13. Decembar 2018, 20:00:02 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 2 [3] 4 5   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Kako da se registrujem kao proizvodjac rakije  (Pročitano 107768 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Kratkoglavi
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 43

Ako kaniš pobjediti nemoj izgubiti

Windows XP
Browser:
Firefox 3.5.6

« Odgovor #30 Poslato: 23. Decembar 2009, 19:20:26 »

Po meni je bolje kao d.o.o.
Sačuvana
mk
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Microsoft Internet Explorer 8.0

« Odgovor #31 Poslato: 24. Decembar 2009, 17:17:55 »

Зашто мислиш да је боље ДОО?
Sačuvana

HUBERT 1924
Kratkoglavi
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 3.5.7

« Odgovor #32 Poslato: 15. Januar 2010, 20:46:48 »

Najviše zbog uvoza / izvoza
Sačuvana
Sremac_In
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Starost: 57

Jedna je dosta, dve je malo!

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #33 Poslato: 28. Februar 2010, 22:37:03 »

Ja sam prosle godine pokusao da registrujem pecenje rakije i uspeo da sve odradim (prijavim objekte ,kazan i sudove..)i dobiem da nemogu jer nemam tehnologa (na I kursu za rakiju nam je receno da ce mo najverovatnije moci sami da pecemo bez tehnologa ali cvrc) , pa bi te savetovao ako nemas sigurno trziste da ne pokusavas (moje misljenje) a ti vidi!
Sačuvana
Kratkoglavi
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 3.5.8

« Odgovor #34 Poslato: 28. Februar 2010, 23:04:27 »

Još jedno Nikićevićevo obećanje - čovek koji toliko inkasira po kursu ponovo prodaje maglu. Ali nema veze.  Upravo je Nikićević insistirao da se unese u zakon "mora da ima tehnologa, ili...".
Problem koji ste imali oko registracije možemo samo na jedan način da rešimo i to veoma elegantno, a možda i da malo pomuzemo državicu u našem interesu, pa da budemo igrači na tržištu koje profesori i bivši direktori elegantno podeliše između sebe.

Pisao sam o tome ranije pa da se ne ponavljam.
Sačuvana
dioda
Osnivač foruma

Van mreže Van mreže

Starost: 38

Windows XP
Browser:
Firefox 3.6

« Odgovor #35 Poslato: 28. Februar 2010, 23:17:53 »

Ja sam po struci tehnolog i ne bih mogao da registujem vinariju/destileriju jer nemam tri godine iskustva u proizvodnji alkoholnih pica dohfly
Kada bih hteo da krenem u taj posao morao bi zaposliti nekog kolegu sa najmanje 3 godine iskustva pa da mu budem pripravnik...
Bilo je neke price da ce u dopuni zakona ukinuti tu stavku tj. da ce moci da rade i tehnolozi bez izkustva ali ne znam sta je na kraju bilo od svega toga.
Sačuvana
mk
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Microsoft Internet Explorer 8.0

« Odgovor #36 Poslato: 01. Mart 2010, 00:07:03 »

Ja sam po struci tehnolog i ne bih mogao da registujem vinariju/destileriju jer nemam tri godine iskustva u proizvodnji alkoholnih pica dohfly
Kada bih hteo da krenem u taj posao morao bi zaposliti nekog kolegu sa najmanje 3 godine iskustva pa da mu budem pripravnik...
Bilo je neke price da ce u dopuni zakona ukinuti tu stavku tj. da ce moci da rade i tehnolozi bez izkustva ali ne znam sta je na kraju bilo od svega toga.
Zar nije dve godine radnog iskustva u pitanju?
Sačuvana

HUBERT 1924
dioda
Osnivač foruma

Van mreže Van mreže

Starost: 38

Windows XP
Browser:
Firefox 3.6

« Odgovor #37 Poslato: 01. Mart 2010, 02:08:47 »

Moguce, zakon sam procitao kada je izasao, davno bilo...
U svakom slucaju nista od posla bez iskustva Roll Eyes
Sačuvana
Milan73
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Starost: 45

samo polako

Windows Vista
Browser:
Firefox 3.0.18

« Odgovor #38 Poslato: 01. Mart 2010, 18:09:32 »

Društvo, svi smo mi U CENTRU LUDILA

dajte pomagajte"

gde da nađem pravilnik o rakijama a gde PIŠE ŠTA TREBA DA IMAM, hoću da se registrujem, i evo jurim deseti dan, sad je najnovije da prvo idem u APR pa tek onda poljo inspektro, sve OK ali šta treba da im pokažem?
kažu ljudi..sve što imaš i vagu (da je žigosana) punilicu i peračicu za flaše....da li neko ima iskustva.
nemam pojam šta mi od prostorija treba? imam to što imam, verovatno mnogi nemaju ni toliko, ali nemam WC u zgradi, je....1924 kad je pravljena išlo se, po za kuću,
da li su Vam tra\ili magacin akciyne robe.

i pitanje nad pitanjima.

IMA LI NEKO TEHNOLOGA NA LAGERU, ono za papire, a da mi ne traži 100€ mesečno kao Nataša iz Mladenovca, ne treba da mi muti arome MAJKE MI, a kontrolu nam radi SP LAB sve pošteno, samo ćaga za inspekciju.

UNAPRED ZAHVALAN

Sačuvana
sale
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Starost: 40

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #39 Poslato: 01. Mart 2010, 18:44:36 »

Ja sam se raspitivao da se registrujem za proizvodjaca vina ali pretpostavljam da je slicna stvar.Prvo moras da budes pravno lice,znaci firma.Za prostorije mi je inspektorka rekla da treba da imam prostoriju za prijem i preradu grozdja-moze i nadstresnica,druga prostorija za fermentaciju,prostorija za odlezavanje i prostorija za opremu i tehnoloska sredstva.Trazi toplu vodu,sto znaci da moras da imas i odvod.WC nije pominjala.Rekla je da je treba da imam muljacu,presu,siromer,pozeljno i vagu za merenje grozdja,nesto od prirucnog materijala,menzure i sl.Bila je prilicno fleksibilna u tel razgovoru.Za tehnologa mi je rekla da mogu da sklopim ugovor sa nekom kucom koja ce kao da mi daje savete.Ja sam se raspitao u Jugoinspektu i rekli su mi da dodjem da zakljucimo ugovor o poslovno tehnickoj saradnji i ne kosta nista.Placam samo analize koje budem hteo da radim.E sve ovo vazi za vino a za rakiju nisam siguran ali pretpostavljam da je slicno.
Sačuvana
Milan73
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

samo polako

Windows Vista
Browser:
Firefox 3.0.18

« Odgovor #40 Poslato: 01. Mart 2010, 20:57:10 »

BRAVO SALE
da li si pričao sa Beogradskim JUGOINSPEKTOM ili u nekom drugom gradu. imaš li neku kontakt osobu?

Ovo za opremu su i meni usmeno rekli, odnosno naša inspektorka koja je jako, jako fina Olgica Lamić iz Subotice, svi su mi rekli "nemoj da se čudiš, inspektorka je jako ljubazna" i zaista....ali ne želim da se balmiram kada dođe a ja nemam, .,.....menzuru...jebeš menzuru, imamo ih 10-tak, kako bez toga da radiš ali npr. vaga? kakva vaga? našao sam vage od 1500kg ima i od 3000kg ali koštaju od 200.000 dinara pa naviše.

a WC, e valjda će doći i taj dan, Evropa jebote, nemoram više "po za kuću"
jao, samo da je malo malo parica, metno bi i jakuzi
Sačuvana
deki
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Starost: 49

Windows XP
Browser:
Firefox 3.0.17

« Odgovor #41 Poslato: 01. Mart 2010, 20:59:49 »

Mislim da sam pisao, u prethodnim postovima, sta treba da poseduju rakijasi koji hoce da se registruju.
Kome treba vise informacija moze da me kontaktira  preko PP.
Citat
ali nemam WC u zgradi, je....1924 kad je pravljena išlo se, po za kuću,
Ko ima wc? Milane moja je kuca iz 1931.god. a kacara i 1850 i neke. Naravno za registraciju ti ne treba takav luksuz, ali ako hocec da dovodis turiste i da uzivaju boraveci u toj kuci onda moras da imas i wc i kupatilo i televizor i internet i ormaric i stalazu ( natkasnu ) i ovo i ono... a nasi ziveli sa petrolejkama
Citat
i evo jurim deseti dan
jurices bogami jos deset puta po deset dana
Sačuvana
deki
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Starost: 49

Windows XP
Browser:
Firefox 3.0.17

« Odgovor #42 Poslato: 01. Mart 2010, 21:12:39 »

Stize tvoj post Milane dok sam ja pisao i odgovarao ti na prethodni.
Tehnologa potrazi u poljoprivrednoj strucnoj sluzi PPS u tvom gradu ili u regionalnom  centru. Oni su dobili upustva od Ministarstva da pruzaju usluge i ako imaju lice koje ispunjava uslove iz Zakona o rakiji ( dve godine iskustva na poslovima sa rakijom) i ako budu raspolozeni za saradnju ( izbaegavaju da rade takve stvari jer im donosi samo probleme-kako oni kazu , a zarada im je mala ) mozda i pristanu. Inace naplacuju ( to su isto dobili kao preporuku od Ministarstva ) 10000 din. na godisnjem nivou i to za svaku vocnu vrstu pojedinacno ( cifra za neverovati ali je istinita, ja proverio i potpisao sa njima ugovor). Ne da da te deru nabedjeni strucnjaci i koji rade u eminentnim institucijama , koji nisu ispekli ni jedan kazan u zivotu, a mozda i jesu a?
Sačuvana
Milan73
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

samo polako

Windows Vista
Browser:
Firefox 3.0.18

« Odgovor #43 Poslato: 01. Mart 2010, 22:30:26 »

Poljoprivredna stanica u Kikindi,..nema ni nalik nikoga da odgovara opisu iz Zakona. videću sa nekom drugom.
Hvala puno
Sačuvana
Sremac_In
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Starost: 57

Jedna je dosta, dve je malo!

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #44 Poslato: 01. Mart 2010, 22:37:55 »

ljudi sve sto nemate a treba vam po zakonu o rakiji pa pozajmite od nekog napr ja sam pozajmio peracicu za flase od jenog komsije koji se bavio nekada pravljenjem sokova prosla inpekcij ja je vratio itd.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.024 sekundi sa 21 upita.