18. Februar 2018, 20:46:10 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 105 106 [107]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Amaterski način proizvodnje crvenih vina  (Pročitano 553589 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
happy star
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Windows XP
Browser:
Firefox 48.0

« Odgovor #1590 Poslato: 16. Decembar 2017, 20:25:44 »

Lepo je sto si se javio sa rezultatima. Flasiranje ne pre marta!   Smiley

Pozz
Sačuvana
stevan990
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #1591 Poslato: 24. Januar 2018, 13:10:32 »

Pozz svima,vino sam pretocio 2put pre desetak dana,nakon pretoka sam ga probao i imalo je blago kiselkast ukus tek na kraju kad se proguta,mada nakon dva tri dana vrv dok se malo smirilo nema vise te kiselosti,kad se pomirise ima pomalo miris na zreloo grozdje,zanim me da li je to noormalno ili sam negdje pogresio,mozda je opet pocelo vrenje,ili se pocelo kvariti,pa molim za misljenje,vino je od sorte Muskat Hamburg.
Sačuvana
blue_moon
Urednica

Na mreži Na mreži

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #1592 Poslato: 24. Januar 2018, 14:13:11 »

Pozz svima,vino sam pretocio 2put pre desetak dana,nakon pretoka sam ga probao i imalo je blago kiselkast ukus tek na kraju kad se proguta,mada nakon dva tri dana vrv dok se malo smirilo nema vise te kiselosti,kad se pomirise ima pomalo miris na zreloo grozdje,zanim me da li je to noormalno ili sam negdje pogresio,mozda je opet pocelo vrenje,ili se pocelo kvariti,pa molim za misljenje,vino je od sorte Muskat Hamburg.

Vrlo je nezahvalno donositi bilo kakav zaključak na ovako iznešene podatke bez nekih osnovnih podataka,kao npr da li je bilo zaostalog šećera kada je fermentacija prekinuta ili je išla do kraja,i koliko je tu alkohola bilo.
Ako fermentacija nije završena to se ne reflektuje na način koji si ti opisao,kiselkast ukus može biti uzrok i povećane isparljive kiseline,nju iznad 1 g/l možeš svakako osetiti (ima blago-sirćetni miris).

Da li si inače sumporisao vino u toku proizvodnje,kao i prilikom pretakanja i koliko?(to je  neophodno radi njegove zaštite,osim ako ne planiraš da ga destilišeš što pretpostavljam da nemaš u planu čim pišeš na ovoj temi).
Sačuvana

Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.
Čehov
stevan990
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #1593 Poslato: 26. Januar 2018, 19:30:38 »

Tiho vrenje sam sacekao do kraja(vise nisu izlazili baloncici iz vode)Tad nisam mjerio % alkohola,ali sad ima 12,5% alk,sto se tice mirisa sve je u redu(barem mislim)nema blago sircetni miris,vino sam sumporisao u kljuku sa 10g na 100l ako se dobro sjecam,prilikom prvog pretakanja sam dodao oko 5 gr na 100l.Takodje nakon prvog pretakanja sam u balone sipao na vrhu parafinsko ulje i stavio cepove..
Sačuvana
blue_moon
Urednica

Na mreži Na mreži

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #1594 Poslato: 26. Januar 2018, 22:23:42 »

Tiho vrenje sam sacekao do kraja(vise nisu izlazili baloncici iz vode)Tad nisam mjerio % alkohola,ali sad ima 12,5% alk,sto se tice mirisa sve je u redu(barem mislim)nema blago sircetni miris,vino sam sumporisao u kljuku sa 10g na 100l ako se dobro sjecam,prilikom prvog pretakanja sam dodao oko 5 gr na 100l.Takodje nakon prvog pretakanja sam u balone sipao na vrhu parafinsko ulje i stavio cepove..

Sa tolikim sumporisanjem teško da će ga i biti  Grin

Može biti da nisi imao potpuno zrelo grožđe u celini,ili si na fermentaciju poslao i delove šepurine,pa osećaš te zelene tonove posle tihog vrenja.Ako nema kvara,a fermentacija je završena nema preterano razloga za brigu.

Sačuvana

Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.
Čehov
stevan990
Neaktivni član
*

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #1595 Poslato: 28. Januar 2018, 21:15:30 »

Ok,hvala Smiley
Sačuvana
blue_moon
Urednica

Na mreži Na mreži

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #1596 Poslato: 28. Januar 2018, 21:23:06 »

Wink

Kod pretakanja posle malolaktike nemoj ici preko 1g vinobrana na hl vina.Već si dodao sumpor u velikoj meri.
Sačuvana

Čehov
Stranice: 1 ... 105 106 [107]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.018 sekundi sa 21 upita.