18. Novembar 2018, 04:24:07 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 5 6 [7]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Ponešto o nama, rejtingu foruma i forumaša  (Pročitano 37595 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
bane30
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 43

Windows XP
Browser:
Microsoft Internet Explorer 8.0

« Odgovor #90 Poslato: 17. April 2011, 17:24:09 »

Ajd sad, deluje kao da se zajebavam ali nije tako. Sto kaze covek pre mene mnogo znace ove pisanije ljudi koji daaaleeeko vise znaju od nas pridoslica a ubedjen sam da je Peca50 jedan od njih. Sad vi svi znate koliko je moje ucestvovanje na ovom forumu(mislim nije neko), znanje mi je jos manje al sa kim pocnem da pricam o rakiji osecam se ko doktor nauka verovali ili ne.. Davno je Ajnstajn rekao da postoje samo dve stvari na svetu, znanje i ne znanje! Pecini saveti(naravno i saveti mnogih drugih ucesnika) su ja mislim mene koliko toliko prebacili u krug onih koji znaju i to sto sam naucio sam proisle godine primenio u praksi i odusevio se ... To ne moze bas lako ni da se kupi a kamoli da se samo "procita", tako da zbog toga zelim da svi ljudi dobre volje a bogami i znanja ucestvuju ovde jer cu ja moci vise da "ukradem", sebicno zar ne, hehe.
Sačuvana
jon
Administrator

Van mreže Van mreže

Starost: 51

Windows XP
Browser:
Microsoft Internet Explorer 8.0

« Odgovor #91 Poslato: 03. Septembar 2012, 16:38:57 »

Dragi prijatelji forumasi,

Kako za svoju stotu poruku sam sacuvao ovaj moj komentar i sledeci zaklucak:
Trazeci po internetu sve u vezi vina i rakije,slucajno naletih na ovoj forum. Ovaj moj “pronalazak” mi je promenijo sav pogled na pravljenje rakije i vina,jer sam u ovom forumu pronasao sve sto mi je potrebno za svoj obozavan hobi. Ko trazi taj ce i da nadje…

Dosad sam pravio kominu i pekao rakiju na “tradicionalan nacin” i sa “tradicionalnim znanjem” koje su mi prenjeli rodnine ,prijatelji a naravno u ovo vreme i internet.Misleci da “sve znam” sto mi je potrebno za rakiju, ja sam sa velikom intuzijazmom pekao svoju rakiju. Nazalost kad sam pekao rakiju uvjek sam se cudio kako mi destilat izlazi jednom ovako a drugi put drugacije. Kad pogodim, pukom slucajnosti – pravu jacinu meke rakije za prepek koja je trebala da bude ~30%, destilacija je prolazila kao po knjizi (prvenac na~68C, srce na~78-90C i okapinje na ~92C) i u njoj navedenoj temperaturi. Cudio sam se i na svoju rakiju koja je nekad bila super a nekad malo“ostrija” i pekla vise u grlo i tako dalje…
Ali otkad sam na ovom forumu situacija se drasticno promenula…sad sam shvatio kako treba!
Uz veliku pomoc ovog foruma,“virtualnih” a i fizickih prijatelja sa foruma i njihovo neprikosnovljeno znanje koje poseduju i nesebicno djele sa nama, ja sam skocio jedno desetak skalila navise na “merdevine znanja” (a ja sam jos u onoj prvoj trecini).

Spominje se cesto na forumu tradicija i tradicionalan nacin pravljenje rakije..
I ja sam tradicionalista i nemam nista protiv tradicije i tradicionalan nacin zivota ali ne u svaku situaciju jer je pogresno u ovo vreme mjesati tradiciju i nauka. Tradicija je dobra stvar jer odreduje sta si, ko si, odakle si,ali …… kad vidis da je nesto bolje i donosi ti bolji rezultati – okani se tradicije!
Da je tradicija svaki put bolja od nauke i razvitak i dan danas bi spavali na rogozinu,isli na posao konjem,palili svoje cigarete kremenom…..itd.

I moj deda je pravio rakiju od fermentiranog grozdja ali nije znao nista o toku fermentacije…
I ta rakija se pila i njima vjerovatno bila najbolja….ali da su probali ovo sto sada pravimo mi, po“novog nacina ili metode” koji nam na forumu prenesu takozvani “teoreticari” (koji destilaciju i fermentaciju imaju u malom prstu), sa anaerobnoj i kontroliranoj fermentacii…..e tu nisam bas siguran dali bi ponovo pili ono sto su dotad pili…..

I kako sto mi je i deda uvjek govorijo:”Znanje se lakse prima kada su ti dusa i razum otvoreni!”

Zato necu da imenujem prave strucnjake na ovom forumu, jer ih svi znamo(mislim na svi one koje prate ovaj forum), ali zelim da se njima javno zahvalim na njihovo strpljenje i istrajnost da ostanu na ovaj forumu i da sa nama spodjele to njihovo veliko znanje.Svaka cast njima zato sto su izdrzali raznorazne agresije i omalovazavanje od nekih neiskrenih forumasa.

Hvala vam na sve ovo sto sam dosad sa vama spodelio!
Sačuvana

Investicija u znanje jos uvjek donosi najbolju kamatu.
bane30
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #92 Poslato: 03. Septembar 2012, 19:10:57 »

Molim! He,he morao sam da dodam al svaka cast na tekstu.
Sačuvana
jon
Administrator

Van mreže Van mreže

Starost: 51

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #93 Poslato: 03. Septembar 2012, 21:10:36 »

Hvala ti bane30 !  Smiley
Raduje me sto djelis moje misljenje Thumb
Sačuvana

Investicija u znanje jos uvjek donosi najbolju kamatu.
Don Julijan
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Starost: 41

Don Julijan

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #94 Poslato: 05. Septembar 2012, 10:56:15 »

Lepo napisano. Svaka čast!  Thumb Thumb Thumb
Sačuvana

Bog pića i piće Bogova!
armin1
Zlatni član

Van mreže Van mreže

JEDNOM CU BITI NAJBOLJI

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #95 Poslato: 26. Januar 2015, 21:29:26 »

forum je  predivan, iako   sam  koristio  dosta literature, i naravno  koristicu je i nadalje,  ono sto sam  ovede naucio je bukvalno nezamnjivo i  mislim da bi  mi  bilo potrebno  bar pola  radnog  veka da teoriju  pretocim  u praksu  da nije  ovog  foruma,  pece ,  bistrice lozara.... da ne  nabrajam  sve  te  divne  ljude koji nesebicno  pomazu  svima  zeljnim  ucenja i rada.

ujedno  zelim  da  se pohvalim  da sam  uspeo  konacno  danas da obidjem  naseg  druga  pecu iako  se  za to  spremam  vec nekoliko  godina  al uvek  se  dogodi nesto  pa na kraju ne stignem  do  njega.  evo  konacno  sam upoznao jednog  od ljudi od kojih  sam  skoro  pa sve naucio i  to  na laksi  nacin (ne  na svojim  greskama)
Sačuvana

IMA TU NECEGA
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #96 Poslato: 12. Februar 2018, 00:09:05 »

Jedostavno i samo kao konstatacija.
Danas je forumu punih deset godina postojanja. Nije malo, a nadam se da je i sa smislom.
Obzirom na namjeru i uloženi trud svih onih koji su ga obilježavali, ili to još uvijek rade.  
Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
dekara
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #97 Poslato: 12. Februar 2018, 10:12:47 »

Sve najbolje - da jos dugo traje.
 ZIVELI
Sačuvana
happy star
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 48.0

« Odgovor #98 Poslato: 14. Februar 2018, 21:33:15 »

Da nikad ne ostane bez struje !
Sačuvana

"Covek mora da vezba umerenost i nadzor svojih cula i sklonosti u bilo kom pogledu, da bi tako odrzao sebe mladim u telu i razumu"

Nikola Tesla
Robert
Stariji član

Van mreže Van mreže

Starost: 41

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #99 Poslato: 20. Februar 2018, 09:04:19 »

Slažem se sa konstatacijom da su iskustva i znanja podeljena na ovom forumu neprocenjiva. U potpunosti su odredila moj odnos prema proizvodnji rakije i uživanju u istoj. Hvala veliko svima koji su smogli strpljenja i vremena za ove silne godine kako bi nas uputili i podučili!
Sačuvana
ogarski
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #100 Poslato: 20. Februar 2018, 09:40:23 »

Tako je. Iako pomalo "plaši" sve manji broj tema, nadam se da će se postojeće produbiti, proširiti...pa i u to ime pozdrav za novu urednicu.
Sačuvana
AbNormal
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows NT 10.0
Browser:
Firefox 58.0

« Odgovor #101 Poslato: 26. Februar 2018, 22:39:57 »

Bravo za forum!

Prvi put se javljam i zelim vam sve najbolje u buducnosti. Obilje strucnih, prakticnih i znalackih tekstova i komentara.

Jos jednom bravo!
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.043 sekundi sa 22 upita.