23. Oktobar 2017, 02:54:07 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 4 5 [6]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Tabarka, spirala ili cilindar?  (Pročitano 60222 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dekara
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #75 Poslato: 02. Jun 2017, 17:21:21 »

Zapreminu tj visinu i sirinu tabarke cu uraditi tek kad vidim koje visine ce biti kondenzator ,uzecu plasticnu tabarku po meri.  Kazan ce biti na prikolici pa cu visine kapka i kondenzatora nastelovati podizanjem i spustanjem jednog ili drugog. Na starim kazanima od 200l  kondenzatori su precnika 30cm sa 90cm i odlicno hlade i pri brzoj destilaciji , te sam mislio da  kod ovog veceg samo produzim visinu sa 90 na 120 i mislim da bi to radilo posao. pozz
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #76 Poslato: 02. Jun 2017, 19:26:51 »

Tako mi je još lakše da se ne zamaram svim drugim elementima.
Ne bi išao prečnik od 30 cm jer bi visina onda morala biti preko 195 cm, što je usput i nepotrebno.

Da bih ostao u okvirima koji su kako i sam kažeš jako dobri kod manjeg kazana morao bi ići na prečnik od minimalno 36 centimetara i opet bi ostao u donjoj zoni istih okvira sa visinom kondenzatora od 150 cm. Ipak je to više nego duplo veći kazan od onog koji imaš. Što tamo uradiš za 2,5 sati ovdje je to za sat vremena. Odnosno 2,5 puta je brža destilacija i 2,5 puta brži dotok isparenja iste temperature u kondenzator. Ne mora kondenzator u ovoj situaciji biti 2,5 puta veći ali mora 2 puta.
Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
dekara
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #77 Poslato: 02. Jun 2017, 23:49:19 »

ok hvala
Sačuvana
rukky
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Linux (Ubuntu)
Browser:
Firefox 53.0

« Odgovor #78 Poslato: 10. Oktobar 2017, 23:44:41 »

Nedavno sam kupio novi kazan od des- subotica 100 lit, hladionik 330 lit sa cilindričnim kondenzatorom zapremine 20 lit sa dvije cijevi.
Prije prvog pečenja napravio sam detaljno čišćenje cijelog uređaja sa kristalnom sodom i zaparavanjem sa praznim hladionikom.
Po završetku zaparavanja, primjetio sam da mi je na dnu cilindra ostalo cca 0,5- 1 litra kondenzirane vode koja nije izašla van kroz lulu.
E sad vas molim za pomoć pošto nemam iskustva s cilindričnim kondenzatorom.
1.Da li je to ispravno što na dnu cilindra ostane kondenzirana tekućina ( voda ili destilat) ?
2. Ako je,kakvu ona ima ulogu i da li ju trebam nekako maknuti nakon zaparavanja ili nakon prelaska sa jedne na drugu vrstu voćnog destilata ?
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #79 Poslato: 10. Oktobar 2017, 23:57:14 »

Greška u konstrukciji. Moraš to popraviti.
Sačuvana

U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
rukky
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Linux (Ubuntu)
Browser:
Firefox 53.0

« Odgovor #80 Poslato: 11. Oktobar 2017, 00:37:49 »

ok hvala
Sačuvana
rukky
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Linux (Ubuntu)
Browser:
Firefox 53.0

« Odgovor #81 Poslato: 13. Oktobar 2017, 23:17:46 »

Reklamirao sam grešku u konstrukciji proizvođaču  Des-subotica.
Odgovorili mi ovo:
 " Reklamacija neosnovana, jer prilikom svake destilacije,
u cilindru treba da ostane mala količina destilata-nečistoća.
Prilikom svakog pečenja potrebno je spojnu cev i cilindar isprati  čistom vodom."
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #82 Poslato: 13. Oktobar 2017, 23:44:44 »

Da ali onda u cilindru ostane voda. U tome i jeste problem a ne u nečistoćama. Kondenzator je posuda koja ima ispust na dnu (lula na koju izlazi destilat) kojim se prazni sve što se u njemu nađe. Ne smije u njemu ništa da ostane.

Bili i ostali diletanti.
Sačuvana

Stranice: 1 ... 4 5 [6]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.015 sekundi sa 22 upita.