22. Septembar 2018, 11:38:32 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 6 7 [8]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Vino od jabuka  (Pročitano 90918 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Vladimirl
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Starost: 46

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #105 Poslato: 08. Septembar 2018, 20:07:03 »

Ove godine planiram da idem sa siha supramash enzimom i bajanusom a bas me dovodis u nedoumicu  Scratchhead
Sačuvana
blue_moon
Urednica

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #106 Poslato: 08. Septembar 2018, 20:18:23 »

Ja se vodim time što sam napisala,pa i ja koristim 1116 kod voćnog kljuka.
Možda je vino od jabuke izuzetak,čekam da bistrica pojasni.  Smiley
 Grin
Sačuvana

Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.
Čehov
strsljeen
Stariji član

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Safari 0.8.2

« Odgovor #107 Poslato: 08. Septembar 2018, 20:18:46 »

Mislim da mi je krajnji cilj da jedan dio vina koje napravim na kraju i gaziram prirodno sa kvascima.
Sačuvana
strsljeen
Stariji član

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Safari 0.8.2

« Odgovor #108 Poslato: 08. Septembar 2018, 20:22:30 »

Moj problem je dostupnost kvascima tj sta bi od lalemand kvasaca mogao iskoristiti, mozda cross evolution. Volio bih da mi bistrica da kvalitetan savjet.
Sačuvana
Vladimirl
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #109 Poslato: 08. Septembar 2018, 20:23:47 »

Za to ne brini, u vinu ostane malo kvasca za karbonizaciju samo dodaje se 5g secera po litri vina za sekundarnu fermentaciju, znaci nema poterbe u normalnim uslovima za dodatnim kvascima.
Sačuvana
blue_moon
Urednica

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #110 Poslato: 08. Septembar 2018, 20:26:53 »

Mislim da mi je krajnji cilj da jedan dio vina koje napravim na kraju i gaziram prirodno sa kvascima.

OK,kasnije sam skontala.Ne zamjeri, kad mi neko pomene šampanjac ne mogu se mislima tako lako odvojiti od šardonea. Smiley

Citat
Za to ne brini, u vinu ostane malo kvasca za karbonizaciju samo dodaje se 5g secera po litri vina za sekundarnu fermentaciju, znaci nema poterbe u normalnim uslovima za dodatnim kvascima.

Da..Mada,i tu zavisi od više uslova,kakva je osnova i koliko se co2 traži na kraju..
Sačuvana

Drugi deo života kod pametnog čoveka sastoji se u oslobađanju od ludosti i predrasuda i pogrešnih mišljenja koje je stekao tokom prvog dela života.
Čehov
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #111 Poslato: 08. Septembar 2018, 22:59:27 »

Bayanusi se uspješno koriste kod vina od jabuka već dugi niz godina, kod cidera. Možda i najbolja alternativa onom najkompleksnijem vinu od jabuka. Rađenom  sa prirodno prisutnom mikroflorom na temperaturi od 4 do 16, sa polaganom fermentacijom kroz 2,5 pa i do 4 mjeseca. Naročito što među njima ima onih koji rade na nižim temperaturama.  Što će takvi kvasci onda proizvesti vino sa više tijela (viših alkohola), i sl., a što kod vina od jabuka može da bude prilično slabo izraženo.
U pravilu mu daju veoma ugodnu, kompleksnu, i zrelu aromu, a na okusu sa manje gorčine, kiselosti, astrigencije...
A pritisak u boci od stvorenog CO2 se može izračunati na osnovu dodanog šećera. Nisam slučajno davao preporuku za 5 grama.  Smiley

Strsljen, traži neki bayanus koji se koristi za bijela vina.
Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
blue_moon
Urednica

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #112 Poslato: 08. Septembar 2018, 23:27:32 »

Nije prvi put da si mi dobrim pojašnjenjem promenio ugao gledanja. Smiley
I dao materijala za razmišljanje. Cheesy

Više ni ja ne bih bila u nedoumici. Smiley
Sačuvana

Čehov
strsljeen
Stariji član

Van mreže Van mreže

Mac OS X
Browser:
Safari 0.8.2

« Odgovor #113 Poslato: 09. Septembar 2018, 07:52:27 »

Pre svega hvala na i vese nego jasnom odgovoru. Medjutim imam problem da nadjem te kvasce kod sebe i u okolini. Imam pitanje da li bi lalvin dv 10 bio solidna zamjena?
Sačuvana
blue_moon
Urednica

Van mreže Van mreže

Windows XP
Browser:
Safari

« Odgovor #114 Poslato: 09. Septembar 2018, 08:24:39 »

Pre svega hvala na i vese nego jasnom odgovoru. Medjutim imam problem da nadjem te kvasce kod sebe i u okolini. Imam pitanje da li bi lalvin dv 10 bio solidna zamjena?

Lalvin dv10 je bayanus vrsta.
Sačuvana

Čehov
Vladimirl
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #115 Poslato: danas u 10:01:57 »

Kako se blizi novo pravljenje vina planiram da jedan deo radim sa nesto vecim procentom alkohola a to planiram sa nekim od braon secera da dobijem. Da li je neko probao?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 22 upita.