22. Februar 2019, 01:16:26 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 16 17 [18]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Smanjivanje procenta alkohola na zeljenu jacinu  (Pročitano 176033 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
bc201
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #255 Poslato: 06. Novembar 2018, 12:54:22 »

Hvala na detaljnom odgovoru. Pozdrav
Sačuvana
početnik.12
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Safari

« Odgovor #256 Poslato: 09. Novembar 2018, 12:14:58 »

namjeravam određenu količinu prepeka od jabuke jakosti 68vol% čuvati narednih godinu dana pa onda spraviti na pitku jakost, nažalost ne raspolažem sa hrastovim bačvama nego će odležati u staklenim posudama sa enološkim srednje paljenim hrastovim štapićima. Znam da u prvim mjesecima treba vršiti oksidaciju povremeno otvarajući boce. Nedoumica je koliko dugo se vrši oksidacija pri takvom načinu čuvanja destilata u vremenskom roku od godinu dana jer će mi tada ta količina koju sam spremio trebati. Što se tiče hrastovih trijeski, koliko sam shvatio iz raniijih postova, one se drže u destilatu toliko dugo ovisno o tome koji intenzitet okusa pa i boje želimo postići
Sačuvana
mouton
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Mozilla compatible

« Odgovor #257 Poslato: juče u 10:13:16 »

htio bi razblažiti viljamovku koja je u staklenim balonima od 54l dali je smijem pretočiti u inox bačvu od 100l i razblaživati je
jer je u inoxu mogu miješati prilikom razblaživanja pa je opet vratiti u balon i tako sve do cca 40% vol?
Sačuvana
blue_moon
Urednica

Na mreži Na mreži

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #258 Poslato: juče u 19:30:43 »

htio bi razblažiti viljamovku koja je u staklenim balonima od 54l dali je smijem pretočiti u inox bačvu od 100l i razblaživati je
jer je u inoxu mogu miješati prilikom razblaživanja pa je opet vratiti u balon i tako sve do cca 40% vol?

Ne vidim razlog što ne bi mogao...
Sačuvana

Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.
Čehov
mouton
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #259 Poslato: juče u 20:43:21 »

Zbog gubitka arome, ako budem tako par puta pretocio dali se gube arome zbog doticaja s zrakom?
Sačuvana
bistrica
Administrator

Na mreži Na mreži

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #260 Poslato: juče u 21:05:50 »

Pazit ćeš kod pretoka, i voditi računa da bude zatvorenog tipa.
Crijevom iz jedne posude, na dno druge tako da ono bude uronjeno u rakiju svo vrijeme pretakanja.
Još bolje da sam pretok i dodavanje vode radiš istovremeno. Na način da koristiš princip venturijeve cijevi kao kod dodavanja hraniva za sistem zalivanja kap po kap. Dva crijeva sa većom razlikom u prečnicima. Za vodu možeš i ono tanko od infuzije. Spojiš crijeva blizu početka, povučeš rakiju, a ona sama protokom vuče vodu i miješa je. 

Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
Stranice: 1 ... 16 17 [18]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.023 sekundi sa 21 upita.