21. Januar 2019, 08:44:07 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 [2] 3 4 ... 16   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Etikete  (Pročitano 145465 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
dioda
Osnivač foruma

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 38

Windows XP
Browser:
Firefox 3.0.1

« Odgovor #15 Poslato: 01. Septembar 2008, 14:30:47 »

Ja sam pravio za sebe dvadesetak experimentalnih prosle godine...
To mi je tetka odradila jer ima stampariju a stampala ih je na samolepljivom papiru. Mozda ti je najbolje da nazoves par stamparija i vidis koliko bi te kostalo pa odluci da li ti se isplati ili ne...
Sačuvana
Peđa
Gost
« Odgovor #16 Poslato: 07. Septembar 2008, 02:14:21 »

Darko, ako već sam kreiraš etiketu i uradiš pripremu, najbolje je da odneseš da ti to štamparija uradi i profesionalno iseče ivice. Štampajući sam (etiketu u boji) potrošićeš više para nego što će ti uzeti štamparija. Na to dodaj i cenu lepka.
Ja sam ove godine uradio etikete na sjajnom, poluplastificiranom samolepljivom papiru, i platio 5 dinara po komadu. Složićeš se da to i nije neka cena, ali zato ekstra izgleda.
Sačuvana
dioda
Osnivač foruma

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 2.0.0.16

« Odgovor #17 Poslato: 07. Septembar 2008, 19:59:08 »

Pet dinara je stvarno dzaba, pretpostavljam da si narucio vecu kolicinu ili su inace tako jeftine?
Sačuvana
peca50
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Starost: 68

Windows XP
Browser:
Firefox 1.5.0.12

« Odgovor #18 Poslato: 08. Septembar 2008, 15:34:07 »

U Smederevu imam dobrog prijatelja i drugara koji ima svoju štampariju, a osobine su mu da je povoljan sa cenom i odličan sa kvalitetom, ako te interesuje kontakt javi mi se preko PP da ti dam  broj njegovog telefona, a ujedno da te preporučim. Moja preporuka je da štampaš na "bizon" papiru samolepljivom i da ti odmah uradi takozvano štancovanje, opkrajanje etiketa!
Sačuvana

Sve sto trazim od vina je da uzivam u njemu!
Hemingvej
Peđa
Gost
« Odgovor #19 Poslato: 08. Septembar 2008, 23:37:11 »

Tačno to što ti Peca kaže. I to me je koštalo 5 dinara po komadu. Slagaću te, da li sam uradio 2 500 ili 3 000 komada.
Isto sam uradio i sa kutijama. Beli, kvalitetan karton, sa sito štampom i podloškama za 6 flaša u ležećem položaju, me je koštalo oko 34 dinara po kutiji. Samo što sam morao da naručim kliše mog logo-a, na osnovu koga je išla štampa na kutiji, i on me je koštao 100 evra. Ali, on je večan.
Sačuvana
cip
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Starost: 60

Windows XP
Browser:
Microsoft Internet Explorer 6.0

« Odgovor #20 Poslato: 27. Septembar 2008, 08:41:25 »

Gde se moze povoljno kupiti manja kolicina kartonskih kutija za pakovanje 6 komada buteljki vina?
Sačuvana
Markoni
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:

« Odgovor #21 Poslato: 07. Oktobar 2008, 12:15:17 »

To uopšte nije visoka cena etiketa. Kovam je radio dizajn etiketa i koja je cena? Ja sam se raspitivao kod dizajnerke koja je radila dosta poznatih vina kod nas i ona traži 100e po etiketi, a pruža i usluge štampanja. Tako da me interesuje da li je to mnogo ili ne?
Sačuvana

In vino veritas!
dioda
Osnivač foruma

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 3.0.3

« Odgovor #22 Poslato: 07. Oktobar 2008, 13:48:04 »

Sto se dizajna tice odes na dizajn zonu (www.dizajnzona.com) kazes da ti treba etiketa za vino i neko ce se javiti.. Mislim da ces naci nekoga ko ce ti odraditi posao za manje od 100e....

Da li u tih 100e ulazi i odredjeni broj etiketa (posto si rekao da pruza i usluge stampanja) ili je to samo za dizajniranje etikete?
Sačuvana
Markoni
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:

« Odgovor #23 Poslato: 07. Oktobar 2008, 14:31:22 »

100e je cena samo za dizajn, a usluge štampe ili marketinga,... se dodatno plaćaju. To nije velika cena za dizajnera koji ima iza sebe etikete Terra Lazarica, Trijumf, Harizma,... i kada se to podeli sa nekoliko hiljada boca ili stotina, onda je to mala jedinična cena.
Sačuvana

In vino veritas!
peca50
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Starost: 68

Windows XP
Browser:
Firefox 3.0.3

« Odgovor #24 Poslato: 07. Oktobar 2008, 14:50:47 »

Bez da podcenjujem rad dizajnera za etikete koje je naveo markoni, hteo bih samo jedno usmerenje a u cilju što boljeg nalaženja grafičkog rešenja za etiketu da mu dam neka moja razmišljnja. Posle duže i više izrađenih grafičkih rešenja, dizajneri počinju da se ponavljaju, jer normalno imaju svoj stil i propznatljivost i normalno od toga neće da odstupaju. Zato pre nego odlučiš za bilo koga, ipak pogledaj malo etikete svetskih vina, a najlakše ti je da na google pretraživaču ukucaš wine, i to images, videćeš hiljade etiketa, pa na osnovu tvojih razmišljanja i viđenja raznih etiketa, stvorićeš jasan cilj kakvu etiketu želiš da uradiš. Onda je lako tvoju zamisao sprovesti u delo. I možda da budem off topic, moj sin kao dizajner to radi za 50 eura po etiketi, i daje ti mogućnost ako ti se svidi tek onda da platiš.
Sačuvana

Sve sto trazim od vina je da uzivam u njemu!
Hemingvej
dioda
Osnivač foruma

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 3.0.3

« Odgovor #25 Poslato: 07. Oktobar 2008, 15:15:22 »

Postojao je ranije sajt na kom je bila odlicna kolekcija etiketa iz svih krajeva sveta. Ustvari sajt i sada postoji vise ne postoji ta galerija sa etiketama...
Ja sam bio mudar pa sam skinuo na hard oko 220 etiketa koje su mi se najvise dopale  whistlefly
Sačuvana
Markoni
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:

« Odgovor #26 Poslato: 08. Oktobar 2008, 11:45:45 »

Svaka čast onome ko je izmislio ove forume Thumb Imaću u vidu vaše savete ako dodjem do flaširanja svog vina u komercijalne svrhe.
Sačuvana

In vino veritas!
cip
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Starost: 60

Windows XP
Browser:

« Odgovor #27 Poslato: 03. Decembar 2008, 08:32:58 »

Evo saljem vam moje nove etikete za vino.  
Sačuvana
Peđa
Gost
« Odgovor #28 Poslato: 03. Decembar 2008, 12:19:10 »

Evo još jedne etikete.   Smiley

Sačuvana
macak
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Starost: 48

Windows XP
Browser:
Firefox 3.0.5

« Odgovor #29 Poslato: 24. Decembar 2008, 23:13:48 »

Evo i moj dizajn etikete koju sam napravio za rakiju viljamovku. Mozete li dati  prijedloge sta treba prepraviti, dodati ili oduzeti prilikom pravljenja etikete za vino

Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 16   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.042 sekundi sa 21 upita.