Ako plamen gorionika treba da bude visine nekoliko milimetara ili da plamen gori unutar cevi gorionika onda je dno kazana dovoljno visoko. U suprotnom, ili kazan podići ili šamotne kosine spustiti.
Ništa se ne podiže niti spušta jer niko ni ne pomišlja postavljati plamenik po kosinama, naročito onaj sa plamenom visine 60 cm.

Smatram da se kazan uvek oslanja gornjom površinom a ne dnom, pa je njegovo oslanjanje na šamot dnom problematično ili u najbolju ruku nepotrebno.
Probaj ti svojom težinom tražiti stabilnost i oslonac kada visiš i kada stojiš na nogama.

Nema razloga da bude problematično a pogotovo nepotrebno, naročito sa ojačanjima pojedinih mjesta u zavisnosti od zapremine kazana, kako se ojačanje inače radi i kada kazan visi. Ne oslanja se kazan u jednoj tački pa da može nastupi problem.
Smatraš zato što si navikao gledati limena ložišta i kazane od 100 litara. Ja svoj koji punim sa 400 litara oslanjam na dno sa nalijeganjem od 20 mm, a francuzi to rade sa kazanima od 2500 i 14000 litara pa im ništa nije problematično. Problematično bi u stvari bilo kada bi visio.
Zbog vihorenja plamena gorionika usled usmerenog strujanja svežeg vazduha prema dimnjaku treba drugačije rešiti otvor tj. dovod vazduha u ložište.
Nema vihorenja plamena kod kvalitetnog gorionika, jedino ako je gorionik neprimjerenog kvaliteta, ako je u stvari igračka a ne gorionik.
Francuzi inače često koriste plinske plamenike kao kod peči za centralno grijanje sa mlazom dužine cca. 50-60 cm pa im se opet ništa ne vihori, a ložište kao što sam rekao formiraju na potpuno isti način. Dovod vazduha kod plinskog plamenika ide odozdo iz komore na čije dno se inače stavlja lužnica. Suština je njegovo zagrijavanje u komori obloženoj šamotom.