Smanjivanje procenta alkohola na zeljenu jacinu

<< < (4/41) > >>

alambik:
Па кад бих пуштао "срце" све док не добијем жељену јачину то би значило да узимам патоку у ракију и тад не бих говорио о разређивању. То би онда било хватање жељене јачине директно испод казана.
Разређујем прокуваном (и охлађеном) водом.

tihi:
hvala,

peca50:
Ja ću da još jednom da ponovim način izračunavanja, koliko treba destilovane vode da bi se dobila željena jačina rakije:
Naprimer: Imamo rakiju koja ima jačinu  60% a želimo da je svedemo na jačinu 48%.
I evo kako=  60:48=1,25, dobijeni rezultat pokazuje da na svaki litar rakije jačine 60% treba da dodamo 0,25l destilovane vode. I to je najednostavniji način za amatersko skidanje jačine, a i nema velikih odstupanja ni kod profesionalnog, jer se sa proverom dobijene jačine može izvšiti fina korekcija.
I vrlo važna preporuka: vodu sipajte u rakiju, a ne rakiju u vodu prilikom razblaživanja. Ako sipate rakiju preko vode ostaće da pliva kao specifično lakša tečnost i neće se ujednačiti, a prilikom provere dobijene nove jačine, nećete imati pravu očitanu jačinu!!!

alambik:
Ево да и ја поновим онда још једном:

То је сасвим задовољавају начин за аматере али за професионалце није.
У Пецином примеру потребна количина воде није 250 мл него 259. Ово значи да на 100 литара такве ракије за разређивање неће требати 25 литара воде него 25,9, то јест скоро цела литра више.
Или, ако додамо само 250 мл по литри, ракија неће бити 48% него скоро 48,4%.
Овде где сам ја дозвољено одступање јачине пића од оног које стоји на етикети је 0,4% што значи да смо непрецизним разблаживањем већ поништили сву маржу и ако узмемо још у обзир непрецизности у мерењу лако нам се може догодити да смо поглрешили можда и за цели степен, а то онда вуче са собом и високе казне за привредни преступ.

ano:
Vec trecu godinu za redom pecem rakiju i nikada mi se nije zamucivala rakija kada sam je razredivao.Licno vise volim da je razredim destilovanom vodom ,nego da pustam patoku i da sa njom skidam jacinu .Medutim ove godine mi se treci put desilo da pri procesu sipanja destilovane vode rakija se zamuti.Dva puta sam koristio destilovanu vodu kupljenu u apoteci.Cudno mi je bilo sto mi se u sva tri slucaja pri prvom dodavanju vode sve normalno odvijalo ,tek iz nekog treceg puta mi se zamucivala rakija.Razlog sto sam iz vise puta razblazivao je nedostatak des.vode,pa sam to radio u etapama.Inace radi se o lozi.Molim misljenje i razlog sto mi se to desava.Napomena da su sudovi ekstremno cisti (stakleni).

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana