22. Septembar 2018, 13:11:38 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 3 4 [5]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Vina koja smo kušali - recenzije  (Pročitano 48709 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
miki23
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 40

Windows XP
Browser:
Firefox 6.0

« Odgovor #60 Poslato: 26. Avgust 2011, 19:54:36 »

Probao [ DULONG ] savignon blanc 2009 - Bordeaux - Francuska ...
veoma lepo vino.. za svaku preporuku  Thumb
platio 8,5e ..ponovo cu ga kupiti!

hladi se flajka za jos jednu casu  whistlefly
Sačuvana
miki23
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 7.0.1

« Odgovor #61 Poslato: 04. Oktobar 2011, 19:50:36 »

Vinska kuca Kovacevic

probao njihov Aurelius berba 2010 punjeno 2011. za mene je ovo najlepse crveno vino koje sam do sada probao!
platio ga 880 din.
za svaku preporuku!!!

jedva cekam da krenem za Novi Sad obavezno svracam po jos jednu flajku Smiley))
Sačuvana
miki23
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 10.0.2

« Odgovor #62 Poslato: 23. Februar 2012, 21:43:37 »

Danas bio na sajmu u bg i probao vina iz vinarije Zvonka Bogdana,,,svako vino je za preporuku a najvise mi se svidelo crveno vino Cuvee No.1 berba 2008!

iznenadilo me je belo vino sauvignon blanc berba 2010 iz zvonkove vinarije!  Thumb
za svaku preporuku
Sačuvana
Koshpa
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Starost: 35

Kutina, 45°29'48.87"S, 16°45'58.79"I

Windows NT 6.1
Browser:
Firefox 12.0

« Odgovor #63 Poslato: 10. Jun 2012, 14:23:45 »

http://vinopija.wordpress.com/2012/06/10/kosutic-lineup-2011/
Sačuvana

Boris.mk
Stariji član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #64 Poslato: 18. Novembar 2014, 00:29:58 »

Posto neznam gde je tema neko ce valjda prebaciti gde joj je mesto
danas sam u zagrebu i vecerao u gaspaco restornu, pio sovinjon 2013 KORAK klemenka, ako sam dobro video to sto sam sliko
Odlicn, tipican  novozelandski, malo mi je presmetalo na zavrsetku ,falilo je svezine, u odnosu na godine berbe i to sto sam pio  u novom zelndu a i svuda u svetu.
Lepa harmonija, buke odlican nije diskretan, tu je na nosu sve sto treba al nije napadan, ne umori kao dobar deo sovinjona koje sam probao kroz svet, malo kratak na zavrsetku, ali  sovinjon sa ovoh regiona ovako izbalansiran odavno nisam probao
ocena od10- 9 Smiley
Sačuvana
blue_moon
Urednica

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #65 Poslato: 14. Mart 2018, 23:23:08 »

Ovo neće biti klasična recenzija više moj utisak koji sam stekla o vinarima iz jedne Hrvatske regije kroz vina koja sam imala pilike da probam.
Reč je o regiji Medjimurje,na samom sjeveru Hrvatske.

Vina sorti: Pinot Noir-a,Sovinjon biljeli,autohtona sorta Pušipel,Muškat Žuti,pjenušci i Cabernet.

Vina od Pušipela su mi bila prosečna,više za masovnu potrošnju,lepršava i cvjetna ali ništa što bi se moglo specijalno izdvojiti.

Sovinjon je već druga priča!Tako balansirane kiseline sa niskim alkoholom oko 12vol%,i onaj pravi Sovinjonski aromatski profil.Od ove sorte bih izdvojila Kozol vinariju,i Tomšića.Kao neko iz južnih krajeva gde Sovinjon ne može dostići takav profil posebno tako prijatnu kiselinu koja ostaje dugo posle probanja,bio mi je svakako prijatno iznenadjene.Bojim se samo da bih leti mogla cijelu jednu flašu neosjetno potrošiti  Smiley

Pinot Noir od kojeg nisam ništa ni očekivala me prijatno iznenadio.Mekani tanini,opet niži alkohol,kiseline balansirane,jedino mi miris nije bio poznat pa bi mi na njega trebalo vremena da se naviknem.

Muškat žuti sam prvi put probala,susrela sam se sa Muškatom bijelim koji mi se svideo u destilatu  Smiley kao materijal za jednu solidnu muskantnu rakiju.Vina su kod ove sorte bila poluslatka,pored muskantnog mirisa koji je došao baš do izražaja što ja lično ne volim.Ipak sam se trudila biti objektivna i pored toga,i mislim da i taj zaostali šećer nije toliko prenaglašen u kombinaciji sa kiselinom koja je kao i kod prethodnih jako lepo došla do izražaja.

Iako su vinarije male,vina su im više nego korektna i tu se definitivno radi o ozbiljnom pristupu proizvodnji.
Jednom rečju,regija koja obećava..
Sačuvana

Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.
Čehov
Stranice: 1 ... 3 4 [5]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 21 upita.