kod visoke viskoznosti ili ako se nalaze čestice metala u medijumu.

PS.Ja samo kod izrade koristim tudje znanje,naravno pre toga sam morao kupiti jednu da pogledam izvedbu

Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #83 Poslato: 08. Decembar 2014, 10:25:53 »

Hajde da napokon prekinemo ovu neutemeljenu praznu priču koja od samog početka nije imala nikakvog smisla, a kamo li sada. Da si to mogao do sada bi mi već pokazao bar samo jednu centifugalnu i njene karakteristike, u smislu materijala koji može transportovati, i dokazao njenu primjenjivost kod voćnog kljuka o kome se pričalo.
Sačuvana

bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #84 Poslato: 09. Decembar 2014, 18:08:32 »

@Reggacci, ispucao si na ovoj temi sve bonuse mlaćenja prazne slame, pričom bez ikakvog utemeljenja. Ne pokušavaj jer ne može više tako, a ono što bi ti jedino moglo proći na ovoj temi je link do centrifugalne pumpe koja ima karakteristiku da je predviđena za transport materijala velike viskoznosti. Kakav je inače bilo koji nefermentisani kljuk, pa konkretno i onaj od dunje. Oznaku za viskoznost možeš prepoznati po njenim mjernim jedinicama mPas, a sve ispod 10.000 je neprihvatljivo. Radi upoređenja med ima viskoznost od 2.000-10.000, kečap 50.000 do 100.000, svi namazi i paste preko 250.000... a zupčaste pumpe mogu raditi i na nekih 1.000.000 mPas pa opet nisu najpogodnije za ono o čemu sam u stvari i pričao, za kljuk od dunje kao nehomogen materijal za izrazito tvrdim česticama. Dakle, ne može ono da se praviš da ne razumiješ šta piše, i ništa šuplja priča i prodavanje magle, samo konkretno i sa vjerodostojnim karakteristikama.
Sačuvana

Boris.mk
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #85 Poslato: 27. Januar 2015, 23:48:52 »

Staje, faliosam vam? eve me: Grin
Otvori ovo i nadji centrifugalne pumpe i sve ce ti biti jasno, da ti bude lakse nadji centrifugalne pumpe sa prstenastom kliznom zaptivkom, ove centrifugalne pumpe se  primenjuju  kod visoke viskoznosti ili ako se nalaze čestice metala u medijumu.

PS.Ja samo kod izrade koristim tudje znanje,naravno pre toga sam morao kupiti jednu da pogledam izvedbu

Vrlo interesantne komentare sa oba ucesnika u diskusuju ali:

Pravila su jasna, za manje viskoznosti centrifugalna mumpa, dali ce radno kolo(rotor) biti gumen, elipsovidni,inoks, sve zavisi od cega guras i koja je viskoznost u sustini to je i direktno koji je otpor onoga sto guras
 za kljuk, najcesce, volumetriske (elipsovidno radno kolo sa lopaticom za dodavanje ,izdizanje stvaranje potiska, za jos jace viskoznosti, zupcaste  ili zavojne, oko ono da gospodin uradio sebo pumpu, ma daj, ne isplatise,pumpu koju si radio od prilike je sa rotorom T120, ili kapacitetom od 5000 do 17000l/cas, bas se i ne vidi, ali mislim da imas el motor od prilike od 4kw(nevidise dobro, za taj gumeni rotor trebati sami 1.1kw, oko ono kako si reko prstenasti kliznom zaptivkom, to ti je MEHANICKI ZAPTIVAC, I NIJE nista specijalno i povezano sa pumpom vec sa zastitom motora posle simeringa i radnog kola gde nema velike osovine vec ima sanse da kad ti propusti simering tecnost dodze u dodir sa elektromotora., najcesce su grafitne jeftinije ali im ai karbonskih, gde cena  varira od 70e za graiftnih do 200e za karbonskih ITN, i ja se cesto sporim oko necega za bistricom, ali ovo tvoje nema blage veze Smiley(pumpu koji toliko si nahvalio kosta najvise 700e ako je zembeli, ili do 900e ako je enovenata i to sa varijatorom
Sačuvana
Boris.mk
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #86 Poslato: 28. Januar 2015, 00:09:40 »

Uf sad sam skinuo sliku, druze taj gumeni rotor ce ti trajati 10 dana i to  u radi a ne na suhom, zato sto ti je unutrasnjost pregruba, druga zamerka, nevidim komnadni deo, posto vidim da je motor trofazni i skoro sam siguran da je preveliki, treba ti i velika kolica za njega, trece  kapacitet ce ti se drasticno namaliti zbog manjka krlca na gumenom rotoru mislim  da su samo 8, jos vaznije, udarni dio, primer, odes levo pa hoces desno, normlano trebati dobar greben za levo i desno svakako i dobar bimetal zbog toga sto ce ti motor povlaciti enormno vise snage zbog prekrsenja krilaca kad ides sa jednog  u drugog smera.
Zajebi, kupi sebi pumpu i nemj prodavati to imaces problema.JOs ne vidim Varijator za smanjenje obrtaja, frekventna regilacija ne dolazi u obzir zato sto je preskupo
Ja te naruzih sad mi zao ali dobro poznajem opremu, pumpe muljace jos bolje prese od obicnih mehanickih, pneumatskih pa do inertnih,,
Izvini jos jednom Smiley
Sačuvana
duhovitiduh
Stariji član

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Windows XP
Browser:
Firefox 35.0

« Odgovor #87 Poslato: 28. Januar 2015, 15:13:36 »

Tjah, mislio sam da je ovo mesto gde može da se podeli znanje koje nekome može da koristi. Nažalost, ljudske slabosti se pokazuju u punom zamahu, pre svega diletantizam i poluznanje, bez obzira na "godine rada".
Moj mali doprinos u vezi sa temom je da pumpu za pretakanje voćnog kljuka nisam kupio jer razmišljam, analiziram i upoređujem. Nameravao sam da napravim peristaltičku pumpu kupujući posebno crevo, ali se dvoumim da li da je napravim ili kupim membransku pumpu koja se pogoni vazduhom pod pritiskom. Razumem prednosti i mane ove dve varijante, kao i uporedne cene, s tim da membranska zahteva posebnu jedinicu - kompresor odgovarajućeg kapaciteta.
Da li neko ima iskustva sa pumpanjem svežeg pasiranog, bez koštica, voćnog kljuka (šljiva, kajsija, višnja i slično) u slučaju peristaltičke i membranske pumpe? Moć usisavanja, max veličina čvrstih elemenata u mediju koji pumpa, podrška dobavljača itd.
peristaltička - https://www.youtube.com/watch?v=lYNfjwNYz9w
membranska - https://www.youtube.com/watch?v=Y6To-bgL4GE
Sačuvana

Okreni, obrni, opet ti je donji deo leđa pozadi.
armin1
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Starost: 43

JEDNOM CU BITI NAJBOLJI

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #88 Poslato: 15. Februar 2015, 19:46:02 »

evo da  se  i ja  mlo  pohvalim.  koncno  posle  par  godina  kupio  sam i ja jednu  pumpu koja  ce mi  nadam  se  olaksati  rad u pitanju  je  austriska pumpa model cp800  http://www.monopumps.com.au/en-NZ/webfm_send/1077

i da  za sve one  koji  misle da bi  neka   druga  i mogla  raditi, nemojte da  prodjete ko ja. meni je ovo  peta po  redu  a za svaku su  mi  trgovci tvrdi da moze (na  centrifugalne  muljne  mislim). stigao sam  od nekih  plasticnih po  30  evra do onih  od  120 evra  sto  imaju  neke seckalice nozeve ovo  ono  LJUDI  NIJE  CENTRIFUGALNA PRAVLJENA  ZA TO
Sačuvana

IMA TU NECEGA
jagnjilac
Prijatelj foruma

Van mreže Van mreže

Starost: 57

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #89 Poslato: 15. Februar 2015, 19:54:12 »

E pa nisi nam sve rekao!  Scratchhead  Grin
Sačuvana

Jelo je potreba, a razumeti se u jelo i pice predstavlja umetnost
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.06 sekundi sa 21 upita.