18. Januar 2019, 16:27:53 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Rakije i destilati od jagodastog voća  (Pročitano 28489 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
deki
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 49

Windows XP
Browser:
Firefox 2.0.0.18

« Odgovor #15 Poslato: 16. Decembar 2008, 19:10:49 »

Citat
Иста цена а не плаћа порез. Чисти ћар!
Ipak su isti, vole da ućare.
Citat
Треба ли да га питам кад је планирао клати?
To ide malo teze a? Ne mogu da kolju kada im se prohte Laugh nije im lako
Sačuvana
dadoxxl
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows Vista
Browser:
Microsoft Internet Explorer 8.0

« Odgovor #16 Poslato: 31. Avgust 2009, 11:51:16 »

Otocio sam od 100 kg.kupina i 15.kg.secera vino.Nasuo sam ponovo u bacvu oko 40 litara vode i dodao 5.kg.secera.Interesuje me da li je to dovoljno secera za rakiju i koliko najduze dana mogu da drzim drop prije pecenja rakije od kupine,te da li da ubacim malo svezi kupina?Hvala!
Sačuvana
dioda
Osnivač foruma

Van mreže Van mreže

Starost: 38

Windows XP
Browser:
Firefox 3.5.2

« Odgovor #17 Poslato: 31. Avgust 2009, 16:28:26 »

Teoretski se secer dodaje tako da u prevreloj komini dobijes 10% alkohola.
Posto je za povecanje alkohola za 1% u zapremini od 100 litara poterbno 1,7 kg secera znaci da tebi na 40 litara treba 0,68 kg secera za 1%. Ako je cilj da dobijes 10% alkohola onda ti treba 6,8 kg.
Alambik, KizaHood i ostali koji imaju daleko vise prakticnog iskustva ti mogu detaljnije objasniti...

Sačuvana
dadoxxl
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Microsoft Internet Explorer 6.0

« Odgovor #18 Poslato: 31. Avgust 2009, 16:55:13 »

Dioda,hvala puno .Zivio sam deset godina u tvom rodnom gradu,divan gradic. Thumb
Sačuvana
kazanpasa
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Safari 0.8.2

« Odgovor #19 Poslato: 07. Februar 2015, 06:24:21 »

Pozdrav;Imam priliku da pravim rakoju od divljih kupina,zena i ja smo na godisnjem u jednom mjestu gdje ima velika kolicina divljih kupina.Setajuci i polagano beruci uspjeli smo nabrati blize 15 kg,a ostajemo ovde jos 5 dana tako da cemo ih nabrati jos.Beremo ih u flase i tako ih stavljamo u zamrzivac.Zanima me dali netko ima recept kako napraviti rakoju od njih,koliko se vode treba dodati po kilogramu kupina.Unapred hvala.
Sačuvana

Osim pameti sve se može odglumiti.
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #20 Poslato: 07. Februar 2015, 10:48:30 »

Pozdrav kazanpaso.
Voda se dodaje samo izuzetno kod pravljenja nekih voćnih vina i to samo kako bi se na taj način smanjila količina kiselina, ako ih voće ima baš previše pa bi u protivnom stršale. Kod rakije se to ne radi nikada. Pogotovo je to štetno kod voća koje ima izražen terpenski profil arome. Onaj sortni, voćni, koji je prisutan u svježem voću prije fermentacije. Tako bi se izgubio njihov značajan dio jer bi ostao u kazanu-đibri a ne bi prešao u destilat-rakiju. Rakija od kupina se pravi kao i svaka druga voćna rakija.
Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
kazanpasa
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Safari 0.8.2

« Odgovor #21 Poslato: 08. Februar 2015, 01:11:47 »

Hvala Bistrica:Mislim da cu od jednog djela napraviti rakiju,a od jednog djela pekmez.Vidjeti cu koliko jos stignemo nabrati.Jos jednom hvala.
Sačuvana

bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #22 Poslato: 08. Februar 2015, 01:28:47 »

Citat
...a od jednog djela pekmez.
...ili još bolje slatko od kupina, izvrstan okus a miriše na djetinjstvo... Thumb
Sačuvana

U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
kazanpasa
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Safari 0.8.2

« Odgovor #23 Poslato: 08. Februar 2015, 07:35:04 »

Da sad si i mene vratio u djetinjstvo,sjecam se slatko sa komadicima coca i to namazano na kruh iz vanjske peci.To su bila vremena.
Sačuvana

shonepa
Stariji član

Van mreže Van mreže

Starost: 37

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #24 Poslato: 21. Februar 2016, 21:11:42 »

Juče sam bio na sajmu turizma...na štandu Ivanjičkog kraja se prodaju razne voćne rakije , a između ostalih i od MALINE. Miris extra, ukus malo manje extra ali je bas lepa za piće. Prodaje 700din litru u rinfuzu... počeo da mi priča , odaje tajne kako to oni prave i bla bla bla... pravio sam se da nemam pojma nista o proizvodnji rakije... jedna od tajni je kako je drze u specijalni drvenim buradima neko vreme.... a rakija skroz bistra,tj.bezbojna
Verovatno  je neka jeftinija rakija(npr.od jabuke) ili medicinski alkohol sa aromom...
Sačuvana
happy star
Zlatni član

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Firefox 43.0

« Odgovor #25 Poslato: 22. Februar 2016, 08:49:33 »

Vidi se sve po ceni, da je od maline nebi bila ispod 2000 din
Sačuvana

"Covek mora da vezba umerenost i nadzor svojih cula i sklonosti u bilo kom pogledu, da bi tako odrzao sebe mladim u telu i razumu"

Nikola Tesla
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #26 Poslato: 22. Februar 2016, 21:32:45 »

Verovatno  je neka jeftinija rakija(npr.od jabuke) ili medicinski alkohol sa aromom...
Ako aludiraš na muljažu ne mora da bude. Kao što happy star reče vidi se po cijeni da nije u pitanju rakija od maline nego jako alkoholno piće od maline, što je potpuno druga stvar.
I stari zakon je sve to određivao na isti način ali je ovaj novi možda nešto direktniji ili razumljiviji. Pa evo i konkretizovan izvadak iz njega...

Jako alkoholno piće od maline dobijeno maceracijom i destilacijom, je proizvedeno maceracijom delimično fermentisanih ili nefermentisanih malina uz dodatak najviše 20 l etil alkohola poljoprivrednog porekla i/ili jakog alkoholnog pića i/ili destilata dobijenog od istog voća... na 100 kg, nakon čega je obavezna destilacija.

Dakle, ako neko tom čovjeku pomogne da shvati da to što on pravi nije ni vidjelo rakije onda je sve regularno.  Grin
Sačuvana

marinko961
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Firefox 54.0

« Odgovor #27 Poslato: 01. Jul 2017, 20:02:38 »

Ja sam nov na sajtu a zeleo bih napraviti rakiju od maline.Dali bi me neko posavetovao kako da to uradim a da nemoram kupiti 100 kg malina
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #28 Poslato: 01. Jul 2017, 20:33:13 »

Imaš samo dvije opcije na raspolaganju ako želiš praviti rakiju. Jedna je jako mali kazan, a druga da potrebnu količinu uzgojiš i obereš umjesto da kupiš.  Smiley

Ima i treća ali to onda nije rakija, nego jako alkoholno piće od maline. Maceriraš je u što više neutralnom alkoholu i onda destilišeš.
Sačuvana

vladimir kisač
Stariji član

Van mreže Van mreže

Starost: 37

Windows XP
Browser:
Firefox 52.0

« Odgovor #29 Poslato: 10. Avgust 2017, 08:27:46 »

Imam jabukovu rakiju koju bih oplemenio aromom od maline i to tako što imam oko 20 kilograma komine od malina i dodao bih 30 litara jabukovače( imam je previše a ovo mi je interesantno, pošto i imam puno maline a i zanimljivo je eksperimentisati).
Plan je ovo staviti u kazan sve i napraviti "prepek".
Da li stavljati vodu u kazan u ovu mešavinu ili ne?
Sačuvana

060 311 05 44
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 7   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.031 sekundi sa 21 upita.