11. Decembar 2018, 11:48:25 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Da li kupovati kvalitetnu rakiju, ili je peci u sopstvenoj reziji?  (Pročitano 5742 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dekara
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #15 Poslato: 28. Februar 2018, 16:16:48 »

Sta podrazumevas pod vocnom rakijom. Necemo meriti cenu kruske-dunje sa sljivom
Sačuvana
Goja
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #16 Poslato: 28. Februar 2018, 16:17:24 »

I Nemci znaju da sade travu samo...
Sačuvana

MERAK NEMA CENU
AbNormal
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Firefox 58.0

« Odgovor #17 Poslato: 28. Februar 2018, 16:30:28 »

Jasno sam napisao u prvom postu prvenstveno rakije od sljive i grozdja...
Sačuvana
dekara
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #18 Poslato: 28. Februar 2018, 17:13:14 »

GOJA - napisao sam pretprosle godine . A sto se tice cene od 7-8 e za sljivu i lozu zelim ti AbNormal srecu u prodaji pogotovu na vise min 100 lit. Nije to bas tako
Sačuvana
Goja
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #19 Poslato: 28. Februar 2018, 17:17:23 »

Jesi,upravu si sori
Sačuvana

MERAK NEMA CENU
AbNormal
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Firefox 58.0

« Odgovor #20 Poslato: 28. Februar 2018, 17:40:38 »

Hvala Dekara!

Mozda sam malo nejasno napisao ali sve ovo vreme pokusavam da kazem upravo to sto si rekao, odnosno da je odlicnu sljivu i lozu  jako tesko prodati preko 5 evra po litri na veliko.

Veliki pozdrav!
Sačuvana
Goja
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Safari

« Odgovor #21 Poslato: 28. Februar 2018, 17:57:56 »

AbNormal ti si potegao pitanje dal se nešto isplati ili ne ,ako to pitanje strogo gledaš kroz novac već sam ti napisao da se to tebi ne isplati već bolje kupi rakiju za 5 evra.I želim ti sreću sa izborom rakije.
Ovo pitanje koje si pokrenu može da se prenese na recimo dal je bolje kupiti svinju pa napraviti svoj kulen ili kupiti gotov kulen u radnji šta se više isplati.Uveravam te da je jeftiniji kulen u radnji ili makar tu negde su cene .
Ocene rakija su rangu od 14,01 do 20 sve ispod 14,01 je rakija ne zadovoljavajućeg kvaliteta
velika je razlika dali piješ 14,5 ili 15 ili pak 17,5  18 meni bar jeste i mislim da jako dobro prepoznajem kvalitet .Prošao sam sve dečije bolesti kad sam svoju prvu,drugu rakiju pravio poput gromovače jačine 50 stepeni pa i više i hvalio je na sva usta,stavljao uobičajenih "dozvoljenih" 5% šećera bojio je sa hrastovim daščicama i mislio da sve znam.
E pa nije tako
Da može i tekako da se proda šljiva za više od 5 evra
Ako znaš posao ,celu investiciju od recimo 5000 evra sa nekom manjom proizvodnjom od 300-400 litara godišnje možeš isplatite za 5 hodina maximalno.Nemoj pogrešno da me svatiš takvi kao ti samo malo edukacije trebaju kao potrošači nama malim proizvođačima. Grin
Sačuvana

MERAK NEMA CENU
blue_moon
Urednica

Van mreže Van mreže

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #22 Poslato: 28. Februar 2018, 18:16:13 »

Hvala Dekara!

Mozda sam malo nejasno napisao ali sve ovo vreme pokusavam da kazem upravo to sto si rekao, odnosno da je odlicnu sljivu i lozu  jako tesko prodati preko 5 evra po litri na veliko.

Veliki pozdrav!

Pa zavisi kome. Smiley Uzmi samo prostu matematiku,evo za groždje za kvalitetnu rakiju..

cena vinskog grozdja...
kvasci...
enzimi...
hrana za kvasce..
Ovo za pocetak,zatim energenti,radna snaga...

I ako ti tu nadjes cenu od 5 evra/lit po rinfuzi i to količini o kojoj ti govoriš (nije to količina gde ti možeš ne znam kako spustiti cenu koštanja pa i za neregistrovanog proizvodjača) neće biti logike.

E sad ako si ti zadovoljan tim kvalitetom koji dobijaš za 5evra,onda za tebe nema dileme.
Sačuvana

Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.
Čehov
AbNormal
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Firefox 58.0

« Odgovor #23 Poslato: 01. Mart 2018, 09:22:28 »

Nekako se stice utisak kao da ste ljuti na mene zbog pomenute cene od 5 evra po litri vocne rakije, 45-50% jacine, odlicnog kvaliteta.
Ne odredjujem ja cenu te rakije, vec trziste. Valjda je to svima jasno, ili barem vecini. Znaci nesto vredi xyz novca ako to nesto moze da se proda u relativno prihvatljivom vremenskom periodu, recimo godinu dana, bila to rakija, automobil, kuca, vinograd, zemlja, itd. Sve van toga ulazi u domen subjektivizma, i kao takav bespredmetan je za dalju diskusiju.

Da probamo na ovaj nacin da dodjemo do ekonomske isplativosti, koja je to cena sljivovice i loze odlicnog kvaliteta koju mozete da prodate na veliko za godinu dana u kolicini od recimo 2.000 litara? Minimalna kolicina po prodaji 100l, a ovo isticem da se ne bi dodatno opterecivao prodajom na malo jer to iziskuje dodatne troskove.

Sačuvana
Goja
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #24 Poslato: 01. Mart 2018, 09:28:32 »

Ja bar ni malo nisam ljut,jedino što nisam nikad nabasao na dobru rakiju od 5 evra,verovatno je ima ali je retkost.
Sačuvana

MERAK NEMA CENU
dekara
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #25 Poslato: 01. Mart 2018, 10:07:15 »

Ja moju sljivu iz 2015 god. prodajem po 500 din. U Vrscu je ocenjena bronzom, uradjena hemijska analiza itd. I mogu reci da kilavo to ide,donose iz Srbije  I prodaju ( u Vojvodini ) po 400 din. Da se ne lazemo ima tu svega - ali ima i dobrih rakija . Kao sto sam skoro pomenuo pre par godina ljudi nisu mogli da prodaju sljivu i sve je otislo u rakiju,sta reci kad su mi donosili kuci po 15 din

Sačuvana
Goja
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Safari

« Odgovor #26 Poslato: 01. Mart 2018, 10:17:06 »

Moraš da vladaš sa dve tehnike jedna je da umeš da spraviš dobru rakiju što ne sumljam a druga je da si dobar trgovac.
Uloži 100-150 din u amabalažu i lepu etiketu digni cenu na 700 dinara za 0,7 l i videćeš da ćeš prodati više i mnogo više zaraditi.Sve manje ljudi kupuju u plastici za neki veći novac pravilo je plastika što jeftinije daj za 300 dinara ako može a staklo etiketa stvara brend makar prividan može da se nosi na pokon, daje neku kao garanciju i td pa za to ću da dam 700-800 dinara znam šta kupujem.Naravno sve je na crno dal plastika dal staklo.

[/quote]
Sačuvana

MERAK NEMA CENU
dekara
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #27 Poslato: 01. Mart 2018, 10:25:27 »

Ja rakiju ne prodajem u plastici. Etiketu imam vec 15 god. NEMAJU ljudi para i komercijalno ide ona najjeftinija.dodje tu i tamo neki kupac,uglavnom nose za inostranstvo dunju,krusku itd.. Bojim se kako je krenulo - svi mladi nam odose,ili zele da odu da je nece imati ko i piti
Sačuvana
Goja
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Safari

« Odgovor #28 Poslato: 01. Mart 2018, 10:27:54 »

U bre ,onda sam ja super
šteta bre nagrađivana rakija za 500 din
čekaj ti prodaješ šljivu sa bronzanom medaljom u staklu sa sve etiketom jedan litar za 500 dinara i to neide?Huh???
Sačuvana

MERAK NEMA CENU
dekara
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #29 Poslato: 01. Mart 2018, 10:37:01 »

Flase ne placam,etikete sam dobio i to je to. Koliko se secam mi ovde govorimo ( AbNormal)  o prodaji min 100lit - sta tek tu reci. Da li bi ti imao musterije da je prodajes po 700-800 din na min.100 lit. Nije to bas tako

Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 6   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 21 upita.