21. Oktobar 2018, 05:40:56 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 4 5 [6]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Da li kupovati kvalitetnu rakiju, ili je peci u sopstvenoj reziji?  (Pročitano 4551 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dekara
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #75 Poslato: 02. Mart 2018, 21:29:02 »

Thumb
Sačuvana
blue_moon
Urednica

Van mreže Van mreže

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #76 Poslato: 02. Mart 2018, 23:15:04 »

U pravu si,bistrice. Smiley

I sama sam se uhvatila za cifre koje nisu tema- bez realne potrebe.

Ma ni 5% kod nas onih koji rade kako treba!
Fenjerom kao Diogen da ih tražiš,druge nema. Grin
Sačuvana

Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.
Čehov
Goja
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Windows NT 10.0
Browser:
Safari

« Odgovor #77 Poslato: 05. Mart 2018, 20:57:43 »

Malo sam ovih dana istraživao i nisam odoleo a da ta moja saznanja ne podelim sa vama (možda i znate).U Srbiji se godišnje PRODA,popije 100 miliona litara rakije što mu dođe po punelotnom građanininu oko 17l godišnje.Od tih 100 miliona litara svega 20 miliona je na belo sa akcizom sve drugo je crnjak.Koliko li krša loše rakije tu prođe?Sa spoznajom tajne pravljanja dobre rakije koju svako ali svako dobronameran može da prigrabi sa ovog foruma može pronaći malo svetla i da proda dobru rakiju u tih onoliko miliona litara i da sebi prigrabi zasluženu zaradu a šire gledano da osvetla naš brend.Mnogo je loše ,neka krene na bolje.Prigrabite znanje i pecite u sopstvenoj režiji.
Sačuvana

MERAK NEMA CENU
AbNormal
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Windows NT 10.0
Browser:
Firefox 62.0

« Odgovor #78 Poslato: 16. Septembar 2018, 23:38:05 »

Samo da vas pozdravim, i ukratko informisem oko kupovine rakije u poslednjih 6-7 meseci.

Kupovao sam uglavnom sljivovicu i to od 5 razlicitih proizvodjaca rakije. Sljivovica je bila jacine od 42% do 65% u zavisnosti od proizvodjaca, a cena je bila kod svih 500din osim ove od 65% koju sam platio 650din po litri, i najbolja je rakija od svih sto sam kupovao u navedenom periodu. Od ove najjace sam par litara prvo oborio na 55% pa zatim na 50% pa onda na 45% sa razmakom od 2-3 dana. Degustirao je nedelju dana sa nekolicinom prijatelja (svi narucili od 10l pa navise) i onda kupih jos 50l.

Sve rakije koje sam kupio su dobre, svaka na svoj nacin, ali za ovu od 65% usudjujem se da kazem da ce verovatno biti vrhunska dogodine, jer je vec sad vise nego odlicna kao mlada i sveze razblazena rakija.

Da ne duzim dalje, moguce je naci odlicnu rakiju od sljive, verovatno i vrhunsku, u cenovnom rangu koji sam inicijalno naveo, pa cak i ispod njega. Da li se isplati peci vrhunsku rakiju samo za sebe? Ekonomski se po mom racunu ne isplati, ako pecemo samo za sebe, dok o meraku prilikom pecenja rakije ne bih diskutovao. Ako se rakija pece za sebe i za prodaju onda se svakako isplati.

Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 22 upita.