18. Decembar 2017, 23:25:30 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 13 14 [15]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Lozovača  (Pročitano 104216 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
deva
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #210 Poslato: 17. Novembar 2017, 21:45:30 »

Grožđe je brano 21.10., nisam mjerio šećer, ali ga je bilo poprilično. Vrenje je teklo dobro, ali u manjim bačvama od 100 l bolje nego u većim od 200 l.Možda je tu ta razlika u postotku alkohola.
Nije mi jasno ovih 5 l/h, jer moj kazan ima 60 l zapremnine kljuka pa bi to bilo prebrzo..mislim
Znači mogu razrijediti do 32% običnom vodom?
Ok, hvala na odgovoru i pozdrav!
Sačuvana

Jedno stvarno bogatstvo je bogatstvo duše, ostala su dobra podložna velikim gubitcima.
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #211 Poslato: 17. Novembar 2017, 22:12:18 »

To je za svakih sto litara stavljenih u kazan pa je za tvoj od 60 litara to 3l/h. Bez obzira što je razlika 1l/h nemoj smetnuti sa uma da kod 2l/h destilacija traje 50% duže nego kod 3l/h.

Da, možeš vodom.
« Poslednja izmena: 17. Novembar 2017, 22:33:03 Autor bistrica » Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
deva
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #212 Poslato: 18. Novembar 2017, 00:13:20 »

U redu i puno hvala, javit ću rezultate..
Sačuvana

Jedno stvarno bogatstvo je bogatstvo duše, ostala su dobra podložna velikim gubitcima.
deva
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #213 Poslato: 18. Novembar 2017, 23:57:04 »

Na koliko se prekida hvatanje patoke u prepreku lozovače i kako je najbolje iskoristiti tu patoku?
Sačuvana

bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #214 Poslato: 19. Novembar 2017, 01:06:42 »

Patoka se hvata, prikuplja, do konačnog iscrpljenja alkohola, ili okvirnih 2-3% na luli.
Pomiješa se sa prvencem i ide ponovno na drugu destilaciju gdje se istim principom odvajaju frakcije i dobiva rakija drugorazredne kvalitete.
Takva rakija može dobro poslužiti za likere, maceraciju i sl.
Sačuvana

U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
deva
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #215 Poslato: 19. Novembar 2017, 22:51:46 »

Hvala na odgovoru, znači može za likere.. pa ustvari ja i namjeravam skoro pola dobivene rakije upotrijebiti za liker od aronije i možda još neki..
Najveći mi je problem sada što moram čekati dok ne svedem rakiju na pitku jakost, ali takav  je proces.

Danas sam odradio drugi kazan prepeka i od 60 l meke rakije (30%) po kazanu dobio sam 19 l rakije jačine 71%. Ne znam da li je to u redu, ali ja sam zadovoljan... za prvi put.
Inače, malo mi je procurio kazan na bočnoj strani pa sam dio rakije prepustio vjetru.. whistlefly.
Sve su to početničke muke koje valjda moram proći da bih se kasnije toga mogao sjećati, možda u nekoj budućoj priči sa unucima, dok ja sjedim i ispijam prvoklasnu lozu..

Skoro zaboravih, sutra pečem treći kazan prepeka i to je za ovu godinu što se tiče lozovače gotovo.

Još me čeka 60 kg jabuka na vrenju u podrumu pa ćemo i to probati.
Sačuvana

bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #216 Poslato: 19. Novembar 2017, 23:26:26 »

Citat
Najveći mi je problem sada što moram čekati dok ne svedem rakiju na pitku jakost, ali takav  je proces.
Da takav je proces za ukupnu količinu, ali ti to ne smeta da jednu litru svedeš prijekim postupkom na pitku jačinu i probaš šta si u stvari dobio. Malo zanemariš efekat brzog miješanja kroz onaj manje izraženi metalni ukus, ili "mineralni" efekat i to je sve. A sutradan već bude i bolja. Ja svaki put na kazanu probam, i pijem isključivo novu rakiju, svedenu u jednom koraku.   
Sačuvana

Stranice: 1 ... 13 14 [15]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.014 sekundi sa 22 upita.