13. Decembar 2018, 19:24:27 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 27 28 [29]   Idi dole
  Štampaj  
Autor Tema: Šljivovica-rakija od šljive  (Pročitano 155708 puta)
0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.
Goja
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac

Windows NT 10.0
Browser:
Firefox 63.0

« Odgovor #420 Poslato: 28. Novembar 2018, 08:08:37 »

Toliko je ,merio više puta uzimao u obzir temperaturu
e sad što se smrada tiče neznam šta da ti kažem kad otvorim hermetički zatvoreno bure sa meko pokulja miris otvore se zenice a niz usta krene vode  haha
smrad ili nešto drugo nek oceni ko kako oće
ali možda je ipak bistrica to dobro ocenio i formulisao

author=bistrica
Citat
Potpuno druga stvar je potencijal meke rakije koji se može ocijeniti ako se zanemare njihovi uticaji.  

pa velike oči pa biće dobra pa sam zadovoljan, pa kome onda to da smrdi  Grin

Sačuvana

MERAK NEMA CENU
kicca
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Starost: 44

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #421 Poslato: 28. Novembar 2018, 09:11:44 »

Nisam živ, može da bude, ja sam lično protiv ( pročitao sam na forumu da dosta njih to radi) ovinjavanja novih buradi mekom rakijom upravo zbog patočnih "mirisa"
Za kazan sam takođe mišljenja da i mašinski kazani mogu da izbace rakiju dovoljno dobru da se ne postidiš da izneseš na sto, takmičarski kvalitet svakako ne ali su i oni sve bolji od 2mm dna su došli do 5mm dno i 2mm plašt što je već mnogo velika razlika.
Sačuvana

Prvi izvozni posao Srbije u SAD bio je 1897. godine kada je prodato između 30.000 i 40.000 tona suve šljive. Taj novac je Srbiju tada izbavio iz krize!
Goja
Zaslužni član

Van mreže Van mreže

Linux
Browser:
Safari

« Odgovor #422 Poslato: 28. Novembar 2018, 09:17:52 »

Ja bih ovinjavao sa jakom rakijom ili sa rakijom na meru.Problem je što na svakih sedam dana treba da promeniš rakiju da nebi bila crna pa ti treba dosta rakije ili da alališ neku količinu pa nek stoji.Što se kazana tiče
Što deblje dno dugačka lula i motor za mešalicu.
I nećeš se postidiš rakije.
Sačuvana

MERAK NEMA CENU
Душан
Mlađi član
**

Van mreže Van mreže

Starost: 31

Windows NT 6.1
Browser:
Firefox 63.0

« Odgovor #423 Poslato: 28. Novembar 2018, 17:06:05 »

По мојој процјени мени се ти укуси назиру и изнад 40% процената (стим што нису диминантни), на 30% су већ доминантни скроз. Е сад кад сагледам како сам то радио дефинитивно треба резати прије, само сам био збуњен је ли у реду да је препек око 70%...
Није да ми је то неки страшан смрад кад се помирише али дефинитино није за попити јер је катастрофалан доживљај.
А што се тиче првјенца, не мирише лоше из даљине, све док се нос не принесе ближе а укус не личи сигурно на ракију.
Sačuvana
bistrica
Administrator

Van mreže Van mreže

Windows NT 6.1
Browser:
Safari

« Odgovor #424 Poslato: 28. Novembar 2018, 18:22:08 »

Normalno da se patočni tonovi osjete i iznad 40 na luli. Zato se hvatanje rakije prekida znatno ranije. Prije nego se uopšte počne nazirati ikakav patočni ton.
Hvatanje rakije u prihvatnoj posudi i rez na luli zavise prije svega od jačine meke rakije, pa onda i performansi kazana i brzine destilacije. U kvalitetnim uslovima je to najčešće 68-69. Bilo bi previše 70, u smislu armatski slabije, naročito na svim mekim rakijama ispod 28 stepeni.   
Sačuvana

Znanje se množi dijeljenjem.
U potragu za istinom se može krenuti samo onda kada se dovede u pitanje neko vjerovanje koga smo se do tada čvrsto držali.
Stranice: 1 ... 27 28 [29]   Idi gore
  Štampaj  

Prebaci se na:  

UseBB Port by Gaia Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2007, Simple Machines | Srpski prevod: Jovan Turanjanin

Prijatelji Foruma
rscaffe.com | rakijaizkrnjeva.org | vivis.org.rs

Stranica je napravljena za 0.016 sekundi sa 21 upita.